Új hozzászólás Aktív témák

  • Beren

    tag

    Üdv!

    Neked is kösz a választ.

    A szembe szomszéd ugyanabba a dobozba van kötve az oszlopon a ház előtt, nála nem volt semmi gond a nettel, szóval ez csak engem boldogít...

    Azt nem tudom, hogy a session hol ragadhat be, de amikor nem ment a net, akkor természetesen többször is próbáltam a saját router-emet, illetve az ONT-ot is ki- és visszakapcsolni (Windows method... :D), de nem segített.

    Az tényleg gyanús, hogy a telefon is elmegy - annak végképp semmi köze a saját router-emhez, viszont IP alapú és az ONT-ba van dugva...

    A routerben most megemeltem kicsit a Keep alive dolgait (Redial Interval 20 helyett 120, illetve LCP Echo Interval 10 helyett 30 másodperc), de nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mert évek óta nem nyúltam a beállításokhoz. Persze lehet, hogy elcsesztek valamit a FreshTomato-ban, de amióta a hibáim vannak, jött ki újabb verzió, feltettem és maradt a hiba, szóval nem hiszem (szerintem kicsi az esélye, hogy egy ilyen jellegű hiba kétszer is benne maradna a firmware-ben). Ráadásul a router nélkül sem volt net - ha az ONT-ot kábellel közvetlenül a gépemre kötöttem és azzal próbáltam a pppoe-t, akkor se ment a dolog...

    Beren

Új hozzászólás Aktív témák