- Projektor topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Op3n Dott tablet mélyvíz
- NVIDIA® driverek topikja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED monitor topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Apple iPad 11” (A16, 2025) - a táblagépek vanília fagylaltja
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tiszteletem!
Végső kétségbeesésemben ide írok, hátha valaki okosabb itt, mint én. A történet annyi, hogy van egy rootolt LG Smart TV-m, amelynek sikerült kidumpolni a rootfs-ét, illetve a gyártótól rendelkezem a kernel forrásokkal, illetve egy x86_64 kompatibilis toolchainnel. A TV maga armv7 soft float.
Szeretnék appokat fordítani a TV-re, de a canadian cross compile megoldás a toolchainnel x86_64 vasról nem éppen kézenfekvő. Sokkal kényelmesebb lenne fordítani egy natív gcc-t a toolchain segítségével, majd az egészet felrakni a TV rootfs-ébe és oda chrootolva nem közvetlenül a TV-n, de egy kicsi ARM szerveren buildelni. Szóval ez az elképzelés.
A gyakorlatban nem sikerült a desktopomon futó Arch Linuxról, vagy a szerveren futó Fedoráról buildelni, egy régi ubuntu chrootot használtam, ami ráadásul 32 bites. A célnak viszont megfelel. Ami viszont érdekes, hogy nem akar lefordulni a gcc, amikor a make végigszalad az összes függőség mappáján, akkor a libgcc-nek valamiért nem adja át a gcc gyökerében lévő configure által konfigolt környezeti változókat és emiatt, mivel nem talál pár fejlécet a libgcc make, le se fordul. Nyilván kézzel lehetne korrigálni, de nem ez lenne a szép megoldás.
Erről a linkról letölthető a chroot, amiben dolgoztam: [link]
A chrootba belépve kellenek a környezeti változók a buildeléshez:
. /opt/webos-sdk-x86_64/1.0.g/environment-setup-armv7a-neon-webos-linux-gnueabi
Majd a következő sorokkal próbálok fordítani:
cd /root/gcc-build
CC="arm-webos-linux-gnueabi-gcc -march=armv7-a -mfpu=neon -mfloat-abi=softfp --sysroot=/opt/webos-sdk-x86_64/1.0.g/sysroots/armv7a-neon-webos-linux-gnueabi" CXX="arm-webos-linux-gnueabi-g++ -march=armv7-a -mfpu=neon -mfloat-abi=softfp --sysroot=/opt/webos-sdk-x86_64/1.0.g/sysroots/armv7a-neon-webos-linux-gnueabi" ../gcc-6.2.0/configure --prefix=/opt/webos-sdk-x86_64/1.0.g/sysroots/armv7a-neon-webos-linux-gnueabi --with-mpfr=/opt/webos-sdk-x86_64/1.0.g/sysroots/armv7a-neon-webos-linux-gnueabi --host=armv7a-linux-gnueabi --target=armv7a-linux-gnueabi --build=x86_64-linux-gnu
make -j8ÉS egy kis idő után ezt a hibát dobja: [link]
Ha belenéz az ember a létrejött build mappában a libgcc config.logja tényleg mintha teljesen ignorálná a build változókat és a külső configure flageket. Nem értem mit rontok el.
Van ötlet esetleg? Nagyon jó lenne, ha sikerülne lebuildelni.
Köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Starcraft 2 Collector's Edition
- AKCIÓ! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B85-HD3 B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- MÉG ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo Thinkcentre E73 asztali gép eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest