Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
Arra utaltam, hogy a kínai gazdasági rendszer alapvetően különbözik a szovjettől, és sok szempontból inkább a nyugatira hasonlít. Megengedi, hogy vállakozz, alkalmazottaid legyenek, vagyont gyűjts és azt befektesd. Ugyanakkor nagyon erős az állami befolyás, mind formálisan, mint informálisan.
Ugyanilyen befolyás nyilván a nyugati gazdaságokban is létezik, laissez-faire kapitalizmus sehol sem működik sikeresen. De azért a mértéke az nem említhető egy lapon.Magyarországon volt rá kísérlet, hogy a pusztító szovjet gazdaságpolitkától szabaduljunk, "új gazdasági mechanizmus" néven futott, de az Moszkva miatt elbukott.
Adódnak a párhuzamok a mostani, központilag előírt zöld gazdasági fordulattal, nem alaptalanul.Az, hogy a vektorok merre mutatnak. Jelenleg egy hideg, gazdasági jellegű háború van Amerika és Kína között. Mindkét félnél az erősebb állami irányítás felé mutatnak a vektorok.
Azt lehet esetleg taglalni, hogy melyik fél kezdte ezt a háborút, és ki ütött vissza először. -
nagyúr
Semmit. Szart se ér a GDP és egyéb mérőszámok, ha az ottani rendszerben kell élni. Pont ugyanúgy spriccolna a felső közép és felső réteg mint a ruszkik esetén.
Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D
-
7Heads Drago
veterán
Semmit nem cáfoltál meg. [link]
Méri a nemzeti jövedelmet és teljesítményt. Gyakran használják az országban élők átlagos életszínvonalának mutatójaként az egy főre jutó GDP-t, ami azonban túlzott leegyszerűsítésnek tekinthető... A GDP-nél sokkal jobban méri az anyagi jólétet az egy főre jutó fogyasztás. A GDP gazdasági és társadalmi helyzet mérésére való használatának korlátaira kifejlesztése óta számos kritika mutatott rá.[ Szerkesztve ]
Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.
-
7Heads Drago
veterán
A perfő GDP-jük a magyar érték fele. Még egyszer: Kína Magyarországhoz képest is szegény, nem hogy az USA-hoz.
Értem. Akkor jövő héten várható hogy lesz több atomtengeralattjárónk, meg repülőgépanyahajónk is? A per fő érték szart se mutat meg abból mennyi zsé van az államkasszában.
Ezt nyilván el lehet hinni, ha az ember nem ért hozzá.
Ezek szerint nem szálltak le a holdra, és a Beidou is kamu hogy jobb és gyorsabb mint a GPS. Meg a hajóik, meg repülőik mind csak makettek. Nem is értem mitől fosnak akkor az amcsik. Tőlünk jobban kellene félniük, mert nálunk magasabb a GDP.[ Szerkesztve ]
Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.
-
cucka
addikt
alapvetően államkapitalista berendezkedés van, ötéves tervekkel, de engedik, hogy kis méretben működjönek a vállalkozások.
Nálunk gmk-k voltak, meg egyszemélyes maszek vállalkozók.
Te most tényleg ezt hasonlítod össze a kínai tőzsdén jegyzett milliárd dolláros forgalmat lebonyolító gigacégekkel?
Ne bohóckodjunk már.Hszi Csin-ping komoly fordulatot hozott Kína működésében
Az egypártrendszer maradt, a gazdasági berendezkedés maradt, sehol semmilyen alapvető fordulat nem volt.
Ahol fordulatot hozott, az a kínai felsővezetés hatalmi viszonyai. Ami kremlinológiai szempontból biztos roppant érdekes, de alapvetően a kínai állam és gazdaság működésén nem változtat. -
7Heads Drago
veterán
Ez így van, de a kínaiak rúgták fel a bilit.
Ebben nem értünk egyet. Sztem ezt mindkét oldal felrúgta.
Szegénység: olyan szegények hogy katonailag lassan mindenből több lesz nekik, mint az Amcsiknak. Sztem csak az biztos hogy lényegesen több náluk a szegény ember, mint pl az USA-ban, dehogy az ország szegény lenne.... Azt nem hiszem el.Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.
-
cucka
addikt
Kínára nem lehet rámondani sem azt, hogy kommunista, sem azt, hogy kapitalista.
Ők egy harmadik utas államszervezési és gazdasági modellt visznek. És ebben nem volt most sem fordulat. Egyszerűen annyi történt, hogy akkorára nőtt a gazdaságuk, hogy az Egyesült Államok fő versenytársa lettek.Kínában nincs tervgazdaság, nincsenek államilag szabályozott árak, engedélyezett a vagyonfelhalmozás, és a termelőeszközök sincsenek állami tulajdonban.
Az összes ostoba ötlet, amivel a szovjetek a fél világot megnyomorították, azt ők már rég hátrahagyták.
Ami megmaradt, az az egypártrendszer, és a gazdaság nagyon szoros állami kontrollja. Ettől még a kínai piac nagyon kompetitív, és öldöklő verseny van a cégek között. Máshogy nem tudtak volna ekkorára növekedni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- eBay
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- ASUS Zenbook A14: Ez így szinte tökéletes
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- Interactive Brokers társalgó
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Diablo IV
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest