Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #03969024 #9022 üzenetére

    Kicsit sokáig tartott a gyorsreakcióm.

    A #9024lancerboy-ra is.

    A végleges választásokig persze emésztjük majd még egypár napot, most csak néhány részinfó, ez nyilván főleg a feketeleves tud lenni.

    A Bliesmát beszéltük, jó, én nem tartom elég jó ár-érték arányúnak, és nem is vagyok oda nagyon a hangjáért, ami persze valamelyest vehető egyéni problémának - valamint kissé kilógna a hangszíne mindenből (A Dunaudio-s SB-k mellé tűrhetőbb, de azok az SB-k meg nem ez a szint, azok lejjebb rántják a Bliesmát - ahova szerintem való -, bár konkrétan Zoli ezen új hangdobozait még nem hallottam, egyszer majd odanézek). A magam részéről tehát továbbra is szívesen diszkvalifikálnám, de értem, hogy aki szereti, miért szereti. Az alacsony impedanciája egyébként kompenzálható azzal, hogy úgyis érzékenységilleszteni kell. Ha ragaszkodnál hozzá, mindenképpen a berrilium, és nem a T34, hanem a T25 - a kisebbnek szerintem a hangja is szebb, és sokkal jobban kezelhető - feljebb tenném a keresztfrekvenciát a te szándékodnál. Mindazonáltal én berriliumból is jobban szeretem az Illuminator ScanSpeaket, vagy akkor már a Bliesmához képest inkább AMT 1, ha keverni akarunk.

    Nem kevernék SEAS-t Accutonnal. Igazából semmit se kevernék Accutonnal, ha nem muszáj, de mondjuk ha muszáj, akkor... meglátjuk. Megoldható teljes Accuton, és az jó, egységes.

    A választott Accutonjaid jók, jól is lehet velük dolgozni a konstrukcióban, de az általam választottal könnyebben, mert közepebb mélyközép. Az általad mondottak kétésfélutasba is jók, és felfelé nem használhatók olyan széles határig, jobban igénybeveszik a magassugárzót, mint az általam mondott. Vannak előnyeik is, de minőségkülönbségek is vannak az általam mondott klasszikus javára.

    Az SB-vel érdemes foglalkozni, én is pöszmörögtem vele, de akkor már a Satori szintjével, ez az SB17 nem a mi szintünk - lásd Esterházyt.

    A közép ScanSpeakjét én nagyollom, lásd az Accutonról írotakat. Én is ebből a sorból választottam, de kisebbet - lásd, máshol váltanék, mint te.

    A közép SEAS-át szeretjük, szívesen dolgoznék vele, hát még ha lenne belőle eggyel kisebb méret - ha még nem mondtam volna, máshol váltanék, mint te (még kétutast is, nemhogy hármast). A háromutas középsugárzója arra való, hogy kíméljük a magassugárzót - egyúttal kíméljük a középsugárzót is a mélyektől. De a hangszóró jó és ideillő, és nem borzalmasan nagy. Szeretem.

    A mély nagyobbik Scanspeakjét semmiképp se javasolnám, egyrészt lásd, ebből a sorból választottam én is, de kisebbeket, és éppen ezt a 32W-t iszonyú nehéz (bonyolult) lenne jól beleváltani. Akkor már inkább a 26W, amit ugye én is listáztam azzal, hogy szívesebben dolgoznék a kisebb 22W-vel. A 26-osban megalkudhatnók, ha nagyon erőszakos vagy. Akkor ahhoz esetleg én is egy fokkal nagyobb közepet írnék, de csak esetleg - vagy a SEAS M15-öt.

    A mély SEAS Excelje jóhangú, de erősen szűrni kéne a frekvenciamenete miatt. Nehéz lenne beilleszteni. Hozzá képest inkább a Scanspeak 26W (ne legyen a 32W, lécci-lécci!).

    Az Audio Technology-hoz egyelőre nem szólok, csak ha majd kénytelen leszek. Annyit mégis, hogy persze, jó dolog, de akkor már inkább teljes saját rendszerbe, nem vegyítve (Troels túl könnyen kezeli az ilyesmit). Persze, ha muszáj, lehet vegyíteni is.


    A szóbanforgott mélysugárzók zárt dobozba nem igazán a szoftverszimulációk tankönyvi gondolatai mentén illeszthetőek jól, hanem egyéb megfontolások mentén, főleg a dobozméretet tekintve. Reflexbe gond nélkül, és egyébként meg is érheti, hogy mivel a közepet és a magasat ugyebár egyébként is eleve külön zárt belső dobozkába rakjuk, a mély maradna csak reflextérben és eléggé megközelíthető lenne a zárt jellegű hang, nem kell tőle félni. De megoldható a zárt is, bizonyos truvájokkal - nagyobb (Vas közeli) doboz, kisebb (0,5 körüli) Qtc, egy pici túllövést engedve a hangszórónak az Fs-nél, ami nem lenne veszélyes, mert elég merev a felfüggesztésük, mechanikailag is, kordában tartható kitéréssel.

    "Accutonok: Azokat bizony nem fogom elcipelni sehová, nagyon érzékenyek, könnyen törnek..."
    Az Accutonok viszonylag védve vannak, ha jól értem, hogy miért félted őket törékenységileg. De valószínűleg nem értem, hogy miért éppen azokat félted.

    Annyit még hozzátennék, hogy ha mondjuk ScanSpeak vagy SEAS papírra alapuló közép és alsó fertály lenne, akkor megfontolandó lenne a Revelator (vagy a Bliesma) berriliumnál kevésbé minőségi, de selyem dóm az egységesség miatt. Az úgy nagyon kellemetesen szólana. Ha mégis Bliesma, csakis a berrilium, és a kisebbik.

    Hajtanálak továbbra is, hogy ne legyen elengedhetetlen a 10" mély. De ha nagyon kell, akkor legyen 10", afölött semmiképp ne kelljen.

    Első reakciók a későbbi alkudozáshoz. Legközelebb szerintem csütörtök este tudok.

Új hozzászólás Aktív témák