Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz ncc1701 #17954 üzenetére

    Korábban már írtam, de megismétlem most is: aki már élt ált citokinfelszabadulás és/vagy mediátorfelszabadulás miatt fellépő rohamot (közismertebb néven anafilaxiás rohamot, például méhcsípés miatt), az piszkosul jól tudja, hogy ez a fajta fulladás nem olyan, mint amit laikusként elképzel bárki is. Nem olyan, mintha valaki a mellkasodra ülne és nem kapsz levegőt vagy mintha megerőltető futás után egy rövid ideig zihálva kapkodnál levegő után. Ez a fajta fulladás olyan, hogy szó szerint közvetlenül a tüdődben vagy a légcsöveidben folyadék jelenik meg és a saját testnedved miatt is fulladozol, mindemellé a mellkasmozgató izmok funkciója is lecsökken(het) tovább rontva a vér oxigénfelvételét és jó, ha mozdulatlanul, kissé előregörnyedve aprókat lélegezve levegő után tudsz kapkodni. Miközben kékülsz, csak az jár a fejedben, hogy el ne ájulj és zenei aláfestésként minden egyes légzésvételed olyan hangot ad ki, hogy azt bármelyik death metal banda énekese megirigyelné. Az utolsó olyan dolog, amit ha egyszer is átéltél, újra meg szeretnél tapasztalni. Az eddig olvasottak alapján bárkinél előfordulhat hasonló COVID-19 fertőzés esetén, mert fiatal is beletartozhat a súlyos eseteket kitevő 20%-ba. Én nem szeretném, hogy ezt az ismerőseim közül akárcsak egyvalakai is megtapasztalja.

    (#18084) Scorp2011: próbáltatok már hisztaminszegény diétát folytatni magasvérnyomás ellen? Nekem konkrétan stabilan beállt a vérnyomásom tőle 120-125/80 körüli értékre, gyógyszert is elhagyhattam, mindez már évek óta. Orvos nem akarta elhinni. Egyébként nagyon kíváncsi lennék, hogy vajon az étkezés és a Covid-19 okozta rossz immunválasz / citokin-vihar között milyen összefüggés van. Érdekes, hogy azokban az országokban a legsúlyosabb a helyzet jelenleg, ahol magas hisztamintartalmú ételeket fogyasztanak (olaszok, spanyolok, USA) Továbbá a fulladásos dologgal kapcsolatban jegyezném meg, hogy nem közismert - magyar orvosok között meg pláne nem - , de a glutén nagyon alattomosan befolyásolja a tüdőfunkciót. Nekem mindenfajta gluténtesztem negatív, ennek ellenére teljesen egyértelmű, hogy gluténes ételektől a fizikai teljesítőképességem nagymértékben lecsökken. Sokkal hamarabb fulladok, hasonlóan, mint ahogy te ezt tapasztalod. Ha nekem nem hisztek, akkor itt egy vonatkozó cikk az egyik ismert teniszezővel kapcsolatban a fizikai teljesítőképesség - glutén kapcsolatáról.

    [ Szerkesztve ]

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák