Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • davesopron

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megelégeltem az androidos Cube tabletem katasztrofális szoftverét, és elkezdtem nézelődni a win10-es tabletek irányába. A hordozhatóság miatt egy 8-9"-os modell érdekelne (esetleg egy könnyebb 10-es). Alapból nem vagyok ellene a külföldi rendelésnek sem (bár az előd miatt kicsit tartok a kínai márkáktól...), emellett nézegettem újonnan és használtan is. Szokásos alap dolgokra használnám (filmnézés vonaton, netezés, facebook, stb.), a hosszú akkuidő is jó lenne.

    A befutóim:
    - Chuwi hi8 pro: hardver elég jó, a dual oprendszer is tetszik (bár nem tudom van-e hátránya a tárhelyen kívül), ellene szól a "kínaisága", bár sok a pozitív tapasztalat
    - Onda. Teclast 8"-os dual boot tabjai, ezek hasonlóak mint a chuwi, de nem annyit ajánlgatják őket
    - Lenovo Miix 2 8" használtan: tele van vele a hardverapro, hasonló áron mint a Chuwi, de nem tudom, hogy a régebbi technológia mennyire veszi fel a versenyt az újjal
    - Acer és társainek a lenovohoz hasonló paraméterű 8"os tabjai: ezekből kevesebb van, gondolom azt tudják mint a lenovo

    Ha ezek közül valamelyiket tudjátok ajánlani, vagy esetleg más tippetek van, írjátok meg légyszi! A keret mint a fentiekből látszik kb 35.000, de ha van valami jó ajánlat, feljebb is mennék (~50 ezer), cserébe egy tényleg használható tabletet szeretnék.

    Köszi szépen előre is! :)

  • davesopron

    csendes tag

    válasz cidalain #10970 üzenetére

    Köszi szépen a tanácsokat! Szóval a 32 giga a két oprendszernek édeskevés? Pedig ez nagy plusz pont lenne. 64-es változat persze nincs belőle... :F
    A miixről közben kiderült számomra, hogy nincs rajta hdmi port, ez azért mínusz pont, de talán tudok nélküle élni... nézegettem a hasonló paraméterű társait (dell, acer), de nem hiszem hogy plusz ~10 ezer Ft-ot megérne
    Akksi üzemidőről tudtok valamit mondani? mAh-kat látok, (a chuwi kisebb) illetve hogy a lenovo elvileg 5-7 órát bír.

    Egy gyakorlati kérdés, mivel még nem használtam win-es tabot: ti inkább asztali alkalmazásokat használtok, vagy az app áruházból letölthető dolgokat? Inkább a laptophoz áll közelebb a felhasználás/élmény?

Új hozzászólás Aktív témák