Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    Üdv Urak!

    Kicsit elvesztem az információk között. Talán azért is, mert a válaszok néha olyan rövidek, hogy mindenki azt hiszi, hogy a kérdező mindent tud, csak hobbiból kérdez.
    A tények:
    1. Van egy új W10 Home USB kulcsos rendszerem. Szép kis MS pendrive-on.
    2. Megvettem egy szép kis SSD meghajtót (Intel 535)
    3. Van / marad négy darab HDD a gépben (játékok / zene / film...stb)
    4 Az egyik HDD természetesen MOST a rendszerlemez, és MBR a partíciós táblával rendelkezik, ez fix.

    Tehát a kérdésem / kérdéseim:
    1. Csak az SSD legyen rádugva telepítéskor, vagy a mostani rendszerlemez is? Kérdezem azért, mert úgy gondoltam (remélem jól), hogy a Win telepítővel szépen leformázom a régi rendszer lemezt, majd utána gép leállít, lehúzom a HDD-t, és utána CSAK SSD-vel indítom újra, és mehet a telepítő.
    2. A GPT okán rengeteg hsz-t elolvastam, de feladtam, mert néha tök ellentmondó válaszok születtek. Tehát: van nekem valami dolgom az eredeti MS pendrive-al? Bios AHCI, majd telepítő indít, formáz SSD, és akkor én ott tudom GPT -re beállítani, vagy ha nem így, akkor hogy?
    Vagy tényleg meg kell ezt csinálni telepítés közben?
    diskpart
    list disk
    select DISK 0
    clean
    convert gpt
    exit

    (Apám, letolom a gatyám, mint a régi szép időkben, mikor 386/486 géphez batch fájlokat írtunk az indításhoz... :)) )

    Bónusz: mi az, hogy UEFI módban induljon a telepítő? Ezt rengetegszer olvastam. A mostani alaplapokon UEFI BIOS van, akkor most mi a szöszről van szó???? :W

    3. Az, hogy a rendszerlemez, ami innentől az SSD GPT partíción van, az jelent valamit a megmaradt hagyományos MBR partíciós négy darab HHD-nek? Rendben látni fogja őket?
    4. Végül: van ugye az eredeti MS pendrive. Ehhez nyilván nem nyúl az ember, nem azért vette meg. Most ugye nem kell molyolnom egy másik pendrive létrehozásával? Mert csak így, meg úgy jó a telepítő... komolyan kezdek elgondolkodni, hogy most akkor mire megy el a pénz, ha ennyit kell szöszölni...

    Előre is köszönöm a szakértő válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Új hozzászólás Aktív témák