Új hozzászólás Aktív témák

  • #03969024

    törölt tag

    Nos, élve kammerer felajánlásával, közösen igyekszünk megtervezni a csöves erősítőhöz való DIY hangdobozt. Igyekszünk a tervezést itt a topikon belül megbeszélni, egyrészt hátha más is ihletet kap, s tanulhat belőle, másrészt számítunk az építő jellegű hozzászólásokra...
    A készülő doboznak az alábbi kívánalmaknak kell megfelelnie:
    - Legalább 87 dB érzékenység, mivel az erősítő teljesítménye korlátozott, 35 Watt. (Egyes vélemények szerint kb. dupla ennyi tranzisztoros Wattnak felel meg...),
    - Ha van rá mód, névlegesen 8 Ohmos impedancia,
    - Három utas kialakítás. (két útban elég nehéz összefésülni a hangszórókat),
    - Legalább 26 cm-es mélysugárzó, (mert a méret a lényeg)
    - Az ízlésemnek megfelelően a közép és a magas regiszterre téve a minőségi hangsúlyt,
    - Árban az alkatrészek doboz nélkül ne kerüljenek többe 3000, nagyon max. 4000 Eurónál. (Úgyis többe lesz... :) )
    Szóval, én nem készítettem össze készleteket, csupán igyekeztem kb. összeillő hangszórókat kiválasztani, amelyek a következők: (zárójelben az árak)
    Mély:
    SEAS 26WFX002 (380)
    Scan-Speak 26W/8861T00 (360)
    Scan-Speak 32W8878T11 (~ 750)
    Audio Technology 10C77-25-10-KAP (600-690)
    Közép:
    Seas M15CH002 (250)
    Accuton C158-6-851 (280)
    Accuton C173-6-191 (260)
    Scan-Speak 18M/8631T00 (~200)
    SBAcoustic SB17NBAC35-8 (~70)
    Magas:
    ESS AMT1 (290)
    BlieSMa T34 alu (300) beryllium (400)
    Miért ezek? Inkább visszafelé mennék a sorban, mivel pont a mélyekben van a legtöbb variáció...
    Nos, mindkét csipogó váltható már 1,3 kHz környékén, s igencsak jó hírű darabok. Az ESS-t hallottam, s nagy előnye, hogy olcsón cserélhető benne a betét, tehát tökéletesen javítható, akár házilag is.
    Közép:
    Az Accuton hangja eléggé meggyőző, viszont állítólag nem olyan alacsony a torzítása, mint ahogy a gyártó állítja. Ki tudja...
    Titkos esélyes az SBA, kellően széles és egyenletes az átvitele, s alacsony a torzítása.
    Mély:
    A szívem csücske a SEAS, állítólag szebb hanja van, mint a hasonló SS-nek, torzításmérést eddig nem találtam róla.
    Az Audio Technology nagyon szép átvitelű, de kissé drága, s az egyetlen a felsoroltak közül, ami nem viseli a zárt dobozt. A nagy, 32-es SS az alacsony torzításával, s a magas árával tűnik ki.

Új hozzászólás Aktív témák