Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz consono #46163 üzenetére

    Szintén Muszty - Dobai. :) Mai szemmel lapozgatva már nekem is nagyon uncsi, de akkoriban még nem nagyon volt internet. :D
    De az vitathatatlan, hogy az akkordokkal, a pengetésmintákkal és a 4 ujjas bontással olyan alapot ad, amivel utána bármit el tudsz játszani hallás után is.

    #46160 Ctrl+Alt~Del
    Ha úgyis zúzni akarsz, egyelőre elengedheted a "cowboy-akkordokat", tanuld meg a kvinteket megbízhatóan lefogni, és zúzzál. :D Arra figyelj közben, hogy hol mit fogsz, ne csak a tab alapján nézd, hogy 5. bund, hanem tudd, hogy az az 5. bund az A húron egy D lesz. :)
    Én a 3 húros kvinteket szeretem, szerintem jobban szól, mintha csak 2 húrt fognék.

    Aztán majd ha már otthonosabban áll így a gitár a kezedben, könnyebb lesz akkordokat is tanulni, még a barrésakat is. A képen a középső ujjammal nem csinálok semmit, de ha mondjuk lefognám vele a H húrt, kis igazgatás a többi ujjon, és máris kapnék egy barrés D mollt. :) Ha kicsit jobban kilapítom a kisujjam, akkor ott a teljes D dúr, ha az E húrt is belelapítom, akkor már D6. :D Ezért izgalmas a zeneelmélet, onnan fogod tudni, hogy épp mi történik az ujjad alatt.

    És hiába van most már internet, még mindig H húrnak hívom a Muszty - Dobai miatt, pedig a gitár a képen éppen drop C hangolású. :DDD

    A pengetőt se aggódd túl, a nagyobb alakú pengetőket én is 3 ujjal fogom a basszusgitárhoz, különben elejteném. :D De a kisebbeket is helytelenül fogtam évtizedekig, a 2 ujjbegyem között, pedig így kéne. Akkordozás közben szerintem még mindig rosszul fogom, de már nem zavar. :D

    #46166 Berreh
    Egyszer játszottam valamit hasonló alternatív hangolásban, akusztikuson nem tolerálta a 11-es húr az F-et. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák