Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!

    Segítséget és tanácsot szeretnék kérni! K&H banknál van a lakossági forint alapú folyószámlánk és az ehhez tartozó Visa electron bankkártyánk. A kérdésem egyik része az lenne, hogy ha neten vásárolok pl: amazon, ebay stb ezzel a kártyával és fizetek eurot usd-t stb-t akkor a bank ezt milyen árfolyamon számolja el nekem, deviza vagy valuta eladási vagy közép árfolyamon stb? Próbáltam olvasgatni a témában de nem igazán találtam egyértelmű infót.... Az igaz h visa kártyás vásárlás esetén ha pl eurot fizetek akkor dupla konverzió van, tehát először a forintot usd-ra és ezt követően az usd-t eurora váltja a bank, ha igen akkor mind ezt milyen árfolyamokkal? Pl a héten vásároltam ebyan egy ventilátort 9,09 usd-t az értéknap 03.29.-e volt és levont a bank 2400ft-t tehát egy usd 264ft-ba került nekem. Megnéztem a honlapjukat és deviza1-2, valuta eladási árfolyamok mind ennél kisebbek voltak 03.29.-én, akkor miből adódik ez a plusz, hogy jön ki a banknak ez az árfolyam?

    Számomra ezek a kérdések azért lennének fontosak, mert közel jövőben szeretnék interneten egy németországi boltból vásárolni nagyobb euro összegben és egyáltalán nem mindegy számomra, hogy ezt hogy fogja a bank váltani, mert így több 10ezer ft differencia is lehet benne. Eddig ilyen pár 100ft-os és pár 1000ft-os ebay-es vásárlásnál ezzel nem foglalkoztam, mert annyira picik voltak összegek....

    Vagy érdemesebb lenne nyitnom a forint alapú számlám mellé egy euro alapú deviza számlát és oda az eurot befizetni, amit jó árban meg tudok venni(legalábbis a bankhoz képest)? Mondjuk nem tudom havi szinten milyen költségekkel járna egy deviza számla fenntartása.....

    Kérem aki jártas ebben a témában és tudna segíteni az ne legyen rest. Köszönöm! :R :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák