- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz ZTE_luky #79363 üzenetére
Amikor a kondi lent kifolyik, az nem így szokott kinézni, általában egyik lábat ki is rohasztja, ki is eshet. Itt a képen is látszik, hogy a huzalláb töve tiszta, nem korrodált.
Minden további nélkül előfordulhat, hogy a kondenzátor vagy hibátlan, vagy ha csökkent kapacitású is, de attól még működne tovább. A KA378R33 3,3 V-os disszipatív stabilizátor viszont bele tud fáradni idővel a magas hőmérsékletű munkába, amitől csökken leadott feszültség vagy időszakos hibákkal is szívathat. Előbb jól mérhető, utóbbi szívás.
Mivel 3,3 V a processzor tápja, lehet összefüggés a hibával. A bezöldült huzalt pedig azért érdemes cserélni, hogy ne rohadjon tovább. Többit, ahol csak a felületileg támadta be, olajos tisztítás is megoldja.
Ezek a kondenzátorok nem impulzusterhelésnek vannak kitéve, ami azt belülről fűti, szétnyomatja. Itt csak kívülről kapja a hőt, ezért fordul elő sok esetben, hogy semmi baja. Más esetben mégis, úgyhogy ez nem 100 %.
A sárga ragasztó hihetetlen hülye találmány, mint a bezöldült huzal is mutatja, még savas korróziót is képes okozni. Legszebb, amikor tápegységben 350 V volt közé kerül és ott húz át a feszültség, a ragasztónál, ami eredetileg szigetel ugyan, de az évek során beszenesedik.
Manapság már kerülik is a használatát, jobb cégek. Egyébként nem fontos leragasztani a kondenzátort, aminek főleg a gyártásnál van szerepe, hogy ne essen ki a panelból, még a forrasztás előtt, illetve hullámfürdő közben.
Utána esetleges vibrációs hatások, vagy a forrasztás meglazulása ellen védhet ugyan a ragasztó, de reálisan gondolkodva, te azt nem rázod ki onnan és lábait is kicsit széthajtva forrasztva, az életben többet úgyse jön ki onnan.
Ha ugyanúgy lerakod tövig, ahogy gyárilag volt, a kockázat elég "nagy": lehet, hogy 10-15 év múlva szedheted szét "megint".
Megjegyzem, az FBS a Gumiámhoz hasonlóan ecetsavas vulkanizációval működik, fémeket korrodálhatja, noha teljes száradás után távozik belőle elvileg az ecetsav, de alatta maradhat nyomokban.
Ebből viszont savmentes változatot szoktak használni a gyártók, amikor panelon ilyet látunk, hogy szilikongumival rögzítenek valamit.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest