Új hozzászólás Aktív témák

  • májkimiki

    őstag

    Sziasztok!
    A Media Creation Tool 1809-el kapcsolatban lenne kérdésem. Átolvastam a témanyitó ide vonatkozó részét, de nem egészen világos minden.
    Szóval adott egy Asus VivoBook Max ( Asus X541N ) típusú noti, amit EndlessOS-el vásároltak. Ezt a rendszert linux felhasználóként is egy zsákutcának tartom. Plussz akik használnák, azoknál elég erős MS Office függőség is van. Lett is Win8.1Pro rátéve (munkáltató intézte). Viszont a jó munkás ember, aki a telepítést csinálta elsiklott azon fontos tényező mellett, hogy ehhez a notihoz nincs más driver csomag, csak Win10-es. Így az összetevők jó része nincs telepítve, vagy csak általános kompatibiltási módban megy.
    Ezek a hiányos telepítések:
    -VGA (Intel), Chipset, Touchpad, hogy csak a legfontosabbakat említsem.

    Rövidebb utána járással jutottam el az MCT 1809-ig. Amivel ha sikerűlne upgrade-elni Win10-re, akkor működne minden rendesen. A Win8.1Pro legális, aktivált példány, UEFI módban telepítve. Van még egy NOD 32 is, ami szintén tiszta és legális. Kb.: fél év liszenccel.

    Ami nem tiszta, hogy az ingyenes upgrade Win10-re már régen lejárt ( ha jól tudom ). Az MS-tól mégis letölthető.

    Szóval neki merjek fogni? Mit tennétek a helyemben?

Új hozzászólás Aktív témák