Új hozzászólás Aktív témák

  • espada99

    csendes tag

    válasz zolikaDB #128665 üzenetére

    +1 a G Astrához

    Nekem egy 2005-ös, 1.4 benzin van a tulajdonomban lassan 5. éve. Eddig 45 000 km ment bele minden gond vagy nagyobb meghibásodás nélkül. A kötelezőkön kívül (olajcsere,szűrők, fékbetét) kétszer kellett az autóhoz nyúlni, egyszer egy pár ezer forintos cső öregedett el és engedte a hűtőfolyadékot, plusz egy EGR/AGR szelepcsere volt évekkel ezelőtt.

    Városba és városon kívül elég az 1.4-es, pályán is minden gond nélkül tartja a 130-140 tempót, talán picit hangos a rövid áttét miatt (4000 rpm) de ennél nagyobb gondja ne legyen. Az Ecotec motorokról viszont tudni kell, hogy elég sok szereti csipegetni az olajat, főleg az 1.6. Én nemrég váltottam 5W40-ről 10W40-re (lassan 200 000 km), ezzel egyelőre sokkal jobbnak tűnik, előtte a Castrol Magnatecből a 0.7l / 1000 km elment átlagban. A gyári könyv szerint a 0.7l/1000 km újkorában is még tűréshatáron belül van (épp a teteje), 200 000-nél el tudom fogadni.

    Fogyasztást soha nem számoltam pontosan, de 7 liter körül vegyes használattal eljárok vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák