Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jetarko

    csendes tag

    válasz jetarko #6230 üzenetére

    Ha beírtam a fv-be ezt a bónusz sort, akkor végülis EAGER-be maradtunk, csak nem annotációval értem el a hatást, hanem manuálisan vagy nem?

  • Szmeby

    tag

    válasz jetarko #6230 üzenetére

    Asszem készült egy olyan service metódus (getFullInitializedById() vagy valami ilyesmi), ami id alapján lekérte az entitást (szigorúan lazy fetch minden mezőre), majd az id-val egyesével legyűjtögette a listákat is és a setterekkel beállította azokat az entitáson. Mindezt beburkolva 1 tranzakcióba.

    Megjegyzem, tette mindezt azért, mert állandóan nyitott tranzakció / session nem létezett a programban, mindig csak a service metódusban nyílt, elvégezte a szükséges adatbázis műveleteket majd lezárult. Márpedig lazy fetch esetén a listák nem igazi listák csak proxy objektumok, és amint ráhív az ember gyanútlanul egy ilyenre, miközben nincs mögötte aktív session, a cucc borul, mint annak a rendje. :)
    Persze ha neked mindig van nyitott session-öd, akkor talán nem kell vesződnöd a proxyk igazi listára cserélgetésével.

    De ezt ne vedd követendő példának, nagyon keveset Hibernate-eztem, és azóta csak felejtettem. Nem tartom magamat hozzáértőnek.

    select team0_.id as id1_4_0_, team0_.name as name2_4_0_, team0_.points as points3_4_0_, team0_.price as price4_4_0_, races1_.resultOfTeams_id as resultOf2_4_1_, race2_.id as races_id1_3_1_, race2_.id as id1_1_2_, race2_.date as date2_1_2_, race2_.location as location3_1_2_, resultofdr3_.races_id as races_id1_1_3_, driver4_.id as resultOf2_2_3_, resultofdr3_.resultOfDrivers_ORDER as resultOf3_3_, driver4_.id as id1_0_4_, driver4_.name as name2_0_4_, driver4_.points as points3_0_4_, driver4_.price as price4_0_4_, driver4_.team_id as team_id5_0_4_, users5_.team_id as team_id2_4_5_, user6_.id as users_id1_7_5_, user6_.id as id1_5_6_, user6_.money as money2_5_6_, user6_.name as name3_5_6_, user6_.password as password4_5_6_, user6_.points as points5_5_6_, drivers7_.users_id as users_id1_5_7_, driver8_.id as drivers_2_6_7_, driver8_.id as id1_0_8_, driver8_.name as name2_0_8_, driver8_.points as points3_0_8_, driver8_.price as price4_0_8_, driver8_.team_id as team_id5_0_8_
    from TEAM team0_
    left outer join RACE_TEAM races1_ on team0_.id=races1_.resultOfTeams_id
    left outer join RACE race2_ on races1_.races_id=race2_.id
    left outer join RACE_DRIVER resultofdr3_ on race2_.id=resultofdr3_.races_id
    left outer join DRIVER driver4_ on resultofdr3_.resultOfDrivers_id=driver4_.id
    left outer join USER_TEAM users5_ on team0_.id=users5_.team_id
    left outer join USER user6_ on users5_.users_id=user6_.id
    left outer join USER_DRIVER drivers7_ on user6_.id=drivers7_.users_id
    left outer join DRIVER driver8_ on drivers7_.drivers_id=driver8_.id
    where team0_.id=?

    Ha ezt végrehajtod az adatbázison valamilyen id-val a ? helyén, akkor megnézheted a duplikátumokat. Kis elemszámú listák esetén is nagy resultset képződik ebből.

    Az, hogy valami lassú, nem számít. Fontosabb, hogy optimális legyen. Ha teszemazt azonnal szükség van x, y, és z táblákból (összetartozó) adatokra, akkor gyorsabb előállítani azokat egy lekérdezéssel. De ha első körben csak az x-re van szükséged, és fontos a reszponzivitás, akkor y és z ráér később, ajánlott a lazy-re állítani. Az igényektől függ, hogy mi a jó megoldás.

    (#6231) jetarko
    Szerintem nem. Eagerben minden táblát join-ol és egy lekérdezéssel letudja az adatok elővételét. Lazyben csak a fő entitást veszi elő, majd a size() metódushíváskor aktiválja a proxyt, ami előállít egy újabb selectet, ami a listát tölti fel értelmes adattal. Tehát utóbbi esetben több független lekérdezés pattan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák