Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Travelos

    őstag

    válasz victoireB #1816 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ, nagyon hálás vagyok, sokmindent megtudtam belőle. :R

    Amiket kérdeztél: ''látott-e gégészen kívül más szakorvos, pl. belgyógyász? A megnagyobbodott nyirokcsomóid pontosan hol vannak, kétoldalon helyezkednek el, vagy ''láncot'' alkotnak? Hogyan kezdődött fél éve, volt-e vmi jellegzetes tünet (láz, köhögés, felsőlégúti hurut), vagy csak véletlenül vetted észre? Van-e változás azóta? Van-e egyéb tüneted? Történt-e ún. vírusszerológiai vizsgálat, amivel egy korábban lezajlott vírusfertőzést tudnak kimutatni? Van-e kutyád, macskád, papagájod, más háziállatod? Milyen jellegű ez a nyaki fájdalom?''

    Válaszok:
    - látott belgyógyász és gasztroenterológus, ők csinálták a különböző vizsgálatokat, de nem nagyon tudják mi bajom lehet
    - a nyirokcsomókról annyit, hogy este ha hazaértem pontosan leírom mi van a papíron, mert most nincs nálam
    - fél éve úgy kezdődött, hogy garatégésem volt, és hullámzó intenzitású nyaki fájdalmam, mely fültőtől, az állkapcsomon át egyéászen a nyak alsó részéig terjed, hol itt, hol ott, rendszertelen, más tünetem nem volt, és a fájdalom erőssége az első pillanattól kezdve ugyanolyan erősségű, már amikor fáj, mert van olyan, hogy elmúlik kis időre
    - szerológia még nem volt, de említette a belgyógyászom, ezt valszeg december elején fogják megcsinálni a kontrol nyaki UH függvényében
    - nincs semmilyen házi állatom, és torokgyulladásom is régen volt (2-3 éve volt egy, amikor 1 hónapig nyelni se tudtam), sajnos akkor nem csináltak nyaki UH-t, tehát nincs viszonyítási alapom a nyirokcsomókra

    A dokim is említette ezt, hogy lehet egy régi betegség utójele ez az egész, de azt is mondta, hogy a nyirokcsomókban nincsennek érzőidegek, tehát fájdalmat nem okozhatnak. Az interneten azonban olvastam olyat, hogy bizony okozhat nyaki fájdalmat nyirokcsomó. Most melyik az igaz?
    Az a baj, hogy nem tudom, hogy mi az ok és mi az okozat. Ami biztos, hogy be van gyulladva a torkom. Tehát a következők lehetnek:
    - vagy a gyulladástól fáj a nyakam és van megnagyobbodva a nyirokcsomóm
    - vagy a nyirokrendszerem beteg, és ezért fáj a nyakam és gyulladt a torkom

    Mindenesetre még egy ötletem van, ami a legvalószínübb, ez pedig tényleg valami vírus vagy esetleg gomba nem lehet? Erről tudsz valamit, hogy gomba fél évig képes lehet torokgyulladást okozni? A vírusról azt mondták, hogy 1-2 hónap alatt elpusztul, tehát 6 hónapig ettől nem lehet gyulladt a torkom. Tenyésztést ugyan csináltak gombára, de lehet rosszul vették le a mintát vagy a tenyészet kiszáradt.
    Mi a véleményed?


    H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

  • Travelos

    őstag

    válasz victoireB #1816 üzenetére

    ígértem a pontos nyaki UH leletem szövegét:

    ''A jobb CCA mentén egy 20x4,8 mm-es, jobb oldalon submandibulárisan egy 17x4 mm-es, a bal bifurcatiotól laterálisan egy 12x5 mm-es, a bal oldalon submandibularásian egy 15x6,5 mm-es kissé fellazult szerkezetű és hilusi keringést mutató lgl. van.''

    tehát mindkét oldalon van, hogy a kérdésedre válaszoljak. :U



    H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

Új hozzászólás Aktív témák