Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iwu

    addikt

    válasz djyuri #888 üzenetére

    hát a ghost 2k3 tudja a DISK CLONE-t, ergó 3 partíciót 3má rak az új hddre, alapból az orig praticiók arányaiban osztja fel az új partíciók méretét, de ez változtatható.
    vricsi nem nyúl hozzá...elvileg. de szerintem írd le pontosan mit akarsz csinálni, hogy ne csak egy adott dologra tudjunk tanácsot adni...

    ÜdW

    [ Szerkesztve ]

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

  • iwu

    addikt

    válasz djyuri #908 üzenetére

    ne particiót ments, hanem disket, és akkor megmarad mind3 particiód eredeti állapotban, a 2003ig tudta a ghost, az utána lévőkben már nem találtam ezt az opciót.

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

  • rétisün

    veterán

    válasz djyuri #908 üzenetére

    én azt szoktam csinálni, hogy a játékaim mentését, amiket a documents... mappába tesz a játék (ezt a baromságot ki találta ki, mért nem mentenek a saját mappájukba?) szoktam elmentengetni egy másik vinyóra. aztán ha ghosttal (vagy más ilyen pogival) visszaállitom a rendszert, lehet hogy ujra kell telepiteni a játékot, mert nem indul, de akkor sem kell elölről kezdeni,mert a mentései megvannak. melleselg ha nocd cracket használsz (eredeti játékhoz is azt szoktam, franc akar folyton dvd-vel tökölődni) nagy valószínűséggel elindul uj oprendszerrel is . nálam pl. nfs-ek, stalker, half-life, f.ea.r. mind mentek másik oprendszerrel, csak a mentéseiket kellett bemásolnom a megfelelő mappába, aztán onnan folytathattam, ahol abbahagytam rendszervisszaállitás/ujratelepités előtt.

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • rétisün

    veterán

    válasz djyuri #911 üzenetére

    ha teljes lemezt mentesz, akkor nem lényeges a mentésre használt vinyó mérete, persze ha ráfér a mentés. már csak azért sem, mert ugyis tömöríti a ghost valamennyire, illetve akár kihagyathatod vele a lapozófájlt, ilyesmiket, és annyival is kisebb lesz a mentés mérete. akkor számit a méret, ha másik vinyóra/partícióra akarod visszaállitani, mint amiről mentetted.

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • iwu

    addikt

    válasz djyuri #911 üzenetére

    meg a visszaállításhoz sem kell akkora hdd, automatikusan átméretezi az eredeti particiók méretarányában (de te is adhatsz egyéni méretet)
    ÜDW!

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz djyuri #1745 üzenetére

    Ez fájt... Szerinted mindig külön kell telepíteni pluszban egy XP-t a MBR miatt? :O
    Nem, nem kell.
    "ugyanis egy még operációs rendszert nem látott merevlemezre akármilyen partícionáló programmal is megformázottan sem lehet a leghost-olt régi windows-odat feltenni."
    Nem igaz! :Y
    "Mivel a master boot record-ot soha az életbe nem másolja át a ghost Ezt majdnem 4 napig bizonyítottam a gépemen. Úgyhogy kár kárkedni az okosoknak"
    :D Ghostolás után csupaszra formázott merevlemezen is sikerült már működésre bírnom az XP-t... ;) (ez most nem kérkedés, tény :D)
    Tudod, mi a kulcs, amennyiben nem bootol?
    Az, hogy a ghostolás után azt a partíciót, amire feltetted a lementett XP-t, megjelölöd aktív partícióként a Hiren's Boot CD-n található progik valamelyikével vagy XP saját telepítőlemezével.
    A bootolás csak aktív (rendszerindító) partícióról megy.

    Egyébként meg ha ez sem jön be, akkor még mindig ott van a Helyreállító konzolos megoldás: fixmbr, fixboot parancsok....

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz djyuri #1745 üzenetére

    Ezt még elfelejtettem az előző hsz.-ből:

    "-Következő lépésként telepíts fel egy alap xp-t az új merevlemez első partíciójára...hagyd,hogy ő alakítsa ás,illetve formázza meg(ne gyors formázással!)"
    Kernel írt korábban a teljes és a gyors formázás közti különbségekről, olvasd el, és lásd be, hogy semmi értelme itt teljes formázást választani: [link], [link] ;)

    Sk8erPeter

  • Kernel

    nagyúr

    válasz djyuri #1745 üzenetére

    A Ghost is átviszi az MBR-szektort, csak tudni kell a módját. Például teljes merevlemez klónozását választva (nem partíció, hanem egész merevlemez) szektorszintű üzemmódra vált, ami kényszerűen tartalmazza az MBR-szektort is. Továbbá a Ghost egyéb módon is kényszeríthető szektorszintű működésre (parancsori kapcsolóval, vagy például a DOS verzió beállításai között is). Egyébként is nem mindegy, milyen Ghost, továbbá lehet Windowsban is eredménytelenül szerencsétlenkedni például, vannak különböző beállítások is stb.

    De általában célszerűbb előkészíteni a partíciókat egy alkalmas partícionáló programmal és csak egy partíciót klónozni, nem pedig egész lemezt.

    Az MBR-kód nem okozhat problémát, még akkor sem, ha a partícionáló program esetleg nem hozta létre. Csak be kell tenni az XP CD-t, Javítókonzolt választani, utána beírni a fixmbr parancsot, ami a szabvány MBR-kódot létrehozza.

    Ugyanez szintén megtörténik, ha az új merevlemezt berakjuk egy másik XP "alá", az elvégez egy inicializálási műveletet, ami valójában az MBR létrehozását takarja. Onnan tudom, hogy megfigyeltem diskeditorral, mit csinál egy új (üres) lemezen.

    XP-nél a gyors vagy teljes formázás teljesen közömbös ilyenkor, csak el kell olvasni a Lemezkezelés súgóját, ott le van írva. Teljes formázás sem csinál többet a merevlemezzel, csak azért tart sokáig, mert végiolvassa a lemezt, hogy nincs-e szektorhibája. Maga a formázás, vagyis a fájlrendszer létrehozása csak néhány másodperc, ezt végzi a végén.

    Gyorsformázásnál nem olvassa végig a lemezt, csak formáz, ennyi a különbség.

    Teljes formázást (ilyen elnevezés tulajdonképpen nincs is az XP-ben, van a format és van a gyorsformat) tehát inkább csak olyankor érdemes végezni, amikor valaki tesztelni, ellenőrizni szeretné a lemezét, egyébként csupán időpazarlás.

    Mindez Vistában már változik, a full formázás állítólag szektorszinten felülírja a meghajtót, vagyis adatmegsemmisítő szerepe is van. (Az XP bármilyen formázása nem írja felül az adatokat, csak a fájlrendszert írja újra, ezért lehet egy GetDataBack stb. programmal adatokat visszahozni, "teljes" formázás után is.)

    Akinek kérdése van,az ne offoljon,hanem fogalmazza meg.

    OK, meg van fogalmazva...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz djyuri #1752 üzenetére

    Ezt a kijelentést én is kihagytam,hogy csak partíció klónozásra gondoltam.

    Én úgy láttam, hogy az MBR-re is gondoltál, az már nem csak partíció.

    ...(ez akármilyen hibára is utaljon valószínűleg program hiba,mert egy szűz xp telepítés megoldotta)

    Vagy csak arra utal, hogy nem egy partícionáló programot használtál először, hanem előbb ráfirkáltál valamit a Ghost-tal (MBR nélkül?) utána ez lett az eredmény.

    A gyors,vagy lassúra csak arra gondoltam,hogy mit szenvedjen azzal a USER,hogy vár 1 percet vagy fél órát.

    Nem értem, milyen mondanivalót akarsz ezzel átadni.

    Ezt írtad előzőleg: ...illetve formázza meg(ne gyors formázással!)

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz djyuri #1755 üzenetére

    Én sem azt írtam, hogy mentené az MBR-t ilyenkor. A leírásodból valahogy az jött le, mindenáron át akartad másolni az MBR-t is, csak nem sikerült. De jobban megnézve inkább csak félreérthető.

    Egy ilyen fájlszintű partíciómentés egyébként tartalmazza bootszektort, fájlokat, visszaíráskor tulajdonképpen a Ghost formázza, majd felmásolja a fájlokat, így tökéletesen közömbös az előzetes formázás, sőt előzetes fájlrendszer. Formázatlan partíción is visszaáll az eredeti állapot (a töredezettségtől eltekintve, mivel az megszűnik, szépen sorban másolódnak vissza a fájlok, ellentétben egy szektorszintű mentéstől, ami a töredezettséget is leképezi).

    Az MBR-kód egy szabvány, oprendszerektől független kód, aminek feladata az aktív partíció első szektorának indítása. Ezért a partícionálás (egyúttal az indítókód felírása) történhet akár a DOS Fdisk-kel is, Linux-szal, simán működik vele az XP, régebben próbáltam is. Más kérdés, a régi Fdisk-nek mára egyéb gondjai lehetnek (nagy meghajtók, SATA).

    Nem akarnám lekicsinyleni a megoldásodat, de teljesen természetes, hogy legbiztosabb egy XP által már előkészített merevlemez, azért valljuk be, ez nem egy korszakalkotó felfedezés. Makacs esetekre szokták/szoktuk is javasolni a fórumokon. De ezek nem olyan túl komplikált dolgok, más utakon is elérhető ugyanaz az eredmény.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák