Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Tin_Shield #52108 üzenetére

    Vakusaru igen.. annak tudnék örülni :) Amúgy MK II-n tényleg van ezért is vártuk sokan, hogy a IV-esnél visszatér. Ha lenne egy ilyen "csúcskompakt szabvány" akkor mindenképp beleraknám. Ahogy a mikrofon csatlakozást is. Vicc, hogy ott az RX100 MK IV ami már csillió fps-be vesz fel de egy ócska mikrofon bemenetet még mindig nem tudtak rávarázsolni mikor amúgy tényleg egy remek videós masina. Megmarkolást meg nem nagyon értem, mert amúgy lazán megoldható a dolog a richardfreniec cuccokkal de simán lehetne gyárilag is rajtuk valami markolat. Méret tekintetében nekem az RX100 az etalon mostanság, ezért is akartam ekkora gépet kb. Nem túl kicsi de nem is túl nagy, illetve szerintem a Canon sokkal kézreállóbb gépet csinált a G7x-el.

    makoss: Ha kell a zoomátfogás akkor FZ200, ha egy kompakt gép kell akkor LX7. :)

    zsoltee10: Videózás egyikbe se rossz félre ne érts, de a Sonyba több beállítási lehetőség van. Más kérdés, hogy nekem ezekre nincs szükségem de aki mondjuk klipet akar fogatni annak jól jöhet a 24p (én utólag vegasba oldom meg), a 120p (ezt meg telóval :D ), HDMI live kimenet, teljes szenzoros video rögzités, zebra.. Canon G7x is jó videóba és pl. az érintőkijelző miatt nagyon jól lehet játszani a fókusszal, de nincs azért ennyi beállítás. Egyébként amit kihagytam föntebb, hogy pl. a Canon gépek zárideje általában jóval nagyobb értékre állítható mint a Sony gépeké ami éjszakai fotózáskor illetve hosszú záridős képeknél elég jól jön. Én pl. ezt lőttem vele, mikor először próbálgattam.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák