Hirdetés
-
IT café
Autóhifi
Új hozzászólás Aktív témák
-
zolikaDB
veterán
Üdv mindenki!
Bokros teendőim mellett igyekszek azért néha ide is felnézni!
Ismeri vki az Aldi-s töltőt? Megér ez ennyit? Egy ctek-hez képest? -
horush
addikt
válasz
kavics325i #27196 üzenetére
Köszi a választ, akkor körbenézek a piacon. Majd talán javaslom, hogy csak úgy vegye meg, hogy kipróbálja, s akkor nem lehet nagy baj.
-
kavics325i
őstag
válasz
horush #27193 üzenetére
Mostanában nem nagyon favorizálják a Sony-kat ezért lehet elég olcsón elég jó tudású fejet venni. Nem biztos,hogy csak Sonyval fog működni,de valószínű,hogy nincs átjárhatóság gyártók között.
Vásárlás előtt rá kell kérdezni,hogy CD tárat kezel e!?
CS-n van3-4. Bár nem mind értelmes hirdetés szó szerint,de hátha. Meg itt is lennie kell... -
kavics325i
őstag
válasz
Intruder A 6 #27194 üzenetére
Szerintem az a láda önmagában nem ér annyit.
-
Intruder A 6
aktív tag
válasz
kavics325i #27191 üzenetére
Még nincs meg a láda, volt nálam egy Alpine SBG-1244BR, amihez olcsón jutottam hozzá de meg is váltam tőle, valahogy nem tetszett a hangja, igaz csak ismerős autójában lett kiprobálva.
-
horush
addikt
válasz
kavics325i #27187 üzenetére
Köszi a választ. Az a helyzet, hogy nem nekem lenne a dolog, s az illető, akinek kéne ragaszkodna hozzá, hogy a CD-it hallgathassa. Akkor majd megpróbáljuk valami Sonyval (használtat szeretne venni). Van esetleg valami javaslat arra, hogy mit érdemes venni 10-15k körül használtan? Nagy elvárások nincsenek azon kívül, hogy működjön a CD tárolóval, s legyen benne értelmes RDS rádió.
-
kavics325i
őstag
válasz
Intruder A 6 #27188 üzenetére
A kérdés,hogy megvan e már a láda?és,hogy AZ megér e annyit?
-
k-feri65
senior tag
válasz
Intruder A 6 #27188 üzenetére
háát ahhoz nem alpit párositanék...inkább "az x" kolega helix monoblokkját
-
Megamen
tag
Ma próbáltam meglesni hogy kell-e szigetelni az ajtóimat mivel látszik a kárpiton hogy viseltes és hogy többszőr szétszedték és jól szól a most benne lévő rendszer mertem remélni hogy az előző tulaj megtette helyettem.Kárpitot nem sikerült leszednem valahol lehet egy rejtett csavar, de ablakemelőnél ez fogadott valakinek valami vélemény?Hasonló tapintása van mint a szivacsnak de mégse az.kb 5-6 mm vastag lehet.
kattAhova beláttam mindenhol megtalálható az ajtó lemezén.
-
borat26
aktív tag
Sziasztok!
Ismerősöm szabadulna az Alpine CDA-9884R típusú fejegységétől. Ez az ajánlott darabok közé tartozik?
Ez tud időkorrekciót? -
k-feri65
senior tag
-
pps1
senior tag
válasz
k-feri65 #27170 üzenetére
Most rácuppantam a DLD DL 122-esem peremére, de azon egy gramm levegő nem megy át.
Zárt pórusú hab.Ezt az MDF szellőzést is könnyen meg lehet szüntetni egy réteg lakkal...., vagy alapból MPX-et használni, az talán nem szelel. A srác azt is akarja tesztelni, majd kiderül.
-
k-feri65
senior tag
Na és mi van a szivacsperemes hangszórókkal?? mert ugye láttunk hallottunk már olyat is...
Osynho!
persze hogy szúr a magas,,, mivel a mély az ülésen van és nem a "doboz"-ában,,,majd ha egy egész egységként hallgatod akkor állítgasd... az rca-ról a véleményem..még mindig az, hogy egy szar számtech-boltos 300 ft-os kábel sem szedhet össze zajt, ha az normális helyen, rendesen,, ésszel el van vezetve. -
PiciPeti
őstag
Ennyit a szellőzésről....
-
pps1
senior tag
-
Osynho
addikt
A mai jó időben szereltem egy kicsit.
Behúztam a kábeleket, a magasak a helyükre kerülte (nagyjából), a fúró viszont nem vitte a fémet, szóval holnap megy be a két mélyközép. Viszont bekötöttem mindent és csak úgy, az ülésre téve hallgattam kicsit. Nem lesz rossz.
A magas nagyon szúrós hangú. Ezen hogy lehetne segíteni? A fejen -3ra tettem, úgy kb tetszett a hangja, csak nem tudom mennyire korrekt megoldás ez. Még a pozíciójával játszok holnap.
Megjelent némi zúgás, sistergés, a motort bekapcsolva megváltozik ez a hang. Jól gondolom, hogy az ideiglenes, ultra gagyi rca szedi össze a zajt? Meg fog ez szűnni rendes kábellel?
Mit lehet tenni az erősítőn lévő menetek kikopásával? A szorító csavar lötyög pár helyes és nem igazán tudom stabilra meghúzni a kábeleket. -
agoka07
senior tag
Valaki tudna nekem segíteni?
-
-
BPeter01
tag
Köszönöm a válaszokat.
Igen fordítottam fázist, a ládám asszem MNC, viszont jól rögzíthető a csomagtartóban, ezért nem akarom cserélni.
Igazából egy régi Alpine fej tökéletes lenne, de az időkorrekciósoknak mi a száma, betűjele, stb.?
Mert mondjuk az apródon árusítók nem szokták ismerni az eladó portékát. -
Joe fiú
senior tag
-
agoka07
senior tag
Sziasztok.
Az ismerősöm az imént hozott egy CONCORD CA50-2 nevezetű erősítőt. Mit ne mondjak bele volt matatva rendesen, de mégis működésre kellene bírjam valahogy. Kilóg belőle néhány kábel, szerintem utólag volt beleforrasztva. Elsősorban az érdekelne, hogy hová kellene beforrasszam a bemeneti kábelt. Képek:
kép1-itt nincsenek kábelek, de valaha voltak. kép2 itt jelenleg vannak valamiféle vezetékek.
Előre is köszönöm! -
válasz
kavics325i #27149 üzenetére
Hama-nál van szerintem.
-
kavics325i
őstag
20mm2-es Monster tápkábelt honnan tudnék venni? Link?
-
shteer
titán
válasz
Miamiquake #27147 üzenetére
gmaudio
-
BPeter01
tag
válasz
orbano #27144 üzenetére
Mindegy milyen módon, de az USB-s modernebb, ezért szerintem drágább.
Jobban belegondolva még az is jó, ha lekezeli az írt lemezeket és akkor már az MP3 sem feltétel. Viszont most ott tartok, hogy térképezem a terepet és a megfelelő fejegységnél lecsapok! :
Ja, árban minél lejjebb... -
BPeter01
tag
Sziasztok,
Tudna nekem valaki segíteni, hogy melyik fejegységek tartalmaznak hangprocesszort?
Régebbi hasznát (elavult?) fejegységet keresek, amiben van DSP és megbirkózik valahogy az MP3-al.
Nem bánnám, ha fekete lenne és minél "szürkébb kinézetű"....
Most is ajánlottak egyet, és vagy 20 percig túrtam a netet mire meggyőződtem, hogy nem tartalmazza.
Itt a tegnapi példa: Kenwood KDC-M6024G
Sorozatszámból rá lehet erre jönni, nincs valami adatbázis, esetleg a gyártók oldalán bogarásszak? -
Joe fiú
senior tag
Elérhetőek már itthon is a Kenwood flac-et és wawot tudó fejegységei, szerintem teljesen korrekt ára van.Kenwood KMM-157
-
nemes0309
tag
Volvo s40-hez milyen 16-os ajtópanelt ajánlanátok? Úgy értem formailag..
-
Dealer20
tag
Ma megjött a Gladen M 165 első ránézésre olyan picinek tűnik a mágnes,az Audio System Mx 165-ön is ilyen kicsi?
Remélem jó hangja lesz ha helyére kerül az mdf kiemelővel és az ajtószigetteléssel ... -
borat26
aktív tag
MDF-nek egy nagy előnye van, a csekély súlya
Mindent mondanék az mdf-re, de azt nem, hogy csekély súlyú anyag.
Volt szerencsém tanuló koromban MDF kazettabetétes ajtót emelgetni a fényező műhelyben, hát néha azt hittem összecsinálom magam.
Pl: az én általam használt rétegelt lemez sűrűsége 700 kg/m3, a hazai piacon lévő mdf-ek sűrűsége pedig 600-800 kg/m3 között van. Így semmivel nem nehezebb a rétegelt lemez, mint egy jól tömörített mdf.És itt kérek elnézést, nem juhar a rétegelt lemezem, hanem nyír. Főzés és vízálló kivitel.
-
borat26
aktív tag
Látom te is felhasználtál mindent, ami otthon volt. Ezt a rétegelt lemezt honnan "kukáztad"?
Amúgy körvonalazódik a dolog. Lassan összeáll, holnap megveszek mindent a gyártáshoz, aztán hajrá.
Ha nekiláttam, akkor majd fényképezek aktívan, hátha segít valakinek a képsorozat.
Így valóban nem olyan bonyolultnak, de tuti vakarni fogom a fejem. -
pps1
senior tag
-
-
Peti66
senior tag
válasz
borat26 #27105 üzenetére
Ha tartasz ettől(csavarkiszakadás),Lehet alu szegecs anyát is behúzatni,de ehhez célszerszám kell.
5x20mm-es elég neki és az atomvillanás sem szakítja ki. Van peremes is, így ne süpped túlzottan az Mdf-be. Egyébként, a textylbakelit mindent visz,
minden tekintetben, csak drága -
borat26
aktív tag
Haladunk!
Az eddigieket köszönöm. Igazából ami megosztja még a figyelmemet: a panel fa alkotóinak anyaga. A mostani sima kiemelőm juhar rétegelt lemez, ami akár a pangó vizet is jól tolerálja , de "rugalmas".. A weben fellelhető képek között viszont sok helyen látható MDF anyaghasználat, ami rettentő merev, ám minden nemű nedvességre viszonylag agresszíven reagál és vigyázni kell a csavarozással. Így nem igazán tudom, hogy melyiket lenne érdemes választani.
Van erre nézve valami hifis aranyszabály?Amúgy ez még egészen jól is nézne ki, csak kár, h nincs több kép róla:
Hogy senki se rójon meg, íme a kép eredete:
Wolkens honlapja -
Peti66
senior tag
Nem tudom ki,hogy van vele,mert ugyan szépnek szép ez a Volvo demo car azt meg kell hagyni,de az alapfunkcó,mint az autó használhatósága jelentősen csorbul.Másrészről már rég bizonyitott tény,hogy a legjobb hangú gépek a jól megválasztott kevés komponenst tartalmazó autók...
A kosár rezonancia meg olyan szépen tovaterjed az ilyen fém gyűrűkön.hogy csak na..Nem kell azért beájulni
csak azért mert nem fogja a rozsdaKész trafó szerintem az egész hóbelevanc
De jól néz ki, azt meg kell hagyni
20mm-es textilbakelit,oszt jóság...ezer év meg még 1 nap.Bár, k.rva drága(kiemelő gyűrű)
-
aneda
senior tag
Ha rozsdamentesből van, az alsónak kb. 25k csak az alapanyagára(!), darabonként...
Én is láttam egy DLS Volvo V70 versenyautóban, tehát lehet hogy van alapja.
Részletes doksi -
footy
addikt
válasz
borat26 #27098 üzenetére
Nem fogalmaztam normálisan, tehát a kárpitra kerülő panel rész belső gyűrűjébe(erre fogattam a hangszórót) tettem 4 süllyesztett furatot és az ajtó lemezére került mdf gyűrűkkel összefogattam facsavarral.
Az MDF gyűrűket lekezeltem kültéri páccal, hogy ha kapja a párát meg a nedvességet, akkor ne rohadjon szét. F Astra-ra egyelőre nem találtam jó worklogot, csak ezt a felet
Új hozzászólás Aktív témák
● A topikban TILOS hirdetni!
● Az összefoglaló elolvasása kötelező, a legtöbb kérdésre választ kapsz.
● Az összefoglalóban megtalálható kérdésekre NEM válaszolunk.
- Leállnak a Star Wars: Hunters szerverei
- Milyen monitort vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Gaming notebook topik
- Porszívók - akkus és klasszikus vezetékes
- Vélemény: más cég lenne az Intel, ha korábban nevezik ki Lip-Bu Tant
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD Radeon™ RX 470 / 480 és RX 570 / 580 / 590
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 / Radeon VII
- További aktív témák...
- Új HP Pavilion x360 14-ek Érintős hajtogatós Laptop Tab 14" -35% i5-1335U 8/512 FHD IPS Iris Xe
- Leica SL2 ( 4db Leica Akkumulátor ) + Sigma 24-70mm f/2.8 + kiegészítők
- Playseat Challenge + Logitech G920 + H-váltó + TrueBrake mod
- ÚJ ASUS Zenbook 14 Érintős Laptop Ultrabook -40% Ultra 9 185H 32GB/1TB 3K OLED 120Hz NumberPad
- AKCIÓÓÓ! GAMER PC// Ryzen 5 3600// Rx 5600 xt challenger pro
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 45GR65DC-B - 45" Ívelt 1500R / 5120x1440 / 200Hz 1ms / Adaptive Sync / AMD FreeSync / HDR 600
- 4/8/16 Gbps FC HBA-k, transceiverek készletről (áfás számla, 1 év garancia)
- Bomba ár! Dell Vostro 15 3558 - i5-5GEN I 4GB I 500GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy A04s 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest