Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz flash- #99418 üzenetére

    A de facto megoldás természetesen az lenne, ha a shuffle-t a lejátszó csinálná, ahogy ezt előttem is megjegyezték.

    Ha esetleg mégsem tud ilyet (talán egyszer láttam ilyen lejátszó kütyüt), akkor powershellben is megoldható, én valahogy így csinálnám:
    Get-ChildItem -LiteralPath .\ | Sort-Object { Get-Random } | ForEach-Object -Begin { $counter = 1 } -Process { New-Item -ItemType HardLink -Name "$($counter.ToString('00000'))-$($_.Name)" -Value $_; $counter++ }
    A hamarjában tákolt egysorosnak előfeltétele, hogy egy könyvtárba legyenek bedobálva a fileok (tehát nuku alkönyvtár, egyáltalán ne is legyen), és abban a könyvtárban kell állni a powershellben amikor lefuttatod.
    Fogja az összes filet, random sorrendezi, majd mindegyikhez csinál ugyanebbe a könyvtárba egy hardlinket (tehát plusz helyet nem foglal), ahol a hardlink az eredeti fájlra mutat, de a fájlnév elé befűzi a sorszámot (ugye a list már random), a példában 5 számjegyig nullákkal kipaddelve.
    Ezután fogod a hardlinkeket és átmásolod oda ahonnan le fog játszani :)
    (köszi a mai párperces agytornát)

    (#99422) bacsis: milyen lap? Sima Intel USB controller vagy valami egzotikusabb? BIOS-ban hogy áll az EHCI handoff (kikapcsolva kellene lennie)?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák