- Programozás topic
- Május 5-én csörög utoljára a Skype
- Teljes stratégiaváltással megy neki az európai piacnak a BYD
- Proxmox VE
- Mobilinternet
- Vége: a kínai platformok nem adják vissza a pénzt visszaküldött áru nélkül
- Adobe Lightroom topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Linux kezdőknek
- Synology NAS
Aktív témák
-
katzy86
csendes tag
Udv Urak!
1 eves belteri +smartcard most lett elosszor bekapcsolva, beallitva. Jelerosseg, jelminoseg megfelelo. Csatornakat megtalalta. Viszont se kep se hang, Radiok bejonnek "A Smartcard lejart" es "Nem jogosult a csatorna megtekintesere" hibauzeneteket kapom. Elofizetes fizetve van folyamatosan. Egy ismerosom ismerosenek a szomszedja elvileg aktivalta a kartyat, de meg semmi.Valaki tud valami megoldast a problemamra?
-
dsd1
tag
-
dsd1
tag
Szó szerint, a fizetős poresz amúgy is haldoklik, legalább is annyira hogy egy olcsó szegmenst megcélzó szolgáltatónak nem érdemes foglalkoznia vele, mint külön termékkel. Az mondjuk érdekes hogy a szlovák Digi műholdas "Maxi" csomagjában nem csak SuperOne van, hanem Brazzers is, ami elvileg a prémium, szóval elvileg lenne mozgástér a témában magyar oldalon is.
-
zoli60
csendes tag
adiginel is csinalhatnanak egy normalis felnott csomagot. Valtozatosat. Legyen kulon dija. De ami most megy az unalmas. Regen azert sokkal jobb volt.
-
Mate
nagyúr
válasz
#38464487 #11742 üzenetére
Felnőtt csatornát korábban csak éjszaka lehetett adni vagy külön csomagként.
Utána módosítottak, hogy mindenképp külön csomag kell, hogy legyen, viszont mehet egész nap.Ekkor lépte meg digi, hogy külön csomag pár forintért, amit elengednek. Így kijátszva a dolgot.
Viszont rájuk szóltak, hogy hahó, ez így nem megy. -
club1
veterán
válasz
#38464487 #11742 üzenetére
A Digi árérzékeny szolgáltató. Amikor a Viva áremelést jelentett be, a Digi nem fogadta el, ezért került ki a kínálatból. Amikor a Viva adott egy kedvezőbb ajánlatot, akkor visszakerült.
A felnőtt csatorna azért került be teljes napra, mert azt hitték, rájuk nem vonatkozik a hazai szabályozás. Amikor az NMHH beszólt nekik jelentős bírsággal fenyegetőzve, a hazai jogszabálynak megfelelően 11 utánra tették a műsorkezdést. -
#38464487
törölt tag
Diginék nagyon nem tudják mit csinálnak
Elveszik a viva tvt, rá pár év múlva vissza rakják
.Felnőtt csatornát lekódolják csak 11 től nézhetik pár év múlva már egész napos müsor megyen ,2-3 hét múlva megint lekódolják 11-re.
-
Billy76
csendes tag
válasz
frovery #11738 üzenetére
Nem csépelni akarom a szavakat,de...
Igen, én is Astráztam a 80-as évektől, és anno az offset tükröt jobban szerettem...
Igen állítottam be és láttam, hogy állít be szaki tükröt és olvastam szakirodalmat...
Természetesen a nagyobb antenna is jelent nagyobb tartalékot, de mint te is tudod, az Intelsat holdjának vétele országrészenként eltérő, mert a 80-as tükörrel vehető sáv szélén helyezkedünk el (keleti országrész), míg az általad említett Astra műholdak modernebbek (az általad réginek nevezettek is, hisz az Intelsat műhold korúakat már rég máshova irányították, új műholdat állítva a helyükre) és a vételi tartomány közepén vagyunk, ahova 40-60-as tükör is elég. Így mivel kisebb antenna is elegendő, a most általában használt 80-as antennáknak megnő az időjárási tartalékja, tehát új hold, nagyobb időjárási tartalék...
A 0,2 fok azért okozhat gondot, mert ha nem a gyengébb hold a középpont, akkor lehet akkora eltérés, ami olyan esetben, amikor szükség van az időjárási tartalékra, már nem elég. Ezt ugye nem megfelelő beállítással, szereléssel lehet elkövetni. Kíváncsiságból anno az én antennám szerelésénél megnéztük mennyit jelent, tiszta időben nincs jelentősége, de ha gond van, akkor az a 5-10 % is hiányozhat...
Tekintve, hogy a modernebb műhold érkezésével, nő a vételi jel ereje kisebb tükrökkel is, így tovább (nagyobb) lesz időjárási tartalék.
Megnyugtatlak, hogy nekem megfelelően van beállítva a tükör, de nyilván van az a felhő-zivatar cella, ami a tükör és a műhold közt elhelyezkedve 0 % jelet okoz...
De nem szándékozom meggyőzni, csak az én véleményemet hangoztatom, és részemről lezárva a téma...
-
frovery
senior tag
válasz
Billy76 #11737 üzenetére
Nem szeretnélek megsérteni de annyi tányért és antennát raktam már fel, amennyit te el sem tudsz képzelni.
A nagyobb tartalékot egy nagyobb antennával tudod elérni, nem egy műholddal. Hoppá retikül!!!A két hold közötti 0,2 fok pedig csak nagy tükröknél okoz gondot.
Arra a holdra kell állítani, amelyikről jön az adott szolgáltató tp-je. Ha nem így van, akkor a szerelő hibázott!
Egy 60-as, 70-es antennánál szinte elenyésző. 150-esnél már kell a pontos beállítása. Ha hallottál és láttál már beállítani szakit, akkor tudhatnád, hogy egy 60-as antennát sokkal könnyebb beállítani, mint egy 150-est. Ismét hoppá!Annyiban viszont igazad van, hogy az újabb hold modernebb. Viszont az Astrán 19.2-őn a régiek és az újak is egyformán bikák, tehát itt is megdőlni látszik az elméleted!!!
-
Billy76
csendes tag
válasz
frovery #11734 üzenetére
csak annyi, kedves hozzáértő barátom, hogy az új hold, modernebb, kisebb tükör kell a vételéhez, tehát a nagyobb jelerősség miatt van nagyobbtartalék.
a 0,8-1 fok pedig azért okoz gondot, mert sok helyen a tűkőr az erősebb jelű thorokra van állítva, ami már tud plusz problémát okozni.
de amúgy semmi nagyokos tőlem, azt gondolsz és csinálsz, amit akarsz
-
Almirobi
csendes tag
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy a digis beltériket rá lehet e venni arra valahogyan hogy más műholdak kódolatlan adásain be tudjam állítani rajta?
Amit hallottam a szoftverek úgy vannak már kialakítva hogy ez már nem lehetséges csak nem tudom hogy nem e lehet valami szervizkóddal mégiscsak változtatni ezen. -
frovery
senior tag
válasz
Billy76 #11731 üzenetére
Húhaaa! nagyon komoly az elméleted!
Mi köze van az új "műhódnak" az időjárási tartalékhoz???
Egyébként pedig valamikor április-május tájékán lesz csak fellőve, így valamikor a nyárra lesz csak üzemkészen az új hold. Addig pedig gondolom le van sz@rva az időjárási tartalék.UI: Az 1 fok és 0.8 fokra utaló írásodra már nem is reagálnék, mert igen nagy butyutaságra utal!!!
-
AtHoS
nagyúr
Nagyon nem töri magát a szerelő, mert eddig nem ért rá elhozni a cuccot. Van egy sejtésem, hogy sz.rik hozni, szóval majd kell egy utat ejtenem elektro bolt irányába.
Netről lehet rendelni valahonnan olcsón TV oldali koax - RCA átalakításhoz? Időbeosztásom miatt a közeli pár hétben biztos nem kerülök fizikai kapcsolatba ilyen üzlettel
-
zoli60
csendes tag
ezek szerint fizetos lessz. De ha mar igen remelem fejlesztik is.
-
zoli60
csendes tag
koszonom. De azert a szamlaval kuldhettek volna ertesitot.
-
dsd1
tag
válasz
zoli60 #11726 üzenetére
Új ÁSZF tegnaptól: "A SuperOne SD és SuperOne HD csatornák esetében a műsortovábbítási idő 23:00-05:00 óra. A Szolgáltató az Előfizető igénye esetén biztosítja a 00:00-24:00 órás műsortovábbítást."
Szerintem ez így rendben is van, mert a zárókód ellenére pár másodpercre néha meg-megjelent a csatorna tartalma a képernyőn odakapcsolásnál. Akinek van kisgyereke (vagy felesége ;-)), annak ez kellemetlen tudott lenni, még ha jómaga szokta is nézni suttyomban :-D -
zoli60
csendes tag
hali. Tegnap este ota nincs porno csstorna. Valaki tud valami hireket?
-
lackoka
tag
Új telepítés előtt van mód előzetes helyszíni felmérést kérni?
-
AtHoS
nagyúr
Beszart tegnap a dual beltérink. Este bejelentettem, ma már kis is cserélte egy szerelő.
Előbb értem haza, kérdezem minden rendben van-e. Mondják, hogy igen.
Kérdezem, hogy az emeleten is megnézték-e rendben van-e. Válasz: igen megnézte a szerelő és át is dugott egy kábelt, mert a TV bekapcsolásakor először Nincs jel felirat volt olvasható.Na itt kezdtem kicsit ideges lenni: minek dugdos a szerelő, ha a mostani állapotban volt eddig használva.
Megnéztem a beltérit, látom RF-re van dugva a koax kábel. Nagyszerű, de hova tette a szerelő az átalakítót, amivel RCA-ra volt dugva a koax -> fingjuk sincs, de nem látták, hogy valamit valahová lerakott volna a szerelő.Persze hogy nekiállt dugdosni a TV-nél, ha nem úgy rakja vissza a csatlakozásokat ahogy volt előzőleg
Hívom telón a szerelőt, hogy mi újság: "használjam addig így, míg legközelebb erre jár és akkor beadja az átalakítót, ami valószínű, hogy rajta maradt a rossz beltérin. Amúgy jó hogy szóltam, különben leadta volna azzal együtt!"
Nem szokás megnézni szétszedés előtt mi hova volt dugva, hogy összerakásnál ne fussunk esetleg problémába?
Kíváncsi vagyok mikor fog erre járni ismét, mert sajna nincs időm átalakító után rohangálni mostanában
-
Mate
nagyúr
2014. júliusi DTH előfizetői számok
Gyakorlatilag semmi változás.
-
dsd1
tag
Azért érdekes dolog ez az időjárás-függőség. A Digi nálam az eddig eltelt rövidke idő alatt szerencsére csak egyszer szakadt meg néhány percre egy keményebb trópusias felhőszakadás alkalmával, a sima esőt gond nélkül bírja. És én már ennek is tudok örülni, mivel a foci vb alatt az esőzések miatt állandóan eltűnt az Astra-ról vételezett ARD és ZDF (HD és SD egyaránt), igaz hogy ahhoz meg a Hotbird-höz egy kisebb 60x70-es tükröt használok. A T-Sat ebből a szempontból valóban rendben volt.
-
Rick4
félisten
Az a baj, hogy ezt azért gondolod, mert nincs viszonyítási alapod, viszont a haveroméknál úgy van megoldva, hogy egy házban laknak az ősökkel, de leválasztva, nekik dupla digi van, az ősöknek meg t-home. Amikor náluk a digi már kockáz, megáll, végül nem megy a 80-as tükörrel, mert felhős az ég, és vihar készülődik, de még szél nélkül, a t-home-on a 60-as tükörrel vidáman tévéznek. Megnéztem antennabeállító műszerrel, minden a lehető legpontosabb, de ennyi van benne. A műholdvételnél az van, hogy a BER érték beleszól ugyan a dolgokba és az ilyeneken határesetben túlsegíti a beltérit, de csodát tenni az sem tud. A digi amúgy is élen jár a BER értékben.
Én upc-t nézek, szívesen levideozom legközelebb, hogy jön a felhő, a upc a 99% helyett (120-as forgatós tükör van fent) 65-70%-on megy, van adás, a digi már 0%-ot ír ki....
-
-
dsd1
tag
És nem mellékesen ezek mellett azt digis tükröt, a fejet, fali tartót, és a 10m koaxot, amit egyébként ettől a tükörtől függetlenül kötelessége lenne felszerelni, leteszi szépen, és ott hagyja [...]
Hát lehet hogy régen nem számolták fel az anyagköltséget (ahogy a T-Homenál sem), de most kinn van a Digi weboldalon hogy: "Az egyszeri szerelési díjon kívül a telepítésnél felhasznált anyagok, eszközök díját is ki kell fizetni." (tükör, falikar, fejkonverter, koax,egyéb). Későbbi jóváírásra is csak a 8000 Ft-os alapszerelési díj kerül. Meg a szerelési lapon amúgy is be lett jelölve hogy saját kültéri egységre lett installálva, úgyhogy mutyi kizárva
Egy korábbi hozzászólásban olvastam hogy kis antennára (60cm) a Digi nem hajlandó installálni, de a T-Home antennára mondták hogy az tökéletes. -
Rick4
félisten
Digi szerelőjének csak annyi a dolga hogy a maradó T-Home antennát átállitja a Thor műholdra és beaktiválja a szolgáltatást.
És nem mellékesen ezek mellett azt digis tükröt, a fejet, fali tartót, és a 10m koaxot, amit egyébként ettől a tükörtől függetlenül kötelessége lenne felszerelni, leteszi szépen, és ott hagyja, mielőtt még magánál felejtené, és másnap eladná 6 ezerért. Így is egy teljes szerelést fog számlázni, holott a tükörrel 5 perc melója van.
-
dsd1
tag
válasz
kzse83 #11706 üzenetére
Engem a megrendeléstől számitott 15.napon (szombaton!) hivott fel a szervizes hogy jöhet-e hétfőn vagy kedden. És aztán jött is pontosan a megbeszélt időpontban. De a megrendelést felvevő hölgy elvileg adott egy előregisztrációs sorszámot amire hivatkozva be lehet telefonálni az ÜFSZ-ra ha ők maguktól mégsem jelentkeznének be.
-
dsd1
tag
válasz
public73 #11705 üzenetére
Én pont egy hónapja váltottam T-Sat-ról Digire, mert elegem lett abból hogy a T még felár ellenében sem hajlandó a DigiSportot bevenni, no meg a HD adásokért is extrapénzt kér, ami ma már azért eléggé nonszensz. A Digi olcsóbb is, és ráadásul ha második beltérinek elég az SD, akkor az ingyen van. A KAON HD beltéri amúgy nem egy csúcstechnológia, akinek jobb kell annak ott a CAM modul, nekem tökéletesen müködik a PVR egy laptopból kiszuperált vincsin. Ha a T-Satnál eleve két boxod volt akkor a váltás pofonegyszerű, mivel a T-nek csak a boxokat kell elpostáznod, a Digi szerelőjének csak annyi a dolga hogy a maradó T-Home antennát átállitja a Thor műholdra és beaktiválja a szolgáltatást.
-
kzse83
csendes tag
Sziasztok!
Megrendeléstől számítva hány nap múlva szokott általában jelentkezni a szerelő? Csak mert 14.-én rendeltem meg a digi műholdast és azóta semmi. Azt mondták, hogy 15 napon belül keresni fognak, de nem gondoltam hogy ennyire kicentizik...
Szoktak a szervizesek előre időpontot egyeztetni telefonon, vagy egyszer csak megjelennek aztán vagy van otthon valaki vagy nem?
Előre is köszi a válaszokat! -
public73
senior tag
sziasztok!
érdemes Digi műholdra váltanom T-home után?
most jár le a 2 év hűség és elgondolkodtam hogy jó lenne váltani....már a Digi Sport miatt is.
árban forma forma lenne.
pár adás HD-ban jönne, de kényes vagyok a minőségre.
akinek van összehasonlítása kérnék pár mondatot pro és kontra! -
gedikart
aktív tag
Üdv. van 2 beltéri egységem és 2 egyforma Samsung 63cm CRT tv (cw-25m064n). Ez a TV nem igazán 4:3-as, de nem is 16:9-es...
A humaxon ugye 3 fajta képarányt lehet állítani:
- középkivágott: ekkor elés a kép, de csak a közepe látszik
- letterbox/levelesláda: csupán összenyomja a képpontokat (nem pedig levágja), így kockás a kép
- automatikus: ekkor torzítja az oldalarányokat, hogy kitöltse az egész képernyőt.Mivel szinte mindent 16:9-ben adnak, így azt használnám, de a humax nagyon rosszul kezeli le a 16:9-re történő átalakítást (letterbox/levelesláda). Csupán összenyomja a képpontokat, így kockás a kép. A színkezelése is borsalmasan rossz, csillogó és túl telített színeket ad.
Ezzel szemben a Hyundai normálisan kezeli a 16:9-et (nem kockásodik a kép), és a színkezelése is sokkal szebb, élethűbb.
Tudom a Hyundai távirányítója nehezebben működtethető (gyenge az infrája), illetve néha le is fagy a kép, de minőségileg sokkal jobb ehhez a típusú tv-hez.Szerintetek lehet cseréltetni a beltérit Hyundai-ra? (Eddig kétfajta Humaxot is néztem, de mindegyiken 16:9-re tömörített kép kockásodik).
-
isapi
csendes tag
Nem védem a digit,Kaon hd beltérivel köttettem vissza,ég és föld a régi hunday beltéri képeközt a különbség!
Aktív témák
Társtopikok:
● DIGI internet
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI vezetékes telefon
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Programozás topic
- Eredeti játékok OFF topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- Apple IPhone 13 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,24 hónap garanciával
- Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 256GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Samsung Galaxy A56 5G 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Getac S410 i5-6300u, G3: i5-8365u, G4: i5-1145G7
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 7600K 4 mag 4 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16" 2019 i7 9750H 32GB 500GB Radeon Pro 5300M hibátlan működéssel
- Lenovo Thinkpad T480S üzleti i5-8350u 8th gen. 8-24Gb RAM 256GB-1TB SSD, több db, gar.
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest