Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Új hűtőt szeretnénk venni, nem tudom tudtok-e ebben segíteni, hogy mit érdemes.
    ami elvárás, megkötés:

    - max 150k összegig,
    - nofrost nélküli,
    - 180-210cm magas,
    - két ajtós, alsó fagyasztós
    - A++(+)

    Alapvetően Gorenje hűtőket néztem, 3 típust: [link] Ezekre mindenhol 3-5év garancia van (szemben a legtöbb hűtőre adott 2évvel)

    ami érdekelne a konkrét típusokkal:

    - alapvetően van-e bárkinek tapasztala ezekkel?
    - Ion Air illetve az AdaptTech technológia ér-e bármit is, vagy csak marketing?
    - Az Ion Air ventije mennyi extra hangot "generál"?

    Illetve érdemes-e Gorenje hűtőt venni? Vagy egyáltalán számít-e bármit is a márka vagy valóban teljesen jelen van a tervezett elavulás már minden márkánál és 5-8év után úgyis kuka bármit tesz az ember?

    Az "alap keresési feltételeket" azért írtam le, hátha tud valaki azoknak megfelelően "best buy" hűtőt javasolni.:B

    Előre is köszönöm a segítséget:R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz hcs57 #18534 üzenetére

    Igen, ezt hallottam és olvastam is, hogy a hűtőrendszer eléggé alul van méretezve (tervezett elavulás) ezeknél (ezért is elég nagy vakítás az LG 10év a kompresszorra, amúgy meg 2év :)) ), emiatt is kérdeztem itt, hogy van-e ennek ellenére bármilyen más, ami ajánlott lehet, mert "van benne anyag".
    Alapvetően én is 100-120 körül nézelődöm (ahogy ez a linken is látható), ha valóban 5év után dobhatom ki, de azért is írtam a 150es maxot, hátha akad valami, akkor hajlandó vagyok kicsit többet áldozni rá.
    Energiaosztályban az A++, amit néztem a +++ nem éri meg a felárat szerintem sem :B (de sosem lehet tudni, nem vagyok szakértő, ezért adtam azt is meg, mint opció)
    A Gorenje gépeire pedig amiatt esett a választás, mert minden sarkon kapni; emiatt gondolom a javítás/cserealkatrész beszerzés sem horror dolog; alap 3év garanciával, amihez bizonyos típus esetén (Ion Air+AdaptTech tudás) a gyártó most ad+1évet (illetve onlinemarkabolt.hu 5évvel adja őket alapból), így ez vonzóbb, mint a többi márka 2év garanciája.

    Ugyanakkor köszönöm a két típust, megnézem azokat is (pont holnap megyünk párommal ide helyi MM-be megnézni fizikailag milyenek ezek, mert azért az is sokat tehet hozzá vagy épp vehet el a választásból (0,1mm vastag üveg/műanyag polcok, vagy épp 2kis műanyag pöcök tartja, ami fél kilót jó, ha elbír stb-stb:) )

    Persze, ha valaki ajánlana más típust vagy van tapasztalata a fentiekkel kapcsolatban (Gorenje, Ion Air, AdaptTech stb), ne fogja vissza magát:)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Sajnos egyáltalán nem vagyok otthon a témában, ezért hozzátok fordulnék segítségért. Új lakásba költözünk, és kell vennünk néhány új, elektromos berendezést:

    - elektromos főzőlap (nem indukciós)
    - elektromos sütő (beépíthető)
    - mosogatógép (beépíthető)

    Van olyan márka, vagy konkrét típus a fentiekből, amit érdemes megvenni, illtve olyan, amit kerülni kell?
    Gondolom sok minden befolyásolja a dolgokat, beépítési méretben a normál (~60cm széles) megfelelő a sütő/főzőlap esetén, mosogatógépnél 10+terítékes, tehát nem valami "mini" verzió érdekelne.

    Költségben örülnék, ha 220k körül megállna, persze ha 250kból leht csak kihozni, akkor az is megoldható.

    illetve hasonló kérdés mosógéppel (szabadonálló) kapcsolatban. Ott sajnos keskeny verzió kellene (~45-50cm), tehát felültöltős verzió (ha jól sejtem), mivel min. 6kg kapacitású érdekelne.Van olyan márka, ami ajánlott/kerülendő stb? Illetve mosó-szárítógép ajánlott vagy felejtős a 2in1 megoldás ezeknél?

    Ha valami infóra még szükség lenne, szóljatok. :)

    Előre is köszönöm a segítséget:R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz polonic #27162 üzenetére

    Köszönöm, de nem véletlenül említettem meg, hogy nem indukciós érdekel. És természetesen nem az ára miatt nem.:R

    (#27164) BB9000: köszi a javaslatot, az evőeszköztartó opciót továbbítottam páromnak. Elektrolux/Whirlpool-ról eddig nem hallottam túl sok jót kollégáktól sem, Bosch-ből hűtőt vettünk ~fél éve, azzal tökéletesen meg vagyunk elégedve. Javaslatot kollégák részéről egytől kaptunk, aki a Hotpoint/Ariston márkát javasolta főzőlap/sűtő szempontjából.

    Alapvetően azért kérdeztem meg itt, hogy van-e általánosságban kerülendő/ajánlott márka, mert nem vagyok otthon ebben a témában és természetesen legrosszabb esetben maximálisan kihasználva a keretet extra garanicákkal külsőre vennénk dolgokat.
    Ezért gondoltam megér egy kérdést, hátha van bevált márka/típus :)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz mzso #27168 üzenetére

    ne haragudj, nem kötekedésből, de nem igazán értem, hogy miért kellett volna jobban részleteznem, hogy miért nem indukciós? Én leírtam, hogy nem indukciós, ami érdekel, erre kaptam egy olyan választ, hogy de indukciósat vegyél, ez kb olyan, mintha valaki keresne fülest és megadná, hogy "V karakterűt szeretnék" és én azt írnám, hogy "semleges hangképűt vegyél".

    De tényleg nem támadni akarok, ne értsétek félre, csak példaként írtam, hogy mi értelmét láttam ilyen válasznak.

    Egyébként valóban az edénykészletek az egyik fő szempont, a másodlagos pedig ár/érték (elnézést, rosszul fogalmaztam, amikor azt írtam, hogy nem az ár a szempont), mert ugye van az összesre egy felső határ, amibe bele kellene férni és én, mint hozzá nem értő egyén, azt gyanítottam, hogyha a sima főzőlap 45től kezdődik, az indukciós pedig 30al feljebb, akkor, ha a sima főzőlapra rászánom ezt az extra 30at, akkor egy elfogadhatóbb minőségű főzőlapot kapok a pénzemért. indukciós kategóriából pedig ugyanez a "minőségű" cucc még feljebb helyezkedik el, amely miatt lehetséges, hogy máshol kell szabni a költségvetésből, de az biztos, hogy így nem fér bele egy full edénykészlet csere.
    De rendben, elfogadom, hogy jobb annyival és megéri. Számolok vele. Csak ahhoz ugye tudom kellene, hogy mi az, amit már megéri megvenni "simából" és indukciósból is. Illetve persze a többi készülékből, hogy legalább a kb. szumma összegeket tudjam. Onnantól már lehet játszani a számokkal, illetve, hogy melyik ujjába harapjon az ember.:))

    (#27169) Pumma: köszönöm a segítséget. Tény, hogy rosszat csak általánosságban hallottam a két említett márkáról, saját tapasztalatom pedig nincs velük, ezért is kérek/kértem segítséget itt. Konkrét problémát egyik munkatársam Electrolux elöltöltőssel kapcsolatban említett, csapágyprobléma és ugyebár totál egybe van építve a hajtás a dobbal meg mindennel belül, így a csere nagyon költséges. de ez szvsz az olcsó, elöltöltős kategóriában márkától függetlenül így van, tehát nem annyira mérvadó. (illetve anno a hűtő vásárlásánál is hallottam panaszt, főleg az említett 2 márkára és az LG hűtőkre, de ez egy másik story :) )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz mzso #27171 üzenetére

    nem, csak viccből írtam, hogy le kellene cserélni a teljes edénykészletet :(((

    (#27172) Csabroncka: értem én, hidd el. De ettől még a válasz irreleváns volt a kérdésemre. Hogy egy füles hasonlattal éljek: hiába javasolna nekem bármilyen beat vagy hasonló mainstream ultraV-s fülest, mert az a "modern" hangzást, nem érdekelne, mert nekem nem az kell. Vagy egy basshead-nek hiába ajánlanék kiegyenlített hangzást, mondván az a minőségi zenehallgatás alapja, ha neki a mindent elnyomó mélyekre van igénye.

    Szóval, akkor; ha jól értelmezem; nem igazán van különbség 50 és 80e Ft-os főzőlap között minőségben, max a mérete/funkciói/teljesítménye, amiért magasabb az ára. Gondolom, ha minőségben létezik is jobb kategória akkor az sokszorosan többe fájna. Ezt jól szűrtem le?

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz blattida #27176 üzenetére

    a hasonlattal szimplán arra próbáltam rámutatni, hogy a kérdésre adott válasz mennyire volt irreleváns:B
    Azt, hogy technikailag stb jobb, nem vonom kétségbe, sőt, írtam is, hogy értem és elhiszem.

    Elnézést, hogy rossz példát használtam, de ez jutott hirtelen eszembe.:R

    Az természetesen megint egy más kérdés, hogyha teljesen kihagyjuk a képletből az új edények/serpenyők árait, és azt, hogy mennyi a limitem, szimplán az alap különbséget vesszük, ami; ha jól láttam; ~30k.
    Ha azt veszem, hogy 10kW-ot hoz az indukciós havonta (kétlem, hogy hoz ennyit, mivel nem főzünk agyba-főbe, de példaként tegyük fel) akkor ~30k-t hozzávetőlegesen 5év alatt épphogy vissza fog hozni. A világban uralkodó jelenlegi "trendet" figyelembe véve (tervezett elavulás) nem hinném, hogy egy most vásárolt, belépő kategóriás elektronikai eszköz ennél hosszabb időt kibír hibátlanul működve.:)) és akkor még csak a sima és indukciós különbséget "termelte ki"

    De tényleg nem vitatkozni akarok, segítséget kértem a témában, eredményképpen annyi jött át, hogy baromi mindegy végülis mit veszek (tény, erre a leszűrt kijelentésemre nem kaptam sem megerősítést, sem cáfolatot), tehát majdnem ott vagyok, ahol kezdtem (minél hosszabb gariidő, minél jobb funkciók, minél jobb szervízhálózat, minél jobb netes "noname" véleményezések stb-stb a keret maximumáig... ez volt a kiindulás:B)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Joezyka #27466 üzenetére

    hűtő gondolom a no frost miatt "nyekereg" :)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Gorenje beépíthető sütők mennyire vállalhatóak?
    Elég szimpatikus az 5év garancia és egész jó ár/értékarányúnak tűnnek a leírás/funkciók alapján.

    Vagy inkább más márkában érdemes gondolkodni? (Bosch/Siemens-t is nézegettem, de jóval drágábbak és általában csak 2év garit adnak rájuk :/)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz blattida #27485 üzenetére

    Köszönöm:R

    (#27486) pjen: mosogatóból mindenképpen Bosch/Siemens vonal lesz.

    Most akkor márcsak az elektromos főzőlap a kérdés.
    Erre van valakinek valami bevált márkája/típusa? (lehet "sima" vagy indukciós is, ~-40-120k kategóriában)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz nandow #27490 üzenetére

    csak szólnék, hogy a linked egy üres termékösszehasonlítási oldalra visz:B

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Valakinek esetleg van tapasztalata a Lidl-ben a mai naptól kapható Parkside akkus fúrókalapáccsal? Mennyire alkalmas panelre?

    [link]

    Vagy érdemesebb várni amíg lesz vezetékes fúró- és vésőkalapács verzió?

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Gabesz87 #28269 üzenetére

    Mi tavaly ősszel vettünk hűtőgép csereprogramban. Akkor nagyon sokat nézegettünk MM-ben, Euronics-ban és végül ezt a Bosch-t vettük: [link]
    Egyelőre nagyon meg vagyunk vele elégedve (persze majd pár év múlva derül ki igazán, hogy valóban jó vétel volt-e)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz peppe79 #28350 üzenetére

    omfg... ez az Alladin-kancsó... :))

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz tucsok. #28338 üzenetére

    nekünk aldi-s van. Az pár hónap után egyszer csak nem kapcsolt be. Visszavittük, kaptunk másikat. Az tökéletes megy (vagyis ment, amíg használtuk, most félre van téve). De alapvetően nagyon szeretjük, finom kenyereket lehet sütni vele.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Különálló, indukciós villanytűzhelyből mit érdemes venni? Ahogy keresgettem neten, nem túl nagy a választék: Gorenje, Siemens, Elektrolux, Whirlpool, Amica, Mora és AEG készülékeket találtam.
    Nagyobb sütőtérrel (65+) ráadásul csak AEG-ből láttam, viszont erre csak 1év gyártói garit adnak mindenhol és azért ahhoz eléggé borsos az ára (190k-tól). Megéri megvenni, tehát megbízható az AEG, vagy inkább más márkából érdemes nézelődni a fentiek közül? Esetleg érdemes megoldani a beépítést és valami más márkából főzőlapot+sütőt venni?

    Előre is köszi:R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz K1LLMy53Lf #28652 üzenetére

    ahogy látom senkinek nincs infója tapasztalata, szóval azt hiszem jobban járok, ha átszabatom asztalossal a konyhát a beépített sütőnek és főzőapnak, úgy azért nagyobb a választék/lehetőség (kérdés, hogy mennyi az asztalosmunka:)) )

    Más kérdés: Miele. És rögtön két dolog:

    1: érdemes megvenni a Miele újabb gépeit? Gondolok itt konkrétan újannan vée a legolcsóbb mosogatógépükre pl? Megbízhatóak, ér ennyivel többet, most is? [link] Mintha azt olvastam volna, ha az újabb nagy háztartási Miele gépek már nem a régiek, tehát azért egyre több probléma adódik azokkal is.

    2: mosógépben elhatároztam, hogy használt Miele lesz. A helyhiány miatt felültöltős (mivel, ha jól láttam, keskeny kivitelű elöltöltős nincs a Miele kínálatában). Esetleg tud valaki megbízható forrást a beszerzésre? Illetve, hogy melyik típusok azok, amiket érdemes/szabad megvenni? 8tudom, hogy egy típust 10+évig is gyártanak, így a típusszám alapján a kor annyira nem behatárolható, de talán valamire mégis jó, illetve valakinek van tapazstalata mit hogyan kell nézni stb)

    Köszi előre is a segítséget:R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz dh66e #28721 üzenetére

    Engem esztétikai szempontból annyira nem érint (páromat sem), viszont választék nagyon szegényes, főleg indukciós lappal rendelkező tűzhelyekből, emiatt gondoltam, hoy muszáj lesz megoldani, kérdés mennyi az annyi. :)

    (#28722) st6969: köszi a javaslatot, de Ikea nekem nem játszik (pécsi vagyok). alapvetően MM lesz a befutó, mivel ott van Miele porszívó és mosogatógép (kérdés, hogy mi a helyzet az új mosogatógépeivel, erre még várom a választ a hozzáértőktől:B), illetve azért van kerettel rendelkező főzőlap és elég sok 67+os sütő. (ahogy itt olvastam arra jutottam, hogy mivel Miele kategóriájút nem tudok megfizetni ezekből, így szinte mindegy, ha nem a legalsóbb kategóriában keresgélek)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Kanczy #28720 üzenetére

    ha jól rémlik 40es keretig az Elux ZPFPARKETT-et szokták ajánlani vagy ha többet is szánnál rá (~60) akkor Miele

    (#28725) ph_5.5: köszi a segítséget. Egyébként tudom, hogy vannak ilyen futárlehetőségek, viszont amiatt van inkább kilőve, hogy élőben megnézni, kiválasztani, esetleges garanciális ügyintézés sokkal körülményesebb emiatt.

    (#28727) ribarszki: igen, olvastam miután elküldtem, csak meló közben vagyok, aztán hosszúra nyúlt, amire megírtam a hsz-t. Amikor elkezdtem még nem volt meg a válaszold, :B

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz ribarszki #28732 üzenetére

    hmm.. hol van most ilyen akció?:B

    (#28722) st6969: kíváncsiságból megnéztem az ikea kínálatát, de az online vélemények nagyon nem győztek meg, hogy bármivel is jobban járnék, mintha az MM-ben vennék random (5év gari dolog nem fog számítani, mivel a lakásbiztosításba benne lesz az extra garancia az eszközökre). Azért köszönöm:R

    (#28731) dh66e : persze, a higiénia számít (ugyanakkor nem értem, hogy miért higiénikusabb külön, mint egy egyben tűzhely; ezért nem került képbe ilyen szempont:B)

    (#28736) ribarszki: értem, köszi:R Azért kérdeztem, mert azt hittem általánosságban mást is akcióznak. Nekünk porszívóból ez lesz: [link] Ennek a kinézetébe szeretett bele párom elsőre, illetve macsek miatt is olyat akarok mindenképpen, ami A-s kiporzású és B vagy jobb szőnyegre.

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz ribarszki #28736 üzenetére

    ahogy írtam: párom kinézetre ebbe szeretett bele, ez ugye nagyon sokat nyom a latba :B
    de egyébként nincsenek hosszú szőrű szőnyegek, csak rövid, így gondoltam B-s szőnyeghatékonysággal megfelelő lesz és így mindenki boldog :))

    szerk.: főleg, ha azt is hozzáteszem, hogy egy ilyet fog váltani: [link]
    így is ég és föld lesz a különbség szvsz :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz ribarszki #28767 üzenetére

    csak kíváncsiságból: a Miele kisállatos gépeinek van egyébként "vetélytársa"? Tehát van (jóval) olcsóbban más márkából valamilyen gép, amit érdemes megvenni bent tartott állat esetén? (A porkibocsájtással, legalább B-s szőnyeggel/parkettával)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    nem háztartási gép, de talán tudtok segíteni (ebben is:)) ): indukciós laphoz tudtok ajánlani megbízható, jó minőségű, tapadásmentes bevonattal rendelkező edényeket/serpenyőket stb?

    Sajnos ahogy olvasgattam elég sok tapadásmentesnek titulált serpenyő/edény finoman szólva sem az igazi, ezért érdeklődnék, hátha valakinek van bevált, megbítzható, ajánlott márkája/típusa.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Safranek #28764 üzenetére

    Köszi, őt megtaláltam én is megtaláltam. (illetve másik 2 céget: [link] illetve [link])
    Egyébként az általad linkelttől vásárolnék a legszívesebben, csak nincs nála felültöltő mosógép, email-es megkeresésemre pedig 3+napja nem válaszol.:(
    A másik kettő esetén előbbi fél év garit ad, utóbbi 2évet, viszont felültöltős 100k++, pedig használtan, magánszemélytől ilyen típusú gépeket 40-50ért lehet venni bőven. Tudom, hogy át vannak nézve, fel vannak újítva stb, de mégis sokallom picit a 100k++-t ennek fényében.

    Ezért kérdeztem, hogy esetleg tud-e valaki bármilyen más, megbízható forrást használt Miele gép beszerzésére.

    Illetve az új Miele mosogatógép vásárlásával kapcsolatban tud-e valaki biztos infót adni (megéri-e megvenni, megbízhatóak az új gépek annyira, hogy megérje a majdnem 200k-t rááldozni, vagy érdemesebb 50-80k között régebbi, szervízelt modellt venni, mert azok esetleg megbízhatóbbak stb-stb)

    Előre is köszönöm.:R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz blattida #28783 üzenetére

    értem. Sajnos nekünk nincs választásunk ilyen szempontból. a fürdőbe max 45 széles fér el, sajnos a konyha nem elég nagy, hogy oda kerüljön be még a mosógép is (a sütő és mosogatógép mellé).
    Akkor ezek szerint jól rémlett, hogy a régebbi gépei megbízhatóbbak. Nem zavar, hogy használt a gép, csak mivel az új mosogatógép is "csak" 180-190k (nem pedig 300++), ezért gondolkodtam el az újon, hogy hátha joban megéné megvenni azt, mint a felújítottat.

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz tecsu #28786 üzenetére

    Miele főzőlapra és sütőre nem igazán van keret. Alapvetően ilyen ~90-120k-s kategória van megcélozva sütőben és főzőlapban is. Ahogy néztem az annyira már nem az alja az általános márkáknál. De olyan szempontból valószínűleg mindegy, hogy egy jó nagy adag szerencse sem árt, hogy jót vegyen valaki ennyi pénzért. De egyébként pont ezért lesz extra garancia a lakásbiztosításban, ennél jobban szvsz ennyi pénzből nem tudjuk magunkat bevédeni ebben az ársávban.

    Használt pedig természetesen mindenképpen olyan eladótól, aki vállal garanciát és szervizelt, felújított gépeket ad el. Magánszemélytől hozzáértés híján nem szívesen vennék ilyet.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Nos, mi végülis ma voltunk MM-ben és választottunk gépeket.
    Ezeket foglaltuk le végül:

    főzőlap: AEG HK634200XB

    sütő: Bosch HBN539E7

    porszívó: Miele Complete C3 Excellence EcoLine (SGSH2)

    A főzőlapot és a sütőt 5év prémium garival vesszük (amely biztosít baleset, törés stb esetén is)
    Ha esetleg szerintetek valamelyik nem igazán jó döntés, kérem szóljon, mert még tudom módosítani :B

    Egyébként amennyiben valaki porszívót szeretne venni: jövőhét végéig minden háztartási kisgépre (ha jól rémlik, de porszívókra mindenképpen) 10% kedvezményt adnak most MM-ben. (illetve nagygépek közül is bizonyos megjelölt termékekre)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Elemental #28837 üzenetére

    Köszi az észrevételt. Nálunk alapfeltétel volt a keretes verzió a sérülékenysége miatt. (hiába a prémium garancia, ami törés esetén is fizet) Szerintem, ahogy az árakat néztük, a 90k annyira nem magas, a sima, keret nélküliek is ebben az árban vannak, és akkor még ott lenne plusz költségként az asztalos, hogy normálisan, méretre megcsinálja a munkalapba a bemarást és a tömítést.
    Én is amúgy néztem körbe a peremet, de sehol nem taáltaom olyan részt, ahol befért voltna a körmöm, szóval remélehetőleg nem lesz ilyen probléma:B

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz dh66e #28843 üzenetére

    Hát igen, ez teljesen egyéni dolog, ki mit preferál. Számomra a fontosabb szempont, hogy jól működjön a lehetőségekhez mérten sokáig :)

    (#28844) Elemental: nálunk is ez volt, csak épp' fordítva: asszony miután megnézte, azt mondta neki csak keretes kell:))

    Egyébként általános kérdés: hétvégén elugrottunk Kikába, hogy kész bútorelemet nézznk a beépíthető főzőlapnak/sütőnek. Ki is néztük ezt az elemet: [link] Illetve természetesen munkalapot is vágatunk rá stb (miután pár mitalálta, hogy teljes felületben munkalap csere vagy elég erre az elemre vágatni egy ~62-65cm-es darabot, amibe dekopírral bele lesz vágva a lyuk a főzőlapnak).

    Viszont ami felmerült: az eladó srác említette, hogy szükséges valamilyen extra, hőálló panel elemet venni a sütő és a főzőlap közé, amely megvédi a főzőlap elektronikáját a sütőből kiáramló hőtől. A kérdésemre, hogy ilyen náluk vásárolható-e, a válasz: az egyedileg tervezett/gyártatott bútorok esetén megoldható.

    A kérdés: el tudná valaki mondani (vagy linkelni), hogy mi ez pontosan, hol lehet megvenni, kell-e figyelni bármire a kiválasztásánál/vételkor stb.

    Megvallom őszintén én azt gondoltam (józan paraszti ésszel), hogy ez a "védelem" magában a főzőlapban és/vagy a sütőben (burkolatában) megtalálható.
    Ebből fakadóan azomban felmerül a kérdés, ha ilyesmire valóban szükség van a sütő és a főzőlap közé, akkor nem kell a sütő többi oldalára (két oldal+hátfal, esetleg alulra) is? :F

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz arcitec #28847 üzenetére

    hát meglátjuk mit mond az asztalos, de lehet előregyártott bútorelemmel kell megoldanunk (anyagi okokból kifolyólag) de gondolom az előre gyártott elemek is úgy vannak azért kialakítva, hogy arra egy (vastabb, mondjuk 38as) munkalapot helyetve elegendő hely maradjon a sütő és a főzőlap között.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz dh66e #28851 üzenetére

    A lakásban, amit vettünk, egyedileg készített konyhabútor van (fenyő front, amúgy pedig farost), L alakban viszont a hosszabb szár szét van osztva és oda van berakva egy ~40es tűzhely. Szerencsére a magassága standard (munkalap teteje ~84cm) és párom szeretne egybe munkalapot erre a hosszabb oldalra, ezért asztalossal megnézetjük, hogy mennyiért cserélné le a munkalapot, illetve alakítana ki egy keretet a sütő+főzőlapnak. (mosogatógép aláépítős verzió lesz)
    Szóval az ajánlattól függően vagy csináltatva lesz, vagy veszünk egy előre gyártott elemet és fölérakunk egy egybe munkalapot és dekopírral vágunk bele helyet a főzőlapnak. (sorry, ha túlrészleteztem, de tuti érthető:)) )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz apholyon #28856 üzenetére

    nekem is hasonló gépet kell(ene) vásárolnom, sajnos elég rövid időn belül. Amennyire én utánaolvastam, sajnos elég elkeresítő (számomra) a dolog.
    Egy használt Miele gép vásárlása tűnik a legjobb döntésnek.
    De ugye kinek mi.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz dh66e #28858 üzenetére

    sajnos nincs semmilyen megmaradt anyag. a konyhabútort 2vel korábbi tulaj csinálta (illetve a teljes lakás kialakítást, nemesvakolattal, díszkövezéssel stb, baromi egyedire). De alapvetően ez érint a legkevésbé, hogy az a minimális szélességű csík a fronton milyen színű, mivel a felület nagy részét a sütő fedni fogja.
    Amúgy természetesen asztalossal lesz csináltatva, ha nem horror árat kér. sajnos a pénz elég erős korlátozó tényező számunkra (mennyire jó lenne gazdagnak lenni, sokkal egyszerűbben mennének az ilyen dolgok:)) )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz apholyon #28867 üzenetére

    értem. sry, az kimaradt, hogy ajándékba lesz. egyébként én is így voltam és sok-sok utánaolvasással jutttam ehhez a megoldáshoz (használt Miele). szomorú, de ez a valóság. (legalábbis nekem ez a konklúzió:/)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz apholyon #28870 üzenetére

    Hozzáértők azt mondják, hogy jó:))
    3céget találtam: [link] (a harmadik, ami nincs linkelve ebben a hsz-ben, róla később kiderült, hogy felültöltős gépekkel nem foglalkozik, így alapvetően irreleváns is.)
    A másik 2 közül, akik fél évet vállalnak: nekik lesz most a héten egy miele, de novotronic, én pedig softtronic-ot szeretnék (a hölgy egyébként nagyon segítőkész és kedves). A másikakkal még nem sikerült felvennem a kapcsolatot.
    Én eddig jutottam és reménykedem, hogy szeremcsém lesz és lesz jó gépem, megbízható helyről:B

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz #73959936 #28896 üzenetére

    lehet, hogy túl pesszimista vagyok, de szvsz ez kb mission impossible kategória. mi egyébként egy Bosch mellett döntöttünk a tavalyi hűtővásárláskor. eddig tökéletes, de az ugye mégcsak 1 éves. (az egy ~135-140es hűtő, amiből lejött 30-40k támogatás)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz V.Stryker #28908 üzenetére

    én ezt kaptam meg -10%os akció keretében 83k helyett 61ért (legalábbis a számlán meg mindenhol ez szerepel, de csütörtökön meglátjuk pontosan mit hoz a futár a többi géppel együtt:)) )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz ballington #28970 üzenetére

    ha van a közeledben MM érdemes benézni, mert ott meg tudod tapogatni őket és a héten -10%ot adnak rá.
    A többiek majd megmondják, h melyik lenne neked a tuti (mi ezt vettük, ha már lúd alapon :) )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz ariel96 #29484 üzenetére

    nem igazán jó a link :B
    amúgy, ha csendeset akarsz, akkor nofrost kizárva

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Miele C3 porszívóhoz utángyártott porzsákkal kapcsolatban van tapasztalata valakinek?
    Konkrétan a hQ "márka" által gyártott porzsákot néztem: [link]
    Ezzel kapcsolatban van tapasztalat, hogy milyen az eredetihez képest? Vagy esetleg másik gyártó által készített porzsákkal kapcsolatban?

    Vagy nem érdemes ilyennel foglalkozni, inkább eredetit kell venni?

    Köszi előre is a segítséget:R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Bevallom, számítottam rá, hogy lesz pro/kontra a porzsákkal kapcsolatban, de ennyire "erős" véleményekre nem számítottam :B

    Egyben reagálnék, ha nem gond: Köszönöm szépen a garanciális dolgokkal kapcsolatos információt, erről nem tudtam, habár sejtettem, mivel ez minden eszköznél így van, hogy csak a saját maguk által gyártott cserealkatrész használata esetén vállalja a gyártó a garanciát. És pont ebből; és egyúttal munkámból; kifolyólag, meg persze azért próbálok nyitott szemmel járni a világban és tudatosan, a lehető legtöbb információ ismeretében vásárolni, tisztában vagyok vele, hogy a gyártók egyik nagy bevételi forrása a cserealkartész biztosítása (magyarul durván nagy haszonkulcs van ezen tételeken). Emiatt kérdeztem rá az utángyártott porzsákokkal kapcsolatos tapasztalatokra, mivel tudom, hogy sok Miele porszívó tulajdonos használja aktívan ezt a fórumot.

    A porszívó típusa (C3) irreleváns, mert az, hogy ilyen van még nem jelenti azt, hogy bármikor farzsebből ezt az összeget vagy töbszörösét leteszem az asztalra.

    Egyébként ~fél éves és természetesen nem kívánok a porzsákon filléreskedni, viszont a fentiek miatt informálódtam, mert elég könnyedén fenn állhat az a helyzet is, hogy (tegyük fel) a hQ az OM beszállítója a Miele-nek, csak a Miele hozzádobja még a márkanevet és ezzel együtt a még 2-300%os haszonkulcsát (igen, elég sok gyártó csinál ilyesmit), és ez az infó totál köztudott és a kérdésre azonnal 5ből 10ember rávágja, hogy 1:1ben ugyanaz, stb. De ezek szerint ilyen nem áll fenn.

    (egyébként 12db-os hQ vásárlása esetén havi ~300ft a sprórolás, ha 3hónapos szavatossággal számolok egy porzsákra)

    Köszönöm szépen az információkat, ezek alapján marad az eredeti porzsák :)

    u.i.: kérem, senki ne vegye támadásnak, elnézést, ha bárki annak érezné, egyálalán nem szántam annak, csak reagálni szerettem volna :R :peace:

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Új hozzászólás Aktív témák