Aktív témák

  • sanyixXx

    senior tag

    válasz Sada88 #33656 üzenetére

    látom különösebben nem ragad meg rajtad, amit a gyakorlottabbak írnak...

    az, hogy két ernyővel villogtatsz meg tárgyakat nem jelenti azt, hogy értesz a világosításhoz. nem tudsz velük pl. kemény fénnyel, és csak nagyon nehézkesen tudsz súrlófénnyel dolgozni. csak, hogy egyszerű példáknál maradjunk.
    két rendszervakuval pedig nehéz lesz egész alakot fotózni. tedd őket egy oldalra és deríts vissza valami visszaverő felülettel a másik oldalról. fehér fal, hungarocell vagy alufóliázott kartonlap teljesen jó. a kreatív fotográfus legyen mindig kreatív :)
    van még mit tanulni, én is úgy látom.

    minőségi retus alatt mit értesz? mert egy igazán minőségi munka több órás. 8 perc alatt vagy nem kell stúdióképpé varázsolni az alapot vagy szinte tökéletes az alapképed.

    az 1/60-addal meg egyetérthetsz nyugodtan. egy stúdióvakunak van olyan fénye, hogy kimerevítse a képet.

    ami a fekete hátteret illeti, nem kell hozzá félhomály. fotóztam én már fekete hátteres virágot tűző déli napon a mezőn. rekeszelni kell erősen és a témát erősen megvilágítani. nem kell ide reluxa. gondolod a low key képeket tök sötétben állítják be és a vaku AF fénye adja a fókuszpontot? :F

    a hely pedig szervezés kérdése. olyan helyre fölösleges modellfotózást vinni, ahol nem fértek el.

    Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

Aktív témák