Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Nah most,hogy ilyen sokan foglakoztok a témával és sok siker is van közte,akkor újra nekiesek a régi gondomnak,hogy három partííciót hogyan lehet leghostolni:D:D
    Erre még nem jöttem rá,ugyanis nekem nemigen férnek el a cuccaim az xp partícióján:(

    tom tegyem eggyé őket,de azt már sokszor megszívtam (raw feeling)...bátor vagyok,de nem ennyire:D

    UPP...ügyesek vagytok amúgy!!!

  • djyuri

    őstag

    válasz iwu #890 üzenetére

    :R
    Hasonló,mint vricsi esete....
    nekem az van,hogy igen sokáig kibírja az oprendszer...sokszor sikeresen megjavítom vagy átírom....
    de van,amikor nem sikerül,mert vírust nyalok be...

    nekem az a külömbözet,hogy kismillió program van feltelepítve és 10 5-8 gigás játék is előfordul....vagy csak marha lassan települő játék,de akkor is fél élet.

    nekem az is jó,ha veszek egy 160-as vinyót és a 120-asat oda menti le nekem....de eddig sose sikerült azt megcsinálni,hogy mind a három meglegyen...
    ugyanis hiába nem sérül meg a D és az E partció...és hiába sikerül mind a 20GB visszatétele ghost-al a C-re...a játékok és programok csesznek elindulni,amik nem a C-re lettek telepítve.
    Az MSN messenger smile-król már lemondtam,mert nekem egyszersem sakta azokat vissza,de az szerintem MSN hiba és nem ghost...meg az előzményeket a böngészőbe...stb...ebből is van kismillió,de ezekről könnyen lemondtam,hisz az egész kijavítása max két óra....de a többi az 40-60 óra is...főleg,sokat be kell hangolni (mix progi,effektek...game-k beállításai...mentések...bill/egér a játékokban...sok-sok..nagyon sok munka)

  • djyuri

    őstag

    válasz rétisün #910 üzenetére

    iwu ez jó ötlet....ezt eddig elkerültem. Ehhez nem kell véletlenül pont ugyanakkora vinyó?

    rétisün
    :)
    A játékmentésekkel nincs bajom...amúgy is mindig mentem őket,meg azt visszarakta a ghost...
    Mindegy,hogy eredeti vagy nem a játék,nekem akkor sem indultak el...kivéve UT2004,Condition Zero.....jah meg Half Life 2....de én nemigazán ezekkel tolom,hanem: C&C3,Farcry (és most már crysis),Time shift,Prey és ismét meg akarom próbálni a DOOM3-at:D...

  • djyuri

    őstag

    válasz rétisün #912 üzenetére

    Rendicsek!

    Akkor megélem az ünnepeket...meglátom mennyim marad és ha sikerül egy 160-as beszerválnom,akkor ezt meg is csinálom:)
    Tom sok a ha meg van 600 gigám is,de nincs üres dvd-m már:( ergo helyem sincs:(

    akkor azt mondjátok,hogy 2003-as verzióig benne van,ami nekem kell?...ok... :R

  • djyuri

    őstag

    Üdv emberek!

    Sikerült egy olyat megoldanom,amire már azt hittem nem fog sikerülni.

    Aki szeretném a jelenlegi XP operációs rendszerét sértetlenül,működőképesen áthelyezni egy új merevlemezre,annak ezt el kell olvasnia...ugyanis egy még operációs rendszert nem látott merevlemezre akármilyen partícionáló programmal is megformázottan sem lehet a leghost-olt régi windows-odat feltenni. Mivel a master boot record-ot soha az életbe nem másolja át a ghost :) Ezt majdnem 4 napig bizonyítottam a gépemen. Úgyhogy kár kárkedni az okosoknak :)

    Tehát a megoldás: (roppant egyszerű)
    Teljesen mindegy mivel csinálj 2 partíciót az új merevlemezre....a D-ként,azaz a második partícióra érdemes lementeni(vagy,ha már megvan,áthelyezni a ghost mentést)
    -Következő lépésként telepíts fel egy alap xp-t az új merevlemez első partíciójára...hagyd,hogy ő alakítsa ás,illetve formázza meg(ne gyors formázással!) Nem kell semmilyen drivert,vagy bármit feltenned az xp-re...csak jöjjön be rendesen a windows egyszer...ezután már biztosan kész a master boot record az új merevlemezen. Ezekután már teheted is be a ghost lemezt a gépbe...reboot és bootolj a ghost lemezről és az új vinyódon lévő mentett ghost image-ből visszaállíthatod az új merevlemezed elsődleges partíciójára és örülhetsz :)

    Tehát ami a fontos ebből:
    master boot record-ot egy oprendszer telepítéssel létrehozod az új vinyón. Onnantól alap ghost műveleteket kell végrehajtanod és örülhetsz:)

    Köszönöm a figyelmet!...Akinek kérdése van,az ne offoljon,hanem fogalmazza meg.

  • djyuri

    őstag

    válasz Sk8erPeter #1746 üzenetére

    Ne keverd össze a partíció klónozást és a teljes klónozást.
    Ezt a kijelentést én is kihagytam,hogy csak partíció klónozásra gondoltam.

    Aktív partícióra ez a válasza a windows-nak és egy régebbi,de működő Hiren's csomagos lemezemnek:
    Tihs hard disc is not suppoerted on media disc. Please set any mode on system performance for this funkcion.

    és

    Az aktiválás nem hajtható végre,mert az eszköz fájltérkép szerkezete nincs engedélyezve.

    (ez akármilyen hibára is utaljon valószínűleg program hiba,mert egy szűz xp telepítés megoldotta)

    fixmbr, fixboot (ezeket nem ismertem...) :R

    A gyors,vagy lassúra csak arra gondoltam,hogy mit szenvedjen azzal a USER,hogy vár 1 percet vagy fél órát. Tudom mi zajlik egy formázáskor. De valóban hanyagul fogalmaztam :)

    Kernel Köszi ;)

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz Kernel #1754 üzenetére

    Márpedig sima partíció lementésnél nem menti az mbr-t. Két új vinyóm is volt,hogy kipróbáljam....

    pontosan ezért álltam neki a teszteknek,hogy ne az legyen,hogy ráfirkál valami és kész.
    ui.: a lényeg az,hogy amíg az MBR-t nem módosítja partíció lementés-felírásnál a ghost,addig alapesetben vadi új vinyón nem fog elindulni a visszatöltött xp...és egy firkált mbr-el rendelkező vinyón sem fog elindulni a visszatöltött xp.

    Ezt a részét én se :D Most látom,hogy pont,hogy beírtam a "NE" szócskát,közben épp arra akartam célozni,hogy épp az ne legyen beírva :D De ahogy gondoltam a fejemben,úgy le is írtam,ahelyett,hogy kihagytam volna.

  • djyuri

    őstag

    válasz Kernel #1756 üzenetére

    Rendben.

    De mégse tudtak nekem segíteni még privátban sem,akik próbáltak :D
    nem akarnék neveket,mert akkor kiderülne,hogy ők vagy ők sem olvasnak eleget az írásodból :)

    Mindenesetre a legkézenfekvőbb,amit egy józan paraszti ésszel el tudok én is majdan magyarázni valakinek,az ez a megoldás,amit leírtam....két lemez kell hozzá...egy ghost és egy xp.

    Amúgy mindezekkel nem volna gond,mert én is jobban szeretek újratelepíteni egy oprendszert,mert legalább tisztázódik minden hiba,amit "elkövettek" benne(akár vírus)...csak mint pl az én esetemben kismillió már beállított program és egyéb igénybeállítások és ez társul 2,5 éve történt oprendszer telepítéssel. Tehát a több tízórás telepítéseket akarom ezzel megúszni :)

    Most már sikerült olyan esetekben is,ahol vagy nem ismeretes a trükk,amit felsoroltál (mellesleg nagyon köszönöm :R ) vagy túl primitív a felfogás ahhoz,hogy végrehajtható legyen.

    üdv és köszönöm :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák