Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    A 12,9 vs 10,5 vitához:

    Nekem is nagy dilemmám. Én szerencsére még bőven elvagyok a 9,7 pro-val, de tél beálltával majd cserélni akarom. Nemrég használtam 2 napig egy 10,5-öst amit kölcsön kaptam de nem fogott meg. Az tuti hogy ha most kellene váltanom másra, nem cserélném a 9,7-emet erre, mert annyival nem adott többet. Kicsit nagyobb, kicsit gyorsabb, kicsit szebb (a vékony kávák bejönnek :) ), meg jobb a kamerája. De nem érezném akkora előrelépésnek. Persze hordozhatóságban és "csak előkapom, írok egy jegyzetet " használatra verhetetlen az tény.

    Viszont a 12,9-est is alkalmam volt tesztelni 1 napig és az olyan felemás szájízt hagyott. Szerkeszteni, prezentálni, filmezni és netezni fantasztikus rajta mert kellően nagy így majdnem 4x annyit látni egyszerre mint a kis-tesóján. Kb mintha eddig egy kulcslyukon néztem volna a rendszert és erre valaki kinyitotta az ajtót...az első találkozás elképesztő... csak nem túl helytakarékos ha szállítani kell valahova. Nem mintha nehéz lenne (mondjuk almás billentyűzet tokkal már határeset) csak olyan nagy amikor felkapod az asztalról. A kis oldaltáskám amibe még a 10,5-ös is elfér, ceruzával, töltővel, na ez már nem. Ez már inkább laptoptáska kategória. Azaz nem mindig praktikus hozni-vinni. Míg a 10,5-öst bárhová el tudom vinni egy "szütyőben", majd előkapni és jegyzetelni, netezni. Addig a 12,9 már kényelmetlenül nagy a "csak bedobom és elviszem" kategóriában. Igaz laptopként tekintve rá már nem gond, de akkor meg jön az érzés hogy miért nem a macbook-ot vittem inkább ami meg tényleg laptop annak minden funkciójával... szóval nem tudom :(

    Tehát ha főleg irodában / otthon / kertben akarsz tabletezni, vagy netán grafikusként dolgozol akkor a 12,9-es egy nagyon jó társ. Ceruzával az A4-es mérete miatt nagyjából 2 perc átszokni rá a valódi papírról (hát még digitalizálóról) és van pár app (nem csak adobe) amivel élmény rajzolni vagy tervezni. Filmet nézni vagy képeket amit telefonnal csináltál szintén nagy élmény. Játszani már viszont nehézkes néha hisz nincs az a Yeti aki átérné két kézzel úgy hogy a levegőben tartod :DDD

    A 10,5-ös viszont az a társ ami szó szerint mindig veled lehet. Méretei miatt egy kis oldaltáskában elfér és bármikor elő tudod kapni hogy megnézz neten valamit, felírj pár jegyzetet, vagy megmutasd az anyósnak az unokás képeket. Nem számít hogy tömegközlekedéssel mész mondjuk, vagy beülsz egy kávézóba, nem fogja vonzani a tekinteteket mint a 12,9-es. Valakinek ez is szempont.

    Magam részéről ott tartok hogy megvárom még a szeptemberi műsort mert sokat pletykálnak egy 10,5" méretű házba szerelt 11,4 colos iPad Pro-ről (faceID-val), de ha mégsem villantanak akkor én egy pénzérme feldobással döntöm majd el hogy a 10,5"-os vagy a 12,9"-es legyen. :DDD :U

    Mert mind a kettő mellett és ellene is nagyjából ugyanannyi az érvem.

    Remélem segítettem (de valószínű hogy nem)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák