-
IT café
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lex Icon
senior tag
válasz dugynok #35299 üzenetére
Ha az elkövetkező kb. 1,5 évben akarod kivenni, akkor szerintem nem éri meg, mivel a MÁP+ az 1. évben 3,78%-ot kamatozik, míg a 2. év végéig 4,14%-ot. A 2021/K ha jól néztem, akkor 3,9%-ot hoz most.
De neked kellene kiszámolni, hogy mennyit hoz, ha bennhagyod és mennyit ha kiveszed adott időpontokban. -
-
vnorbi
aktív tag
válasz Oppenheimer #35291 üzenetére
Én is figyelem, hogy micsoda beszállót rittyentett az a tweet Nálam még csak kb a harmada apadt el a nem realizált hozamnak. Viszont kisebb állományértékre kisebb számlavezetést kell fizetnem, az is valami.
A MÁP szerintem T napos azonnali, a PMÁP pedig T+1-es elszámolású. A MÁP-ot nem tudom, de valószínűleg az az egyszerűbb. A PMÁP eladása úgy működik, hogy T napos megbízáskor az eladás azonnal könyvelődik (hétvégén is) a T+1 napra érvényes árfolyammal. A felszabaduló pénz terhére azonnal lehet jegyzés/vásárlás megbízást adni (valószínűleg utalást is lehet indítani, de ezt nem próbáltam).
-
vnorbi
aktív tag
válasz SzekeresPeti #35292 üzenetére
Az örökléssel kapcsolatos részével nem vagyok képben, de teljes TBSZ-t lehet egyik szolgáltatótól a másikhoz vinni megszakítás/felbontás nélkül. Ezért gondolom, hogy kincstáron belül is fel lehet venni saját névre, de olyan nagyon ezt nem részletezik az üzletszabályzatban, szóval nem biztos, hogy ami logikusnak tűnik, az tényleg úgy is működik.
Megérne egy kérdést a kincstár felé, ha nem kapsz használható infót máshonnan.
-
dugynok
senior tag
Sziasztok!
MÁK-nál van Prémium Magyar Állampapír 2021/K papírom, tavaly nyáron vettem. Következő esedékességfizetés (kamat) 2019.08.26. Szeretném a lejárat előtt bünti nélkül kivenni, mert jövő tavasztól szükségem lesz rá. Ha jól értelmeztem a dolgot amit itt néha írtatok, akkor a kamatfizetés napja körül (+-5 nap) ki tudom venni a pénzt büntetőkamat nélkül, ugye?
-
Oppenheimer
nagyúr
A csütörtöki Trump tweet miatt pénteken szépen estek a világ tőzsdéi. Mára sem javult a hangulat, Ázsia masszív mínuszokban, USA és Európa futures is hasonlóan rossz képet mutat. Csütörtökön az eddig elért hozamom fele elégett, ma úgy néz ki a másik fele is el fog. Eladnék majd egy kis állampapírt ha héten esik tovább minden, hogy belevegyek a zuhanásba. Még nem adtam el MÁP-ot, sem PMÁP-ot. Ez nem T+2-es tranzakció ugye? Aznap ki tudom utalni a pénzt, hogy eladom?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
vnorbi
aktív tag
válasz SzekeresPeti #35289 üzenetére
Transzfer (vagy Áthelyezés) annak az eljárásnak a neve, amivel egyik értékpapírszámláról egy másikra kerül a papír eladás nélkül. Kincstárnál is van ilyen (kincstáron belül ingyenes, ilyenkor ők Átvezetésnek hívják, kincstáron kívülre 1000 forintba kerül értékpapíronként).
-
SzekeresPeti
tag
Sziasztok!
Van itt valakinek tapasztalata az államkincstári fiók öröklésével kapcsolatban? Anyit tudok, hogy ha a tulajdonos elhalálozik, akkor zárolják a számláját, míg a jogi bírálat meg nem nevezi az örököst. Ilyenkor viszont simán átírják a tulajdonos nevét, a számla pedig megy tovább változatlanul? Vagy az örökösnek nyitnak egy számlát, és át kell oda utalni az elhalálozott személy pénzét? Ebben az esetben ugye el kellene adni a még futó papírokat, mert tudtommal azok nem transzportálhatóak a számlák közt, csak a pénz.
-
Lex Icon
senior tag
válasz Szmeby #35285 üzenetére
"A BÉT-en is akad néhány forintért megvehető külföldi részvény. Egy USA részvény vásárlásával ugyanígy megvan a dollár kitettség, viszont az ember megspórolja a deviza váltogatásokat, forintért veszed, forintért adod el."
BÉTA-n csak német részvényeket láttam néhány elkódorgott EU-st leszámítva.
Meg persze a nemrég bevezetett 7 ETF-et (pl. SXR8).[ Szerkesztve ]
-
Szmeby
tag
válasz CsodaPOK #35283 üzenetére
A Random Capital az USA piacon is baráti jutalékkal dolgozik, még a KBC-hez képest is.
---
Illetve a kérdezőnek: A BÉT-en is akad néhány forintért megvehető külföldi részvény. Egy USA részvény vásárlásával ugyanígy megvan a dollár kitettség, viszont az ember megspórolja a deviza váltogatásokat, forintért veszed, forintért adod el. Én mondjuk még nem vettem itt semmit, de úgy tudom, nem is valami nagy a felhozatal. Gondolom a kis érdeklődés miatt a BÉT sem igen erőlteti a választék növelését. 22-es csapdája. -
Golyobis
aktív tag
válasz mgoogyi #35280 üzenetére
Is-is, kipróbálásképpen.
Az itteniek írásai alapján gondolom én is valami ETF-be fektetnék, de lehet hogy kinéznék mellé valami szimpatikusnak látszó céget/cégeket, és akkor részvényt is. Kell egy kis játék is. De nemhiszem hogy napi szinten lennének tranzakciók.Gondoltam először csinálok valahol egy demó számlát, és ott gyakorlom.
Van esetleg pár amit ajánlanál/nátok? (Mondjuk nem tudom hogy ott ugyan úgy levonják-e a különféle díjakat %okat konverziókat stb.)
-
mgoogyi
Topikgazda
válasz Golyobis #35278 üzenetére
Kereskedni vagy befektetni szeretnél?
Devizaváltás KBC-nél talán 0.5-1% körül van brókernél kereskedési időben, azon kívül meg talán 3 %is lehet.
Nem emlékszek sajnos pontosan erre.Tranzakciós díjak tipikusan 0.3-0.35%, de minimum 7 euró. Eladásnál és vételnél ugyanúgy, emiatt nem költséghatékony kis összegeknél egy ETF.
Számlavezetési/állománydíj brókerfüggő, Random Capitalnál ez 0 Ft, KBC fix díj/hó (300-350Ft) + 0.01%/hó állománydíj.
Odautalásnál a bróker nem von le, kiutalásnál igen.
KBC: 0,25%,min. 500 Ft, max. 20 000 Ft, K&H számlára ingyenes.Amennyiben hosszú távra fektetsz be, az egyszeri költségek kisebb súllyal bírnak, mint a minden évben levont alapkezelési díjak. Ezért nyernek az ETF-ek a hagyományos befektetési alapokkal szemben.
concret_hp:
Van benne a kötvény etf-eknél. Átfogalmazzam?
[ Szerkesztve ]
-
concret_hp
addikt
összefoglalóba lehetne valami olyat, hogy ha emelkednek a kötvény hozamok, akkor a kötvényalapok és meglevő kötvények árfolyama csökken
vagy fullba vagy sehogy :D
-
Golyobis
aktív tag
válasz mgoogyi #35277 üzenetére
Kösz a válaszokat.
Az összefoglalót átfutottam, meg még jópár cikket a témában, most azt próbálom meg kitalálni, hogy összesen mennyi a költsége az értékpapír kereskedésnek.
%os költségekre gondolok elsősorban, persze a fix díjak is számítanak. Mint kiderült akkor a váltásnál van költség méghozzá x2, a papírok adás vételénél is van valamennyi.
Amikor az értékpapír számlára utalok, vagy onnan leveszek, készpénzt rakok rá akkor ott is levesznek tranzakciónként %-ot?
Nekem úgy látszik hogy elég sok helyen vesznek le ilyen-olyan ürüggyel amíg x forintból x-nél többet csinálnék (jó esetben). Nem tudom hány % hozam kellene ahhoz, hogy pozitívba jöjjek ki a sok % és egyéb levonás után.
-
mgoogyi
Topikgazda
válasz Golyobis #35275 üzenetére
Attól függ, hol váltod.
A brókernél is lehet és keresnek rajta valamennyit és nyilván ha a végén foritnban szeretnéd viszontlátni, akkor oda-vissza meg kell csinálni valahol.
Nyithatsz revolut számlát, azt feltöltheted forinttal és ott átválthatod középárfolyamon, amire kell és azt beutalhatod az értékpapírszámládra (valamilyen összeghatárig ingyen).
Forintban nagyon szűkek a lehetőségek, de azért találsz ott is nem csak magyar piacra befekettő dolgokat.
Befektetési alapok / BÉT etf-ek.
Fusd át az összefoglalót, hátha segít valamennyit. -
CsodaPOK
senior tag
válasz Golyobis #35275 üzenetére
Igen, kétszer váltasz. RC-nál elég kicsi az eladás-vétel között az árfolyam különbség, de van. Megnézni most nem tudom, mert csak ?piaci nyitvatartási? időben lehet váltani és csak akkor mutat árfolyamot.
Plusz a konverziónak van díja (0,3% minimum asszem 5 EUR, hirdetményben megtalálod).Alternatív megoldás, hogy pl Revoluton keresztül küldöd be a pénzt. Kifele már problémásabb. Külföldi számlára utalás drága. Deviza számlát csak ezért tartani itthon szintén nem biztos, hogy megéri. Valamennyit biztos veszítesz ezzel.
Fontos: váltani csak befektetési cél miatt lehet. Nem csinálhatod azt, hogy beutalsz forintot, átváltod EUR-ra és egyből kiutalod.
Hogy megéri-e, azt neked kell eldönteni
-
Golyobis
aktív tag
Kezdő vagyok tőzsdézés téren.
Ha nem magyar értékpapírokba fektet az ember akkor a devizaváltás után veszteség keletkezik az árrés alapján, ráadásul ha az ember forintban szeretné visszakapni a pénzét akkor ezt a váltást kétszer, oda-vissza kell elvégezni?
Mekkora árréssel kell számolni ilyen befektetés célú devizaváltások során? Ez kedvezményesebb, mintha csak hagyományos célból, pl: külföldi nyaralás miatt váltanék?
Megéri a váltási költségek levágása miatt inkább csak forintban befektetni, még akkor is ha így gondolom csak a magyar piacra korlátozódik a vehető értékpapírok köre?
-
Fandango
veterán
Használja valaki innen, ha igen mi vele a tapasztalat?
-
Konflikt
addikt
"Foleg hogy a revonak megvan a penzintezeti minositese es minden ami szzal egyutt jon,"
teves.
nincs "penzintezeti" minositese, ill. amit meg pongyolan mondani szoktak "uk banki licence-e" sincs. un. electronic money institution minositest kaptak, (ami kb. elektornikus penzkibocsatast jelent), ez fenyevekere van egy banki minosegtol. bovebben pl. erre.
es a lenyeg: e-money licence alatt kezelt penzekre nem vonatkozik az angol betetvedelem (ami az OBA nalunk, az angoloknal a Financial Services Compensation Scheme, FSCS). Igen, Litvaniaban valoban kapott tavaly ev vegen banki licenszet, igy a majdani Revolut Bank szolgaltatasaira lesz 100k EUR-ig European Deposit Insurance Scheme (EDIS) vedelem, de ez tovabbra sem tartozik az e-money licence alatt nyujtott szolgaltatasokra (Barclays / Lloyds), azaz amiket pont nem erint.ill. ez is hemzseg a teves kovetkeztetesektol, lasd fent miert. remelem senki vette ezeket keszpenznek.
(#35217) Kobe Hogy jon a kepbe a barclays? Mivel a revolutnak van penzintezeti minositese, ugyanazok az atvilagitasi szabalyok vonatkoznak ra, mint egy bankra, tobbek kozott pl hogy megfelelo helyen meg kell lennie az ugyfelek reszvenyeinek (UK ben a Cityben azert nem ugy mukodik a penzugyi felugyelet, mint idehaza a quaestor eseteben) ami a gyakorlatban egy barclays ertekpapirszamlat jelent
Vagyis csod eseten - hacsak nem full tarsolycsabasat nyomnak - meg kell lennie a barclays leteti szamlakon a vagyonnakCommodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA
-
#95561216
törölt tag
-
#95561216
törölt tag
Nem, mert annak 5000 huf a minimum dija. Meg a befele utalgatas kis reszletekben oke, de nagyobb osszeget nem tolnek ki revolutra. Inkabb nyitok egy kh devizaszamlat ha aktualis lesz, mert oda igyen ki lehet utalni, es arrol lehet kartyaval toltogetni revolutot, vagy egybol elkolteni dollarban.
-
Revolit
senior tag
Engem mondjuk ez a 100.000 euros biztositasi limit izgat (ha mar szoba jott). Ha tortenik barmi a tozsdei ceggel, es tobb, mint 100.000 euro vagyonom van bent, akkor az afolotti reszre csak szettarjak a kezuket? Igy jartam? Nem tul jo... ha a felesegemnek nyitunk egy szamlat, akkor gondolom az ujabb 100.000 euroig biztositva van, az mindegy, hogy egy haztartas?
-
G@ben
addikt
-
Reverting
őstag
válasz Lex Icon #35256 üzenetére
Azért kell 12h végezni vele...
Made in Hungária...Én biztos behajtanam... )) Lehet h csak egy kv, de lehet egy kisebb vagyon...
[ Szerkesztve ]
iPhone 16 Pro Max Black Titanium / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black
-
G@ben
addikt
válasz Lex Icon #35252 üzenetére
Korábban szerettem volna, de foglalt volt a számítógép.
A jegyzés státusza: teljesült.
A portfólióban mutatja ezek szerint a mindenkori aktuális értéket?Reverting: na ezt nem mondták, de nem is tudtam volna megcsinálni, mert a bankszámláról csak később ért oda a pénz. Na mindegy, akkor most áll egy kicsit.
Lex Icon: na addig viszont odaért, csak nem fértem a géphez.
[ Szerkesztve ]
Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!
-
Reverting
őstag
Ha a következő hetit jegyezték akkor az csak azután lévő hétfőn fogod látni. Jövő héten a jegyzés idő van. Tehát kb 12.-en fog megjelenni a portfólióban és mínusz bunti, aztán a növekszik...
Szerk:... Elkéstem, de a válasz jo...
Pénteken csak kb 12h-ig szabad jegyezni... A fenti okok miatt.
[ Szerkesztve ]
iPhone 16 Pro Max Black Titanium / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black
-
Lex Icon
senior tag
Ha 2 órával korábban jegyezted volna, akkor még lett volna eheti jegyzés. Így áll a pénzed még egy hetet.
A jegyzést az áttekintő lap alján látod, mint tranzakciót. A státusza sikeres kell legyen.
Majd 12-én valamikor napközben átkerül a portfóliódba és akkor látod, hogy "jönnek rá a kamatok".[ Szerkesztve ]
-
G@ben
addikt
Elvileg jegyeztem Máp+t, jövő hetit, mert már csak azt engedte. Az lenne a kérdésem, hogy erről csak azt kell látnom, hogy jegyezve, mellette az összeg és kész? Valahol majd elkezdem látni, ahogy jönnek rá a kamatok?
Bocs a hhülye kérdésért, első ilyen vásárlásom.Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!
-
mgoogyi
Topikgazda
válasz Oppenheimer #35239 üzenetére
Ez egy PMÁP és megvan náluk: HU0000403076
Bár másik PMÁP-ot hirtelen nem találtam.Köszi a többi infót, bár mintha valahol olvastam már volna, hogy van náluk befalap is.
Shade45:
Egy ISIN kód pl. IE00B4L5Y983 egy darab ETF-et azonosít, ami egy adott tőzsdén több devizában futhat.
Ezesetben az IWDA tickerből tudom, hogy ez az eruós változatát jelenti ennek az iShares MSCI WORLD etf-nek. (SWDA az USD-os).
De csak úgy nézegetve a listát nem látom, hogy most akkor minden ETF-jük eurós-e.
Illetve hogy egy adott ETF melyik tőzsdéről van.[ Szerkesztve ]
-
#95561216
törölt tag
Gondolkozzunk mar! A hitelkartya nem arra van, hogy abbol eljen meg egy honapra, hanem arra, hogy a kozvetitesevel likvid legyen az allampapir. Legrosszabb esetben is 15 napig kamatmentes a hitelkartyas koltes, ha hirtelen kell penz kifizeti a hitelkartyarol, es van 15 napja feltorni az allampapirt, hogy visszafizesse. Jobb esetben meg a kovetkezo havi fizetesbol megteszi, max abban a honapban nem rak felre. Felmillio bankszamlan heverve semmit nem hoz, allampapirban 20-25 ezre evente, ennyibol kifizeti egy arany hitelkartya eves dijat is, nem hogy egy simaet. Ha meg eleve van hitelkartya visszateritesek miatt, csak a keret nagyobb a szuksegesnel, akkor az egesz kamat nyereseg.
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz mgoogyi #35234 üzenetére
Befektetési alapok nem tudom milyenek vannak. Ha az instrumentumkeresőben nem találod, akkor nincs.
Vannak államkötvények, de nem a klasszikus lakossági papírok, hanem a ténylegesen kötvényként viselkedők. Instrumentumkeresőben keress rá hogy HU.
Egy ETF-et csak egy devizában és egy tőzsdén érsz el náluk. Hogy melyiken, az se mindig egyértelmű, a felületükön aggregálva látod az euróban kapható értékpapírokat.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
Beerwolf
senior tag
válasz Oppenheimer #35232 üzenetére
Oppenheimer & CsodaPOK: Köszi az infokat! Azt nem is gondoltam, hogy az RC-n belüli váltás is egész jó, mert kbc-n azért eléggé sokat lehet bukni rajta. De azért gondolom a Revolutos kör még mindig kifizetődőbb (bár nyilván lassabb).
-
mgoogyi
Topikgazda
válasz Shade45 #35235 üzenetére
Köszi, ezt vágom, de ebből nekem csak az derül ki, hogy milyen ETF-eket/részvényeket/magyar állampapírokat vettek már rajtuk keresztül.
De hogy pl. melyik ETF milyen devizában van melyik tőzsdéről, az nem.
Az meg pláne nem, hogy milyen befalapok vannak náluk.[ Szerkesztve ]
-
Shade45
senior tag
válasz mgoogyi #35234 üzenetére
Listát nem találtam még náluk, de van egy Instrumentum keresőjük.
-
mgoogyi
Topikgazda
válasz Oppenheimer #35232 üzenetére
Melyik tőzsdék érhetőek el náluk?
Ugyanazt az ETF-et hagyják elérni különböző devizákban is?
Van valami listájuk arról, hogy milyen befalapokat/állampapírokat lehet náluk venni?Az összefoglalót majd előbb-utóbb ki szeretném egészíteni bróker információkkal.
[ Szerkesztve ]
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz Beerwolf #35229 üzenetére
1. nem nagyon, mert MNB eszla-ba is nyilvan vannak tartva az ertekpapirjaid
2. mukodik, eleg sokat kertem mar, szinte mindet felvettek. TAN ETF-et sajnos pont nem.
3. meg csak forintot utaltam be, devizat nem tudom pontosan hogy kell, de a GYIK-ben leirjak. valtani lehet, kozeparfolyamon valtjak (tozsden veszed) + 1 kis dija van. TW-al versenykepes. GYIK-ban megtalalodhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
Beerwolf
senior tag
Gondolkodok azon, hogy számlát nyitok a Random Capital-nál.
Magyarországon jelenleg messze a legkedvezőbb költségek szempontjából, viszont lenne pár kérdésem:1. Nincs mögötte bank, magáncég. Van rá befektetővédelem 100 000 EUR-ig. Lehetséges olyan forgatókönyv, amely esetén mégis bukom az ott befektetett pénzt?
2. Itt is működik az mint kbc esetén, hogy ha nem elérhető egy ETF akkor kérésre felveszik?
Mondjuk gondolom nem lesz rá szükségem, mert a nagyobb indexkövető osztalékot visszaforgató ETF-ek nyilvánvalóan itt is elérhetőek.3. Valuta váltás itt hogy történik? Lehetőség van náluk váltani?
Lehetséges direktben EUR-t, USD-t utalni (mondjuk Revoluton keresztül)?Előre is köszi a válaszokat!
haly Én sem alkalmazom, és pont az általad leírtak miatt értelmét sem nagyon látom. Minimális haszon, jelentős kockázattal.
[ Szerkesztve ]
-
őstag
válasz Beerwolf #35227 üzenetére
Nem tudom mennyire financially responsible döntés hitelbe verni magunkat, pont mikor beüt a krach.
Az embernek a vésztartalékra vész esetén van szüksége, akkor meg pont nem a legjobb ötlet hitelből finanszírozni a megélhetési költségeket.
Ez lehet htominak működik, de az átlagnak nagyon rossz tanács szvsz. -
Kobe
veterán
válasz Oppenheimer #35224 üzenetére
Azert azt gondolom erzed, hogy ez valahol "szalmabab" ba kapaszkodas ilyen alapon en is siman elkuldhettelek volna melegebb eghajlatra ("nyersen fogalmazhattam volna"), leven Te is irtal a revolutrol dezinformaciot ugy, hogy azt sem tudtad, breakevenen tul van, vagy van-e penzintezeti licensze
Ha igy nezem, ez ugyanolyan megteveszto a topik szent kozossegere nezve mint a tbsz-es dolog
Valahogy megsem ereztem kesztetest ostobazasba, kutyapi*csazasba atmenni
That's the diff bro -
Oppenheimer
nagyúr
Sajnalom, ha tul nyers vagyok, de ettol meg ostobasagot terjesztettel, es nem lenne jo, hogyha a topik mas olvasoit felrevezetned. Masreszt meg helytallo, hogy nem tudnal daytradingbol megelni, de ebben nincs semmi negativ. Nem sokan tudnak, es nem is errol szol a topik. Ez volt az egyetlen pelda ami eszembe jutott, hogy mikor a TBSz hatranyos a tokepiacon.
[ Szerkesztve ]
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
Kobe
veterán
válasz Oppenheimer #35222 üzenetére
Csak egy side comment, azon kivul hogy tartalmilag amit irsz, elfogadom, de ettol meg a tbsz akkor sem a nekem valo: eleg fantasztikus arany 4-5 hozzaszolasban 4-5x szemelyeskedni (ostobatol egeszen a megelhetesi kepessegekig terjedo skalan) raadasul olyan kommentekre valaszolva, amiben semmilyen szemelyes felhang nincs.
Ez is egyfajta bizonyitvany, na -
Oppenheimer
nagyúr
"Egyreszt ha valamirol kiderul hogy shitpaper, es TBSz re vetted, nehez hozzanyulni vagy azzal is buksz ha megis kivenned, mert fel kell nontanod. Vsgy szepen nezed ahogy eg benne a penzed"
Sajnos Kobe megint tárgyi tévedésben vagy. Csak befizetésre vonatkozik az 1 éves korlátozás. A bent lévő összeggel azt kezdesz a számlán amit akarsz. Daytradelhetsz is.
"En pl. 0.16% kamatelonyert biztos nem mondanek le 5 evi likviditasrol."
Két tizedesjegyet elrontottál. 15% adóelőny.
Továbbá: ha a 5 éven belül kell a pénz, akkor nem érdemes tőkepiacba fektetned. Könnyen lehet hogy korrekcióban kéne kiszállnod.
Nem úgy tűnsz, mint aki daytradelésből napi szinten meg tudna élni. Nekik nem jó a TBSz, mert ők ki is vesznek a számláról. Mindenki másnak jó.[ Szerkesztve ]
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
Kobe
veterán
válasz Oppenheimer #35219 üzenetére
Amit leirtal a TBSz rol az elonye, masoknak hatranya is lehet
Egyreszt ha valamirol kiderul hogy shitpaper, es TBSz re vetted, nehez hozzanyulni vagy azzal is buksz ha megis kivenned, mert fel kell nontanod. Vsgy szepen nezed ahogy eg benne a penzed
Kereskedni, akarcsak kereskedessel ismerkedni szinten alkalmatlan
Ez azert 5-10 eves tavlatban benne van, hogy par szar papirba is belenyul az emberEn pl. 0.16% kamatelonyert biztos nem mondanek le 5 evi likviditasrol.
Persze mindjart jon kiszamolomiklos aki ilyenre azt mondana hogy dehat az is penz. -
Oppenheimer
nagyúr
válasz stickermajom #35218 üzenetére
Azért, mert ez a részükről informatikai fejlesztést igényel, és nem a magyar piac sajátosságainak megfelelni a céljuk. Erre nincs erőforrásuk.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
Oppenheimer
nagyúr
"Hogy jon a kepbe a barclays? Mivel a revolutnak van penzintezeti minositese, ugyanazok az atvilagitasi szabalyok vonatkoznak ra, mint egy bankra, tobbek kozott pl hogy megfelelo helyen meg kell lennie az ugyfelek reszvenyeinek (UK ben a Cityben azert nem ugy mukodik a penzugyi felugyelet, mint idehaza a quaestor), ami a gyakorlatban egy barclays ertekpapirszamlat jelent
Vagyis csod eseten - hacsak nem full tarsolycsabasat nyomnak - meg kell lennie a barclays leteti szamlakon a vagyonnak"Senki se vonta kétségbe, hogy a vagyon nem vész el. Ismét szalmabáb.
Ha valóban breakeven a revolut, pénzügyileg (ezt még le kell ellenőriznem), akkor jó opció lehet azoknak, akik a lakhelyükön nem tudnak TBSz féle adókedvezményben részesülni.
Miért éri meg a TBSz? Részvény befektetésnél legalább 5, de inkább 10-20-30 évben gondolkodunk.
Egyszerűség kedvéért számoljunk most 5 évvel. Idén nyitsz egy TBSz-t, beleteszel 20000 eurót egy indexkövető alapba. 2025 január 1-jén lejár az 5 év, hozzáférsz a pénzhez.
Indexkövető alap elért éves 7% hozamot ezidő alatt, 28000 eurót érnek a papírjaid.
Ha nem TBSz-re vetted, 15% adófizetési kötelezettséged keletkezik eladáskor a 8000 euró nyereségre. 1200 euró, 6800 euród marad a hozamból.
Ha TBSz-re vetted, az egész a tiéd.Revoluttal mit nyernél? Vételi jutalékon spóroltál mondjuk 30 eurót, és akkor még sokat mondtam.
Most számoljunk most 15 évvel, ez normálisabb időtáv részvényeknél. Éves 7% hozam itt is reális.
TBSz-t meg lehet hosszabbítani, szóval a teljes 15 évi hozamod adómentes lehet.
20000 euró esetén 15 év után a papírok értéke 55000 euró lesz.Ha nem TBSz-en volt, 35000 euró nyereség 15%-a mehet adóba: 5250 euró.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
stickermajom
addikt
válasz Oppenheimer #35212 üzenetére
De miért kizárt a TBSZ? 0,01% tartási díj van, bevétel szempontjából érdekük is, hogy 5 évre ottragadjon a pénzed.
Plusz, ha azt nézem, hogy rájön a megbízási díjra a deviza konverzió, már 10 EUR fölötti díjaknál járunk havonta. Szóval, ha van biztonságos alternatíva én annak örülni tudok csak.
[ Szerkesztve ]
-
Kobe
veterán
válasz Oppenheimer #35216 üzenetére
Nah, ha befejezted a frocsogest es szemelyeskedest, probald ertelmezni is amit irtam, mi lehet a jelentese
Hogy jon a kepbe a barclays? Mivel a revolutnak van penzintezeti minositese, ugyanazok az atvilagitasi szabalyok vonatkoznak ra, mint egy bankra, tobbek kozott pl hogy megfelelo helyen meg kell lennie az ugyfelek reszvenyeinek (UK ben a Cityben azert nem ugy mukodik a penzugyi felugyelet, mint idehaza a quaestor eseteben) ami a gyakorlatban egy barclays ertekpapirszamlat jelent
Vagyis csod eseten - hacsak nem full tarsolycsabasat nyomnak - meg kell lennie a barclays leteti szamlakon a vagyonnakA revolutnal a bitcoin wallet ami rizikos mert nem valos btc t adnak moge, hanem price exposuret, ami nem tudni hogy btc tozsden le van e fedezve, ahogy kell, igy ebbol lehet azert nyekk ha mindenki berakja a kis penzet btc walletbe es bullrun vegen 5x annyit szeretne kivenni, abbol lehet fejvakaras
De egy reszveny / etf ellenorzesr kicsit maskepp mukodik, plane penzintezeti licenszelAmugy 2018 ban a revolut elerte a breakeven pontot, igy nincs annyira szsr helyzetben "penzegetes" szintjen, mint egyesek lattatni szeretnek
A TBSz nek meg valaki sorolja mar fel mi az ertelme, mert en evek ota keresem de nem talalom. Kamatadomentesseg szerintem 100M - 200M feletti vagyonnal ad erzekelheto tobbletet, cserebe lehet szamolgatni a forduloeveket, napokat, nyitogatni ujat (penzintezete valogatja hogy online vagy sem), es evekig illikvid vagy mellette
Akarhogy nezem, a TBSz nekem egy torzszulottnek tunik amit a kamatado es tranzakcios dij hivott eletre ennyire nepszeruen. Nem csoda hogy az Allamkincstar is elso helyen azzal promozta az uj hadikotvenyt, hogy nem kell hozza TBSz, azert paran fent is erzik hogy ez pain in the ass, semmi mas[ Szerkesztve ]
-
Oppenheimer
nagyúr
"Miert lenne barmivel nagyobb macera, mint akarmelyik kulfoldi penzintezettol visszsszerezni a penzed?"
Miről beszélsz? Más külföldi pénzintézetet nem égeti a casht úgy, hogy évente tőkét kelljen bevonnia. Nem fenyegeti őket egzisztenciális veszély, ha egy kicsit megbillen az üzlet. Akkor meg miért akarnád más külföldi intézethez hasonlítani ebből a szempontból?
"A mogottes bank emlekeim szerint a barclays, ok a letetesei a revos fundoknak, ok sem mostanaban fog csodbe menni"
Ki beszélt a Barclays csődjéről? Össze vissza beszélsz, eddig 2 bekezdésedből 2 szalmabáb érvelés. Így nincs értelme veled vitázni.
Nekem nincs ebben semmilyen béka, amit le kéne nyelni. Van nekem is revolut accountom és kártyám, de helyén tudom kezelni.
"0% kamatok koraban meg azt a tobb oras szopast vegigvinni ami a kamatadomentesseghez kell, csak mert az Orrmany nem kepes elengedni a csunyakapitalista bankokrol az ostort? Okostelon 2 gombnyomas helyett? Haaat, ohm.... Oke.... Biztos van akinek megeri"
Ebből a részből süt az ostobaság. De legyen, ha te 0% hozamot akarsz elérni a részvény befektetéseiden, akkor tényleg nem érdemes TBSz számlában gondolkodnod. Ettől még mást ne vezess félre légyszives.
Magyar szolgáltatóknál 1 kattintást igényel egy TBSz számlanyitás BTW.
Tényleg felesleges veled vitázni, mert csak a tudatlanság fröcsög belőled.
[ Szerkesztve ]
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
Kobe
veterán
válasz Oppenheimer #35212 üzenetére
Miert lenne barmivel nagyobb macera, mint akarmelyik kulfoldi penzintezettol visszsszerezni a penzed?
Csak mert fintech? Itt eleg sokaknak van osztrak, nemet, UK szamlaja, ha az ottani szamlavezeto menne csodbe, az is ugyanilyen folyamat lenne.
Foleg hogy a revonak megvan a penzintezeti minositese es minden ami szzal egyutt jon, tobb nagyobb fintech meg a kanyarban sincs ezzel
A mogottes bank emlekeim szerint a barclays, ok a letetesei a revos fundoknak, ok sem mostanaban fog csodbe menniNehez lenyelni a bekat, de ez az irany. Minden bank arrafele tart, csak epp a legtobb ugy hogy massziv downsizinggal jut el oda, a tobbi meg alapbol 0rol eddig epitkezik csak
0% kamatok koraban meg azt a tobb oras szopast vegigvinni ami a kamatadomentesseghez kell, csak mert az Orrmany nem kepes elengedni a csunyakapitalista bankokrol az ostort? Okostelon 2 gombnyomas helyett? Haaat, ohm.... Oke.... Biztos van akinek megeri
-
Stanlee
őstag
A telko cegeknek az az egyik baja, hogy folyamatosan fejleszteniuk kell a technologiat, amin szolgaltatnak. Ez sok penzbe kerul.
A masik, hogy a 4G elotti idokben a beveteluk strukturaja is mas volt, ill. a felhasznaloi szokasok is kulonboztek a maitol. Ma mar nem tudnak magas percdijakat beszedni. Az egyetlen beveteli lehetoseg az az adat - itt az osszes egy kozmuceg szintjere kerult, azzal a nehezseggel, hogy mig gazvezetekbol csak egy van, addig LTE-t 3-an szolgaltatnak parhuzamosan. Vezetekes netnel is hasonlo a felallas.
Az 5G is csak egy buzzword, nekem, es az atlag felhasznalonak a mindennapi elethez egy normalis LTE hozzaferes is boven elegendo, es meg tovabbi 10evig is elegendo lesz. De az osszes szolgaltato megvette mar a 5g frekvenciajat. Aztan allitolag a 1&1 is sajat mobilhalozatot akar epiteni, es a telefonica allitolag ennek az uj piacraleponek a legnagyobb vesztese lesz majd - azert varjuk meg, hogy mennyire lesz egyszeru kiepiteni azt a sajat halozatot.
A telefonica, voda, meg tkom, most ennyit er.
“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz stickermajom #35209 üzenetére
RC-vel a partnerkockozázat sokkal kisebb, nyereséges cég. Nem szorul a befektetők pénzére.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
Oppenheimer
nagyúr
válasz stickermajom #35209 üzenetére
Nem mondtam, hogy minden szolgáltatónál lehet. Revultnál kizárt. Ráadásul akkora az adminisztrációs overheadje, hogy pénzben inkább megéri kifizetni 2$ vagy 6€ vételi jutalékot egy brókernél.
A vagyonod megmarad a legnagyobb bajban is, induljunk ki ebből. És végig akarsz menni azon a macerán, amikor a revolut csődbe megy? Mennyi idő lenne az értékpapírjaidhoz jutni? Mert előfordulhat, hogy nem tud több tőkét emelni, mert jön egy bizalmi válság egy újabb hibájuk miatt. A casht pedig rohadt gyorsan égetik, szóval külső tőke bevonása nélkül nem húzzák túl sokáig. Hibáik meg bőven voltak eddig is.
Röviden összefoglalva: hatalmas adózási hátrány, nagy partnerkockozázat. Mindezt vételenkénti pár dollár miatt, ami elenyésző ha havi pár százezer forintot befektetsz. És sokkal kevesebb mint amennyit az adózáson veszítesz.
Kobe: ok, köszi
[ Szerkesztve ]
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
htomi85
tag
válasz #95561216 #35205 üzenetére
Ennyi.
Nekem van egy hitelkártyám félmillás hitelkerettel amit autóbérlés miatt igényeltem, de erre is jó.
A hitelkártya évi 5000-es díja simán visszajön az alábbi 2 dologból:
- 1% visszatérítèsek
- félmillióval többet tudok pmàkba tenni
Sőt régebben erről vettem a pmákot 2% visszatérítésért amíg engedtèk.Apró trükk.
-
Kobe
veterán
válasz Oppenheimer #35207 üzenetére
A tbsz szamla mar akkoris egy rakas otvarfos volt, amikor kitalaltak, ez ilyen magyar agymenes, UK cegnel pont semmi ertelme
Amugy meg revora el a UK OBA szoval abbol sem lehet nagyon buktato -
stickermajom
addikt
válasz Oppenheimer #35207 üzenetére
TBSZ számlát Te magad mondtad, hogy lehet nyittatni külföldi szolgáltatóval hosszas levelezés után. A Forintos számla után nem elképzelhetetlen, hogy hajlanak rá.
Másrészt nem a pénzed bízod a Revolutra, hanem részvényt vásárolsz rajtuk keresztül. Bár a Quaestor után bármit el tudok képzelni, de hivatalosan be vannak drótozva az FCA-hoz ők is. Ha van UK-ben is ilyen eszlaweb szerű oldal ellenőrzés céljából, akkor nem látok problémát a bróker személyével. A partner kockázatot természetesen futod, de az itthon az RC-vel is bőven megvan.
-
dptrsk
addikt
válasz Oppenheimer #35207 üzenetére
+Ki bízna sok pénzt a revolutra?
Elég sok bakijuk volt. Szerintem még nem tartanak ott hogy befektetéseket kezeljenek.
Én úgy látom igyekeznek minél több pénzt bevonni az ügyfelektől, de szerintem hiányzik a megfelelő stabilitás. -
Oppenheimer
nagyúr
válasz stickermajom #35206 üzenetére
Mehetne, de egyrészt ki bízna pénzt hosszú távra a revolutra, másrészt nincs TBSz számla.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid
-
stickermajom
addikt
Jutalékmentes tőzsdei szolgáltatást indított a Revolut
Na ez nem hangzik rosszul, így a havi kis megtakarítás is mehet akár részvénybe.
-
#95561216
törölt tag
válasz kexksz #35201 üzenetére
Felesleges ennyit szamlan hagyni szerintem. Nalam van nemi keszpenz, hogy akkor se haljak ehen, ha par hetre leallnak a kartyas rendszerek, meg megint kb 1 havi bankszamlakon. Ennyi ido alatt boven ki lehet szedni allamkincstarbol a tobbit.
Meg egeszsegpenztarban van komolyabb osszeg, onnet hosszabb betegseg es munkanelkuliseg eseten is ki tudod szedni a penzt, onjarova alakitva nagy atlagban hoz is annyit, ha nem tobbet, mint az allampapirok.
-
vnorbi
aktív tag
A WebKincstáras belépéshez kell a 8 jegyű ügyfél-azonosító számod, jelszavad és a belépés engedélyeztetése telefonról (SMS kód visszaírása vagy PUSH engedélyezés).
Ha nem kártyás befizetést választasz, hanem előre utalnál, akkor ha már benn vagy, megtalálod a számlaszámot, ahová utalni kell a pénzt (Beállítások -> Ügyfél adatok). A közleményben szerepelni kell az értékpapír nyilvántartási-számla számának (ami lehet, hogy egyezik az előbbi ügyfél-azonosító számmal, de nem biztos) és a nevednek. Ha megérkezett a pénz, akkor indíthatod a jegyzést (kártyás befizetésnél előbb indítod a jegyzést, és a végén fizetsz kártyával).
[ Szerkesztve ]
-
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest