Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz wwenigma #14078 üzenetére

    Ezt amikor először feljött a téma, próbáltam kideríteni google-zással, de semmire nem jutottam, ahogy most se. :( Abban mondjuk biztos vagyok, hogy nem a lakossági internetszolgáltatás szférájában történt valamilyen változás, ami miatt ekkora lett az IPv6 forgalom, ugyanis - tudomásom szerint - nincs még (és szerintem nem is lesz) olyan technológiai megoldás, mellyel meg tudnák oldani, hogy a lakossági ügyfelek egyszerre rendelkezzenek IPv4 és IPv6 címmel, ugyanis ez erősen eszközfüggő, és a legtöbb lakossági ügyfélnek olyan routere van, aminek fogalma sincs róla mi az az IPv6, vagy ha tudja mi az, akkor az ügyfélnek fogalma sincs róla, hogy kell beállítani ahhoz, hogy egyszerre menjen IPv4 és IPv6.

    Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy sok-sok évig nem lesz még komolyabb előrelépés IPv6-ban se a Diginél, se más lakossági internetszolgáltatónál, ugyanis amíg valami nem ösztönzi a weboldalak üzemeltetőit arra, hogy IPv6-on is elérhetőek legyenek, addig nincs értelme ezzel vesződni. A vállalkozó kedvű felhasználóknak pedig megvan a lehetőség IPv6 használatra mind Diginél mind T-home-nál.

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Új hozzászólás Aktív témák