Új hozzászólás Aktív témák

  • silmatauki

    őstag

    válasz Gadgetfan_ #4249 üzenetére

    Mi a konteó? Az, hogy esetenként használhatatlanra lelassultak az utsó elérhető főverzió mindegyik FW-jével a modellek nagy része? Ezt bárki maga megtapasztalhatja, aki valaha is használt iPhone 3G-t, iPad1-et vagy iPhone 4-et. Ezek 1, de max. 2 főverzióval régebben tökéletesen futtattak mindent. Most még tök ugyanazokat a játékokat sem képesek nagyon durva szaggatás nélkül futtatni, amit régebben 30/60 fps-szel nyomattak. És a játékok aztán semmi plusz, új-iOS-only API-t nem használtak.

    Nézd, ha a MS meg tudta csinálni, hogy ugyanazon a hardveren (például az én 11 éves(!) HP TC1100 táblámon) legalább olyan gyorsan (ha nem gyorsabban!) fusson a Windows 8.1, mint anno, újkorában a Windows XP (és persze a Vista / a Windows 7), akkor igenis elvárható lenne a sokkal-sokkal több pénzzel rendelkező Apple-től, hogy apait-anyait beadjon az új iOS-verziók régi gépekre való optimalizálásába. Nem ezt teszi, sőt...

    Legalább annyit engedne az Apple, hogy szerencsétlen userek downgrade-elhessenek (A5 előtt) mindenféle bűvészkedés és SHSH blobozás nélkül, de nem. És az SHSH downgrade A5-ös vagy újabb CPU-jú gépek gazdáin aztán pláne nem segít, mivel lehetetlen. Már ez nagy eredmény lenne... De nem, az Apple-nek kell a még több pénz, még ilyen aljas módszerekkel is.

    Nem véletlen, hogy a korábban hithű Apple-osok (pl. én) lassanként elszállingóznak a konkurenciához. Ez évben már hanyagoltam az új iPhone-ot, és “csak” az új iPad-et vettem meg. Az iPhone 6+ helyett meg vettem egy Note 4-et. Lassan tényleg csak a nők, nagymamák meg a tini lányok maradnak meg Apple usereiként (meg azon születéskor-hímneműek, akiknek Cook egyes “szivárványos” nyilatkozatai igencsak tetszhettek)...

Új hozzászólás Aktív témák