Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • solika

    tag

    sziasztok!

    bár alapvetően hálózati problémám van, azért hátha itt is helyet kaphat a dolog, hiszen elég vegyes kérdéseket tesznek fel és talán egy guru tudja rá a választ...

    nos, erre keresnék megoldást

    előre is köszi, üdv mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • solika

    tag

    válasz Stirbi #32324 üzenetére

    hello stirbi!

    nos hát, pl a sam broadcaster a te programod (de csak lejátszási funkcióval még a winamp is alkalmas műsorszórásra, csak egy plugin kell hozzá az oldalukról), de a sam-hoz nehéz lesz szerezned crack-et... vigyázz velük, általában mind vírusos!

    a további teendőd, h beszerezz egy mediaszerver progit (pl. a winamp oldaláról le tudsz szedni egy shoutcast nevűt), de van egy olyan is h icecast.

    ha mindez megvan, akkor még szükséged lesz egy fix ip-címre, mert a hallgatóid nem fogják tudni h éppen mi az ip-d (a szolgáltatók általában dinamikus ip-t adnak), ezt pl. a myip.hu-on tudod megcsinálni. kapsz ott egy domain nevet meg egy exe fájlt, amit mindig el kell indítanod, amikor rádiózni akarsz (onnan fogja tudni a myip.hu, h mi az ip-d, mert ahhoz kell neki mindig rendelnie a domain nevedet).

    ezekután ha routered van, ki kell engedned rajta azt a portot, amit a rádiózáshoz akarsz használni. általában 8000 az alap, nagyon sok rádió használja ezt a portot.

    és végül azzal mindenképpen számolj, h ha pl. 128 kbps minőségben akarsz adni akkor egy 320 kbps-os feltöltéssel elméletileg 2,5 hallgatód lehet, de a gyakorlatban gyakran szakadozik 2 hallgatónál az adás. 1 mbit-es feltöltésnél már 8 az elvi hallgatószám, de gyakorlatban már a 6-nak is örülhetsz ha megy. mindez többekközt azért, mert ezek max feltöltési adatok és nem garantáltak. a másik, h kommunikál a gép "más ügyben" is a nettel, olyankor megint csak szakadozik.

    remélem, nem riasztottalak el (csak elsőre tűnik bonyolultnak), de jó ha tisztában vagy vele, h mivel kell "szembenézned" :)
    mindenesetre sok sikert hozzá!

    üdv.

  • solika

    tag

    sziasztok!

    nos, lenne egy olyan problémám amit nem tudok megoldani és a hálózatos topikban nem kaptam választ.

    nagy nehezen összehoztam a hálózatot itthon úgy, h két router-es rendszert akartam összehozni azzal a feltétellel, hogy minden gép kéne lássa egymást hálóban (magyarul egyik router-nek switch-ként kell üzemelnie és ezt nem tudtam, hogyan kell). végül megcsináltam, minden oké már vele egyet kivéve:

    az egyik gépre rá van dugva egy usb-s winyó (WD mybook 1 TB) és ezt a winyót nem lehet elérni hálózaton (pedig a benti rendszer wincsit minden további nélkül el lehet). mindössze csak egy hang jelzi (hibák esetén szokásos hang), h nem lehet belépni rá még a gazdagépről sem (természetesen hálózatos hozzáférés esetén)!

    amikor bekapcsolom a megosztást rajta, írja az ablakban segítségként a gép, h biztonsági okokból le van tiltva a megosztás és a hálózat beállítása varázslóval megszüntethetem. de ott én semmilyen ide vonatkozó kattintási, bepipálási, engedélyezési lehetőséget nem láttam.

    a végére még egy (talán egyszerűbb) kérdés. hogyan állíthatom be, hogy adott mappához hálózaton keresztül csak jelszóval lehessen hozzáférni másik gépről?
    amit máshol olvastam erről, hogy a kezelés-ben a megosztásoknál vmi másik felhasználót kell létrehozni aztán "új megosztás"-t elérési úttal, az nálam nem műkszik (nincs ilyen funkció illetve lehetőség ott).

    a rendszer (minden gépen) Win XP (ráadásul hivatalos, eredeti)
    a router-ek pedig (bár sztem ehhez semmi közük) TP-Link-ek.

  • solika

    tag

    válasz ádyz #32332 üzenetére

    csaó!

    pontos technikai adatokat én sem tudok mondani.
    ami biztos, h a dual core régebbi maggal rendelkezik, mint a core 2 duo. ezek ahogy írtad is, mindketten kétmagosak (azért dual illetve duo).

    a core 2 egyszerűen fogalmazva egy második generációs processzor. ebből van sima szimpla (core 2), van 2 (core 2 duo) és 4 (core 2 quad) magos proci, ezeken belül meg jó pár "alfaj".

    kb ennyit tudtam segíten, bővebben a gurukat kérdezd :)

  • solika

    tag

    válasz ádyz #32341 üzenetére

    helló ádyz!

    meggyőzni, h miért vedd az újabbat? hát nézd, a dual core régebbi magos, a core 2 duo meg új rendszerű. ha jól tudom akkor ez utóbbi nagyobb teljesítményre képes ugyanazon az órajelen és a felépítése is sokkal jobb, valamint elvileg a fogyasztása is kisebb. a foglalatot nem tudom, nekem úgy rémlik h a dual core procik még 478-as foglalatúak. a core 2-es procik 775-ös foglalatba valók és ugye erre felé halad a technika... a 478 sajnos már múlt.

    ennyi talán elég, h merre dönts.

  • solika

    tag

    válasz gamer0101 #32348 üzenetére

    csaó gamer0101!

    nos, a router. nekem 460-asom és 542-esem van, a menüje mindnek ugyanaz. tehát tedd a következőt: lépj be a "forvarding/virtual servers"-be. ott nyomj egy "new" gombot és töltsd ki így:

    elvileg elég lenne annyi is ezeknél a router-eknél (nekem működött anno), h engedélyezed a tűzfaladban is meg a router-ben is az UPnP-t. és ha jól tudom, ebben az esetben használhatod a random port kiosztást is a kliensedben. ebben a módszerben nem kell portokat engedélyezned meg ilyenek. 1szerűen enable gombot nyomsz a forvarding/UPnP menüpontban.

    szerintem működni fog, mindkétféleképpen. üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • solika

    tag

    válasz gamer0101 #32364 üzenetére

    gamer!

    nos, van az a kis hálózati ikon az óra mellett: 2 kis kék monitor. katt rá, előugró ablakban a támogatás fül és ott megtudod, h dhcp-vel lett-e kiosztva az ip-d vagy fix valamint maga az ip cím is. jól tudod, a dhcp mindig más ip-t oszt, én fixre szoktam állítani. egyszerűbb megoldás ha a gépeden adsz meg fix ip-t: visszakattintasz a támogatás fülről az általánosra, ott tulajdonságok gomb. a megjelenő ablakban középtájt egy lista, benne (általában) a 4-ik pont a tcp/ip protokoll. arra duplakatt. a képek alapján állítsd be az ip címed és a többit, de ami üres, azt te is hagyd üresen.


    [/IMG]

    amúgy erre írtam azt, h az UPnP engedélyezésével (egy gombnyomás a router említett menüjében) ip független és port független lesz a dolog.

    üdv.

  • solika

    tag

    válasz gamer0101 #32374 üzenetére

    egészségedre gamer! :) arra viszont sajna nem tudok. nekem is ati-m van, de 9800 pro és gyári driver-lemezzel megy...
    amúgy nekem is halódik a gépem, időnként nekem is (kép)merevedési gondjai vannak, mint zoli84 nevű "kollégámnak", bár jóval régebbi gépen küzdök. abit ic7 alaplap p4 hyperthreading-es (remélem jól írtam) procival. egyszer csak lemerevedik. vagy (mivel sűrűn csak hibernálom), amikor indul a gép és a csík pont a végére ér, akkor megáll. szerencsére ilyenkor egy reset-tel feléleszthető. boot-oláskor szintén szokott megfagyni, ilyenkor meg a boot-kép elbukkanásának pillanatában (ilyenkor még halvány a kép és sötétkék árnyalatú) fagy meg. tehát mindkét esetben pont ugyanott fagy le. más windows-zal is lefagyott a gép, de nem így, mert akkor még volt egy hibás ramom a 4ben...

    na ha erre tud vki vmit... meg a winyó megosztási gondomra... ezer hálám üldözné :D:D:D :DD :DD :DD

  • solika

    tag

    válasz Scroll Lock #32380 üzenetére

    köszi, de ez usb-s winyesz... a többit meg tudja osztani (bár ennél is azt írja, h meg van osztva csak belelépni nem lehet hálón keresztül a meghajtóra).
    gyári xp és elvileg frissíti is magát, uh elvileg sp3...

    de azért még 1x köszi.

  • solika

    tag

    válasz Lotusz #32647 üzenetére

    szia Lotusz!

    nos, a 7.2. akárhányas nero showtime-jában már van ilyen funkció, h a két monitort használja egy teljes egésznek, sőt: azt is megadhatod, h a 2 monitor távolságát kitakarja-e a képből (megadhatod a távolságot) vagy pedig 0 pixel legyen a távolság.

    de! belegondoltál, h 2 db 16:9-es monitornál nem sok értelme van ennek? 32:9 lesz a képarányod...
    2 db 4:3-as moncsinál már van lényeg, mert manapság a legtöbb film szélesvásznú és a kettőből saccper kijön a képarány.

    egyéb lejátszót vagy más ablakot amúgy meg "előző méret"-re kell állítanod és széthúznod a két monitor teljes méretére... biztos van erre vmi program is, de én még nem hallottam róla.

  • solika

    tag

    válasz sosperecek18 #33053 üzenetére

    helló sosperecek18!

    nos, tudomásom szerint teljesen mindegy, h cd-re vagy dvd-re teszed az mp3-akat ugyanúgy, mint amikor pl képeket vagy divx-et teszel a lemezre. sztem az írási sebességgel lehet gond, az én grundigom is azt írta ki, h no disk, ha 4x-es tempónál nagyobbal írtam meg egy lemezt (sőt a 4x-es lemeznél meg csak 2x-esen szabadott kiírni, h menjen).
    amúgy meg semmi ilyen hülye formátumot ne válassz íráskor, egyszerűen adat-dvd-ként írd ki és sztem először kísérletezz újraírható dvd-vel. ha nem jó törlöd és írod másképp. ezalatt pedig azt értem, h pl próbálkozz olyannal: nem engedsz joilet-et, vagy csak 8+3 fájlnévformátumot engedsz, esetleg tilthatod a 64-nél hosszabb joilet neveket, a több mint 8 mappamélységet vagy a 255 feletti karakterszámot az elérési útban. nero-ban ezeket mind lehet állítani a dvd -> adat -> új összeállítás -> ISO fül alatt. sőt, cd esetében van egy olyan is, h mód1 vagy mód 2...

    de sztem egyszerűen csak írd meg szép lassú tempóban (max 4x ha legalább 8x a lemez, 4x lemeznél meg csak 2x írd)!

Aktív témák

Hirdetés