Új hozzászólás Aktív témák

  • #54072192

    törölt tag

    válasz vlevi #98408 üzenetére

    "Viszont ez sok írással jár, ami lassítja az alvást, és természetesen egy kicsit az SSD-t is feleslegesen koptatja."
    Az előbb írtad le, hogy miért jó a hibrid alvás, hogy lenne felesleges koptatás? Nekem is már rengetegszer jött jól, hogy véletlenül kihúztam a gépet, vagy áramszünet volt, és mindenem megmaradt, nem kellett újra nyitnom egy rakás programot. Az az írás nem befolyásolja az SSD élettartamát, és mivel gyorsan ír rá, ezért a lassulás is rendszerint jelentéktelen. Persze ha éppen tele van a 16GB memóriád, akkor lassabban fog alvó módba lépni.

    Ráadásul utána azt mondod, hogy HDD-n sincs értelme, mikor gyakorlatilag arra találták ki, és jelentősen gyorsabb vele a betöltés. :N

    Nekem a tapasztalatom az, hogy kikapcsoláskor így is nagyon gyors a gép, és mivel akkor már nem várok arra, hogy végezzen, így amúgy sem számít. Nem szöszmötöl fél percig semmivel (még HDD-n és eMMC-n sem). Abban sem lennék biztos, hogy hardverhibákat is sűrűn okozna, hiszen már a Win8 óta (2012) alapértelmezetten bekapcsolt funkció.

    Persze mindenki nyugodtan kapcsolja ki, de ne csak az elméleti negatívumokról essen szó.

Új hozzászólás Aktív témák