Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #PeTeY#

    aktív tag

    Sziasztok!
    Jó régen jártam már erre. :B A feliratos témához szeretnék hozzászólni. Teljesen igazatok van, hogy a szótár jó megoldás lehet, viszont vannak egy páran (köztük én is), akik nem angolul tanultak suliban, hanem pl. franciául ill. németül. Így én örülök a magyar feliratoknak, mert sajnos nekem minden második szót szótáraznom kéne és az egy kicsit lerontáná akármilyen anime élvezhetőségét.:) Ugyan elkezdtem angolul tanulni, de még nagyon messze vagyok attól, hogy akár szótárral is neki merjek kezdeni egy pl. Naruto szintű sorozatnak. Viszont az is igaz, hogy a magyar feliratok némelyike átmehetne egy komolyabb angol- és magyartudással rendelkező egyén kezén is. Agyérgörcsöt kaptam pl. mikor a Berserk-be úgy köszönnek felirat szerint, hogy ''Csá! Mi újság!'', ''Hello'' stb. Eléggé lerontja a hangulatot, sztem. No, csak ennyit akartam. Majd válaszolok a felmérés kérdéseire is, de most melózni kell egy keveset.

    Ja, igen. Még azt szeretném megkérdezni, hogy mi ez az FCLC (vagy mi a szösz), amit olyan sokan nem szeretnek. Úgy érzem, meg kell néznem, mert muszály tágítani a látókörömet, hogy normálisan tudjak véleményeket alkotni. Nem lehet mindig szipiszupi animéket nézni, ugye.:D

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés