-
PROHARDVER!
Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mrots
junior tag
vagy cel, vagy forras alapu routinggal, felteve, hogy a vpn tunnel amugy mar el es mukodik, csak forgalmat kell bele kuldeni.
Ha tobb eszkozon kell, amelyek maguk egyeb forgalmat is generalnak, akkor szukseged van az ip tartomanyokra amelyek a cel ip cimek amikor a forrasok a netflixet hasznaljak. Ezek az IP cimek idovel valtozhatnak. Nem biztos, hogy van publikus lista az IP cimekrol, nyilvan regionkent ezek kulonbozoek lehetnek.
Ha az eszkozok, amik netflixet neznek amugy mast nem nagyon csinalnak az internet kapcsolattal - peldaul tevek - akkor elkepzelheto, hogy egyszerubb forras IP cim alapu routingot (policy routingot) hasznalni es minden forgalmat az adott forras IP cimrol a vpn tunnelbe terelni.
Igy olyan forgalom is belemehet, ami nem netflix forgalom, cserebe nem kell allandoan nyomozni, hogy megvaltozik-e a netflix altal hasznalt IP tartomany.
Ha IPv6 is van, akkor arra ugyancsak meg kell csinalnod a fentieket, mert dual stack eseten a vegpontok a v6 forgalmat preferaljak. Hiaba van v4 vpn-ed es kuldod arra a netflix v4 forgalmat, ha a teve v6-on kilep a lokalis internet kijaraton.
-
Jubejo
csendes tag
válasz
mokas_gizi #3401 üzenetére
Mikrotikkel hogy lehet megoldani hogy csak a netflix forgalma mennyen bele a vpn tunnelbe? A cél az lenne hogy ez a forgalom is az otthoni (vpn server) felöl látszodjon
-
Indiant
addikt
válasz
4Grider #3524 üzenetére
Nekem sem állt össze a kép, de mivel ezzel a témával még nem foglalkoztam, gondoltam megkérdezem tőletek, akik járatosak ebben. Nekem is az volt a sejtésem, hogy a szerveroldalon kuszálódott össze valami. (már ott gyanús volt, hogy az első teszt után /ami sikeres volt/, kb. egy hétre rá megint kérték ,hogy teszteljük /ami már nem volt sikeres/ a kapcsolatot ) A vpn kapcsolódik, de a megosztást nem érjük el.
-
4Grider
nagyúr
-
4Grider
nagyúr
válasz
Indiant #3519 üzenetére
Nincs mit.
A 10.52.86.0/24 elég egyértelműen nem fedi le a 10.51.209.155-öt (a /32 ugye ezt az egy ip-t takarja). TCP/IP esetén nincs olyan, hogy valaminek csak domain neve van, de nincs ip címe. Egyébként dns ip nincs a konfigban? Mert ha van, akkor a makimajom.valami-re kell névfeloldásodnak lennie, ergo rögtön kiderül az ip cím... -
Indiant
addikt
válasz
4Grider #3518 üzenetére
Kedves vagy, köszi. Az említett megosztáshoz nem férek hozzá, mint ahogy a szerverhez sem. Én a klienst tudom állítani. (nekem már az is gyanús ,hogy a szerver ip címtartománya nem egyezik a kliensével (AllowedIPs = 10.52.86.0/24 és Address = 10.51.209.155/32)). Az endpoint domainnév és nem ip. Természetesen nem pingelhető.
Ja és ők küldték a kliens konfigot... -
ledgeri
nagyúr
válasz
phrenetiX #3512 üzenetére
Windscribe. Email-reg nélkül 1, email-reggel 10 giga, havi resetes net.
Protonmail ingyen, limit nélkül de random kijukadóval (lehet, hogy románia, lehet, hogy USA...).Másik kérdés, hogy mennyire nézi majd az emailszolgáltatód jó szemmel, hogy reggel otthonról, délben más országból, este megint othhonról lépsz be.
Lehet, hogy ekkor inkább az otthoni routert kéne a teló VPN-n keresztül elérni, így mindenki mindenkor azt látná, hogy otthonról lépsz be. -
mrots
junior tag
válasz
4Grider #3514 üzenetére
Elkepzelheto, hogy az illetot az zavarja, ha megtudjak, hol van az emailje. Az SMTP es IMAP/POP valoban TLS felett megy mar jo regen, tehat azt nem fejtik vissza, de a TLS handshake-ben megtalalhato a hostnev amihez csatlakozik, igy felfedi hol van az emailje, amibol akar mar maga az email cim is kovetkezhet, legalabbis a domain resze.
Ezen tulmenoen, ha valamilyen hitvany szolgaltatonal van, ahol nem patcheltek regi TLS hibakat, akar meg alanya lehet egy TLS downgrade tamadasnak is, ami ellen a vpn vedene.
Amugy a legtobb ingyen wifin engem se szokott erdekelni a vpn az emailek miatt, mert valoban tls-ben kozlekedik es kit erdekel, ha a hosting szervert valaki kifigyeli a TLS adatokbol.
-
-
phrenetiX
tag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan VPN-t, ami ingyenes? Nincsenek nagy elvárásaim, nem is használnám mindig, csak alkalmanként épp ezért nem akarok állandóan fizetni érte.
-
KorySoprano
tag
válasz
ledgeri #3508 üzenetére
MELYIK PROGIT? A Radmin-T? A KÉPEN AZ LÁTHATÓ, ESETLEG NEM LEHET , HOGY VALAMI ÁTJÁRÓ KELL VAGY VALAMI HASONLÓ?
Uhh bocsi a capslockért.. lan-on nem látja a játékot de ha az ip-met beírják akkor igen, de nem csatlakozik
ma meg próbáljuk a gameranger-t az is írta a CoD-t -
ledgeri
nagyúr
válasz
KorySoprano #3507 üzenetére
Azt a progit nem próbáltam. Passz...
-
KorySoprano
tag
válasz
ledgeri #3505 üzenetére
re.
le szedtem a redtem a Radmin progit , nagy nehezen telepítettük látja is a cimbi az általam létrehozott klienst is és a játékot is amit creetelte a cod-ban de nem tud csatlakozni idő túl lépés miatt legalább is azt mondja! Mi lehet a baj mellékeltem 2 fotót is , h mutassam nálam mit ír, pingeli is a gépét de a jatékhoz nem csatlakozik[Kép1] [Kép2]
-
KorySoprano
tag
válasz
ledgeri #3505 üzenetére
Szia és köszi a segítséget előre is!!
amivel elsősorban játszanánk a Cod 4 MW4, illetve ha ha hálózat összejönne akkor további játékok is esedékesek lennének mint pl:
Assecto corsa, Toca, Counter Strike 2, Street X és egyébb játékok az a lényeg hogy mintha itt lenne a másik gép hálózatban Lan-on, filéket is cserélnénk ha lehet...pl: cerberus ftp serwer én legalább is azt ismerem.
-
ledgeri
nagyúr
válasz
KorySoprano #3504 üzenetére
Milyen játékról van szó?
A VPN ez esetben gyűjtőfogalom, tartalmaz mindent ami azt akarja elérni, hogy "két gép úgy lássa egymást, mintha csak egy router lenne köztük, és ne az egész internet".
Játékok esetében sok alternatíva van, pl gameranger, ami bármi extra nélkül pont ezt "két játszó belső hálón játszon, miközben valójában intrneten keresztül játszanak" igényt szolgálja ki régebbi játékoknál... Már hallottam hogy egy újabb formája is van (radmin pontosabban valaki ezzel hívott, csak pont nem értem rá, így próba nem volt -és ez komolyabbnak is érződött), de le merem fogadni, hogy millió más is.
Ha annak a játéknak nincs online szervere, de népszerűvolt, biztos van rá ajánlott megoldás! Érdemes pl redditén rákeresni "multiplayer VPN" szavakra.
Esetleg "gameranger alternatívák" keresés neten csak úgy általánosan.Azért alapból mindkettőtöknek egy full vírus--scan-t, meg backupot ajánlanék a csatlakozósdi előtt.
Nagy eséllyel elég lesz csak valami progi a gépre, és a routerhez nem kell nyúlni! -
KorySoprano
tag
Sziasztok fórumlakók!
Olyan problémám lenne és előre is elnézést kérek azoktól akiket untatnék ezzel a kérdéssel, már biztosan álmukból ébredve nyomják a választ rá sajnos én eddig ilyesmivel nem foglalkoztam csak helyi hálóval.
Szóval a kérdés a következő lenne:
Barátommal szeretnénk helyi hálózatban játszani de a megye nem egyezik így azt olvastam, hogy vpn hálózatot kell létre hoznunk, csak ahogy mondtam sajna egyikünk sem értünk hozzá .
Mit, honnan, mettől, meddig, illetve nem tudom de egy Tp-link router is van és azon kell e valamit állítani (forward) és ha igen kinek az ip címét kell beírni stb... szal ha valaki lenne olyan kedves fel venni a kapcsolatot és érzi magában a segítő készséget annak nagyon örülnék!!
Előre is Köszönöm. -
Rauha
csendes tag
Hali!
A NORDVPN-nel eddig tökéletesen működött a gép. Most az történik, hogy a NORD indításakor megszakad a hálózati kapcsolat. Tud valaki megoldást? -
palwolf
tag
Sziasztok!
Egy osztrák oldalt (valami állami oldal, ügyintézéshez kellene) nem érek el innen Magyarországról, ehhez lenne szükségem valamilyen VPN szolgáltatásra hogy ottani belföldi 'lokációról'/IP-ről beengedjen (vagy javítsatok ki ha ez máshogy is megoldható). Az oldalt előreláthatólag rendszeresen használnom kell majd egy ideig, szóval nem egyszeri alkalomra kell. Mit ajánlotok illetve melyik VPN szolgáltatót vagy programot erre a célra? Alapvetően minden esetben fizetős szolgáltatásként érhetőek el ezek? Egy Win11-es számítógépről kellene megoldani a feladatot. -
4Grider
nagyúr
válasz
iqkacsa #3492 üzenetére
Az régen rossz, ha \\Homeserver-ként akarsz elérni egy távoli gépet, ha helyben van a névfeloldást végző kiszolgálód és nem a Homeserver oldalán. A Homeserver belső Ip címével próbáld a megosztást távolról elérni akkor is, ha a ping esetleg nem megy. Azaz a \\192.168.1.73\megosztasnev müködik alapból.
-
iqkacsa
csendes tag
válasz
4Grider #3483 üzenetére
Köszi, hogy válaszoltál, a héten nem volt időm ránézni a fórumra.
Szóval van a router, ami a helyi hálózaton keresztül az 192.168.1.1 címen érhető el.
Van a számítógép, amiről fájlokat akarok megosztani (hívjuk fájlszervernek, de amúgy egy sima windowsos gép), amit a helyi hálózaton az 192.168.1.73-as címen érek el.
És van a laptopom, ami ugye teljesen másik hálózaton van, egy másik házban.Ha a laptopommal felcsatlakozoma VPN-re, akkor az 192.168.1.1-es címen elérem a router admin felületét (és a router pingre is válaszol). De a fájlszerver nem válaszol a pingre az 192.168.1.73-as címen, illetve a lokális hálózaton amúgy működő \\HomeServer-ként sem érem el a fájlkezelőből.
Amit még próbáltam, bár nem tudom, hogy van-e értelme, hogy a fájlszerverrel is feljelentkeztem VPN-re, ekkor VPN-en a 10.10.10.2 címet kapja. De a laptopomról a 10.10.10.2-es címen sem válaszol a pingre.
(Távolról próbálom beállítani az egészet, de van teamviewer hozzáférésem a fájlszerverhez, szóval le tudom ellenőrizni az IP címeket, vagy a VPN kapcsolatot. A fájlszerveren és a laptopon is magánhálózatként van konfigurálva a VPN kapcsolat, illetve a normál hálózati kapcsolat is.) -
Erwinke
aktív tag
Sziasztok!
VPN miatt cseszekedhet a net?
Multkor kuldtetek surfsharkot,h 3 honapra 1€.
Elso honapban minden oke volt. De az utobbi 2hetben mar szinte semmit nem toltott be. Valaszthattam mas regiot is meg minden, de akk se. Most letoroltem a rakba, restartoltam a telot es minden megy csodalatosan.
Mindenhol 5G van ahol dolgozom. De otthon wifin is mar cseszekedett.
Ez csak ilyen informacios jellegu kerdes.
Koszonom!
Tisztelettel Ervin -
ledgeri
nagyúr
válasz
ArthurShelby #3485 üzenetére
Ilyenkor az egyik legjobb, ha felkeresed a wikipédia releváns oldalait (csak VPN-es, VPN szolgáltatók összehasonlító táblázatos, VPN technológia összehasonlító táblázatos), és eleget teszel a Do Your Reserach felszólításnak!
Majd szépen a hivatkozások mentén megszerzed az infót ami kell.Ez könyvtáribb munka, elmenni az újságoshoz (kereső) és megkérdezni milyen újság foglalkozik ilyennel találat nem feltétlenül ad majd használható információt (10 best vpn-re keresőoptimalizált szennylap...)
-
4Grider
nagyúr
válasz
ArthurShelby #3487 üzenetére
Olyat keresel, amit nem találnak meg a keresők?
-
4Grider
nagyúr
válasz
ArthurShelby #3485 üzenetére
Ezeket az oldalakat meg lehet találni keresővel, meg ott ugye az ai is, lehet tőle kérdezni...
-
ArthurShelby
addikt
Hali!
Tudtok jó oldalakat javasolni, ahol a különféle vpn technológiákról tudok olvasni? Esetleg össze is hasonlítja őket? -
iqkacsa
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Egy ASUS TUF-AX3000 V2-n szeretnék beállítani IPSSec VPN-t. Az alapok mennek, és hozzá is tudok csatlakozni kívülről a VPN szerverhez, de nem érem el csak a router konfigurációs beállításait kívülről. A LAN-on lévő többi gépet pedig nem érem el. Valószínűleg az a hiba, hogy a VPN hálózat a 10.10.10.x-en van, a LAN meg a 192.168.1.x-en. Próáltam utána keresni a problémának az interneten, de a legtöbb, amit talátam, hogy engedélyezni kell a "Statikus útvonalak"-at a routerben, amit megtettem, de nem változott semmi. A statikus útvonal beállítás pedig nekem egy kicsit kínai.Köszi,
Gellért -
tobias40
veterán
Asus ExpertWiFi EBM68 az alany.
"
Van itt vki akinek működik a vpn fusion alatt a wiregard vagy az openvpn konfigfileből betöltve?(proton vpn előfizu van)
Egyszer sikerült beállítanom,ment 2 hétig talán,azóta nem kapcsolódik sem a wg sem az opnvpn.
A célom hogy a sweet tv laggollását így oldjam meg,amíg ment a wg addig meg is oldódott a sweetv akadozása.
Hátha vki tudja a megoldást!"
Korábban már írtam hogy a laptpon működik a vpn csak a routerben nem!Asus topicban nem jött rá segítség....
Jah,most látom hogy kínomban korábban már beírtam unezt...Bocsánat! -
-
ledgeri
nagyúr
válasz
MzperX07 #3475 üzenetére
Fizetős oldalt nem próbálva egyikből sem igazán, kiegészítőnek (ha már van összehasonlítási alap akkor végképp) windscribe. Azt hiszem vásárlás nélkül, teljesértékű, csak havi 10 GB-ban limitált (emailes reg mellett).
Aztán ha kipróbáltad, írj róla összevetést, ha belefér!
-
MzperX07
tag
Sziasztok.
Másnál is ilyen ,,kihagyhatatlan” ajánlatokat dob fel a ProtonVPN?
Az én előfizetésem lejár március 22-én. Ha ismét meg akarom előtte hosszabbítani, akkor appon belül 1év 72€, ha megvárom, hogy lejárjon és utána teszem ezt, akkor 1év 60€ (a weboldal szerint).
Nyilván megvárom, hogy lejárjon és lesz 1 vagy 2éves új előfizetés, de nekem akkor is furcsa ez
Tudom, hogy a Surfshark stb. jobban megérős ajánlat lenne, csak sajnos ezek a ,,népszerűbb” vpn-ek rengeteg helyen nem tudnak csatlakozni, nem tudják megkerülni a tűzfalat (próbáltam: Surfshark, Mullvad, iVPN, Cyberghost, Nord (ennek rengeteg szerverét le is tiltották már)).Ha esetleg valaki tud Proton-hoz hasonlót, kérem, jelezze.
-
mufi
senior tag
Sziasztok, akinek van aktív cyberghost vagy bármi hasonló vpn előfizetése, az kérem írjon nekem privátban, pár perc segítségre lenne szükségem! Egy Milka csokit, Chio csipszet vagy egy sört adok ajándékba
-
-
-
Hogyan tudom ellenőrizni, hogy a szerver oldalon(Synology) vagy. kliens oldalon(macOS) keressem a hibát? Az nc nem a barátom:
nc -zvu titok.synology.me 500
Connection to titok.synology.me port 500 [udp/isakmp] succeeded!
nc -zvu titok.synology.me 501
Connection to titok.synology.me port 501 [udp/stmf] succeeded!Ebből nem derül ki, hogy egy valódi szerver van mögötte, vagy csak elküldte a semmibe. Elméletileg az 501-es parton nincs semmi.
A kliens naplója sem mond sokat:
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : publish_entry SCDSet() failed: Success!
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : publish_entry SCDSet() failed: Success!
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : l2tp_get_router_address
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : l2tp_get_router_address 192.168.1.1 from dict 1
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : L2TP connecting to server 'titok.synology.me' (158.141.223.48)...
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : IPSec connection started
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : IPSec phase 1 client started
Sun Mar 2 22:05:28 2025 : IPSec phase 1 server replied
Sun Mar 2 22:05:29 2025 : IPSec phase 2 started
Sun Mar 2 22:05:29 2025 : IPSec phase 2 established
Sun Mar 2 22:05:29 2025 : IPSec connection established
Sun Mar 2 22:05:29 2025 : L2TP sent SCCRQ
Sun Mar 2 22:05:49 2025 : L2TP cannot connect to the server -
tobias40
veterán
Ide is beírom mert au ASUS topic-ban nem reagált senki.
Eddig szépen ment az ASUS ExpertWiFi EBM68 routeremen a protn vpn wiregard beállítás,a telekom sweet tv mizéria miatt csináltam.(VPN FUSION fül alatt lehet beállítani)
Mai napon vmiért megszakad a teljes internet kapcsolatom és kikapcsoltam minden pluszt,köztük ezt is hogy hamarabb visszaálljon a rend mert nem akart vmiért 15-20 percig.
Most már van netem de hiába kapcsolnám vissza ezt a beállítást a vpn fusion fülnél,csak azt írja ki hogy "csatlakozás".
Csináltam másik profilt,letöltöttem másik configot egy másik országgal,betöltöm az új profilba de uanez vele a helyzet.
Mit kellene elkövetnem és hogyan hogy újra jó legyen?
Előzőleg ment pik-pakk,kb 5 perc alatt minden megvolt és tökéletesen dolgozott eddig. -
4Grider
nagyúr
válasz
PlatiaAmos #3465 üzenetére
A bug check analízist neked kell elvégezned, erre elég jó leírások vannak a microsoft-nál. Ajánlott kereső kifejezés: Analyze Bug Check Blue Screen Data
-
PlatiaAmos
tag
válasz
4Grider #3464 üzenetére
Köszi, ezeket tudtam kiolvasni..
De most ebből mi a konzekvencia? Mi lehet a gond?első kék halál:
A hiba elemzése alapján: Bugcheck Code 13a azt jelzi, hogy heap sérülés történt.Arg1: 17: A sérülés típusát azonosítja, de itt konkrét információk nem állnak rendelkezésre.Arg2: ffffdd8e1f100380 és Arg3: ffffdd8e530f8200: A hibás memória címek.
második kék halál: Bugcheck Code: 13a (KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION)Arg1: 17 - A detektált sérülés típusa.Arg2: ffffdd8e1f100380 - A heap címe, amelyik hibát jelentett.Arg3: ffffdd8e530f8200 - A hely, ahol a hiba észlelésre került.Arg4: 0 - További információ, de jelenleg nem használt. -
4Grider
nagyúr
válasz
PlatiaAmos #3463 üzenetére
Az újratelepítés a gyengék fegyvere. Fotózni szoktuk a kék halált, egyébként meg szerintem csinál dump fájlt a háttértárra.
-
PlatiaAmos
tag
Ezt csak a kékhalál képernyőjén kellene látnom? Az a baj annyira gyorsan újraindul magától, hogy esélyem sincs elolvasni.
Egyszer produkálta már ezt a gép, amikor pl másik vpn-t használtam, ugyanígy speedtestnél. Akkor a windows reinstall megoldotta 1évig semmi gond nem volt. Most fent van az 1napos rendszer és már csinálja..
-
4Grider
nagyúr
válasz
PlatiaAmos #3461 üzenetére
Nyilván az egyik hardver és/vagy a hozzá tartozó szoftver hibája lesz a probléma oka, de ezt sokszor még a konkrét hibaüzenet birtokában sem sikerül kideríteni, így általában a cserélgetés/csupaszítás szokta megoldani a problémát. Tehát mi a konkrét hibaüzenet?
-
PlatiaAmos
tag
Valaki eltudná nekem mondani, hogy a W11 a kékhalál, hogy tud összefüggeni egy VPN-el kapcsolattal? Példa: nyomok egy speedtest.net -et , és mielőtt elkezdené kék halál. Lokál nettel sohasem csinálja. 2éve volt hasonló tünetem, akkor újratettem a windowst és megoldodótt, most viszont úgy látom ez nem oldotta meg a problémát. Hogy függhet össze egy vpn-el kapcsolattal ez? Mi lehet rosszul konfigolva?
-
4Grider
nagyúr
válasz
tobias40 #3457 üzenetére
Arra nincs időm, hogy helyetted vpn szolgáltatók ászf-jeit olvasgassam és hívogassam az ügyfélszolgálataikat.
Nekem a legegyszerűbb az volt, hogy csináltam magamnak a munkahelyi Invitech-es és Digis internet-elérésekhez vpn kapcsolatokat, így ha megszorulok a telekom miatt, akkor azokra állok át. -
tobias40
veterán
-
4Grider
nagyúr
-
4Grider
nagyúr
válasz
PlatiaAmos #3453 üzenetére
Ha csak csúcsidőszakban esik be, akkor egyértelműen sávszélesség probléma, amire neked sok ráhatásod nincs, mint ahogy a telekom routingra sincs.
Ha elmegy kutyába (100 ms fölé a külföldi hop-ok válaszideje) a 172.67.153.60 ip-re végzett tracert-nek, akkor te is érintett vagy, mert a csomagjaid fos vonalon mennek a telekom jóárasítása miatt. Ugyanez a 172.67.153.60-as ip egy normális hazai internetkapcsolaton 10 ms alatt válaszol... -
PlatiaAmos
tag
Telekomos a netem igen.
De ha speedtest-en VPN nélkül, az adott helynek megfelelő szervert választok ott normális az uploadom. Ha az én netemmel lenne gond, akkor itt is 0,01 lenne nem?
De ha ott helybe a modemre csatizva nézünk egy speedtest-et ott meg teljesen oké. -
4Grider
nagyúr
válasz
PlatiaAmos #3449 üzenetére
Ha telekomos net, azon azért már jó ideje vannak problémák a nemzetközi sávszélességgel csúcsidőszakokban az anyacég (DT) peering kizárólagos használata miatt.
-
PlatiaAmos
tag
Sziasztok,
Van egy Raspi pi4-em amin fut egy vpn-em.
Kizárólag esténként beesik az upload speed-em ilyen 0,01-re. A download ugyanugy stabil..
Napközben mindig mindkettő stabil, csak random esténként produkálja ezt a jelenséget.
Az itthoni netem vpn nélkül tökéletes, másik gépről is próbáltam ugyanez a jelenség.
Ha pedig lokálisan a vpn földrajzi helyén nézzük a speedtestet ott is minden oké.
Valaki ötlet? Merre induljak? Teljesen tanácstalan vagyok. -
szatocs1981
aktív tag
Sziasztok, adott két Asus Router:
Rt66u: ezen fut a vpn szerver (openvpn)
Rt58u: ezt szeretném egy (földrajzilag) más helyen vpn kliensként használni, hogy távolról elérjem a rajta lévő eszközeimet.
Szerver beallitasok:
helyi IP tartomány: 192.168.1.x
VPN ip tartomány: 198.168.8.xKliens beállítások:
helyi ip tartomány: 192.168.2.xProbléma: a vpn szerverhez bárhonnan tudok csatlakozni egy sima mobillal, laptoppal. Fut szépen.
Viszont az rt58u routert kliensnek nem sikerül beallitanom, (elsőre annyit), hogy legyen net. Bár csatlakozik a szerverhez, IP címet kap a 192.168.8.x tartományban ,viszont "ip/utvalasztasi ütközés" hibát ír ki. Amennyiben a szerver oldalon kikapcsolom a "Push LAN to clients" opciót, nem ír hibát, viszont net még mindig nincs.
Milyen utvalasztasi szabályokat kellene beallitanom?Előre is köszönöm a segítséget
-
Gyok2
senior tag
Üdv.
Szeretnék VPN elérést csinálni egy Synology NAS-ra, de nem akar sikerülni. Amennyire utánanéztem, a T-s internettel lehet a baj. Mindenesetre, beállítom a NAS-on a VPN szervert L2TP-re, aztán a Windowsban próbálom csatlakoztatni, de valami nem jó. A portokat, amiket kér, azokat beállítom a routerben. Én rontok el valamit, vagy tényleg a T-nél lesz a probléma? -
4Grider
nagyúr
válasz
turbulencia8 #3440 üzenetére
Az a modemes router egy ont, ami elsősorban egy média konverter, a routeres képességei meg olyanok, amilyenek. Az online ügyfélszolgálati felületen át lehet állítani modem üzemmódba és a saját routerreddel kell aztán felépíteni a pppoe kapcsolatot. Ezzel kiiktatsz egy kettős címfordítást, amit a vpn nagyon nem szeret.
-
turbulencia8
őstag
válasz
4Grider #3439 üzenetére
Ezt nem teljesen értem, de megpróbálok válaszolni. Van egy Digi FTTH Receiver, arra van optikai kábellel rákötve egy gagyi Huawei modemes router, ennek a wifi-je ki van kapcsolva, mert pocsék. Ehhez van UTP-vel kötve egy Asus wifi router, ami már elvileg nem kap publikus IP-t.
-
4Grider
nagyúr
válasz
turbulencia8 #3438 üzenetére
Kábelmodem vagy ont? Modem módban megy (az ASUS publikus/nem natolt ip címet kap)?
-
4Grider
nagyúr
válasz
turbulencia8 #3436 üzenetére
Ha telekom route van az alap neted mögött, akkor biztosan...
-
turbulencia8
őstag
Sziasztok!
Bitdefender premium VPN másnak is egyre lassabb? Ráadásul egy csomó ország kiesett a palettáról...
-
ledgeri
nagyúr
válasz
stellaz #3433 üzenetére
Azt látni fogják, hogy adott szobában x-MAC-ű készülék felcsatlakozik, meg talán hogy milyen IP-t ér al a forgalma, de ha az csak a VPN szeró akkor az nem jelent semmit, és egy modernebb OS-ben van random MAC generáló... azt lehet csak pontra, vagy csak adott kapcsoratra élőnek is beállítani. Előbbi máshol ad másikat, az utóbbi máskorra ad másikat. Ha nyilvános wifi, akkor utóbbi jobb!
-
stellaz
veterán
válasz
ledgeri #3432 üzenetére
Igazából csak annyi, hogy ne lássák mit nézek, mert semmi közük hozzá. Van a szobában egy wifi acces piont, azt nem tudom, hogy, mennyire lehet lekövetni, mert általában csak hárman csatlakozunk rá vendégként.
Hogy mennyire komoly ellenőrzések lesznek azt egyébként nem tudom, mert most szerelnek fel valami komplett beléptető és munkaidő nyilvántartó rendszert, amihez állítólag csomagban jön valami szoftver, ami a netezgetéssel töltött időt is figyeli majd.
-
ledgeri
nagyúr
válasz
stellaz #3428 üzenetére
Ha csak az a lényeg, hogy "a nyilt wifi-n ne lássák az adatfolyamom", de mindegy, hogy hol bukkansz fel, akkor a proton is tökéletes (és itt a másikkal való idő töltéshez képesti kb 0 velefoglalkozáson van a hangsúly)!
Ha "ú bank, ú DÁP, ú akármámi" ellenőrzésgetések is lennének, arra már kell valami magyar kibukkanó. -
válasz
st3v3np3t3r #3426 üzenetére
erre senkinek sincs ötlete?
-
stellaz
veterán
Sziasztok!
Munkahelyemen a jövőben terveznek kicsit szigorítani a netes használaton, de legalábbis aktív monitorozásba fognak kezdeni, ha minden igaz.
Az asztali gépem az sima ügy, azt nem fogom privát célra használni, vagy csak minimálisan. A mobilom viszont a vendég hálózatra csatlakozik wifin. Az nyilván nincsen név szerint felhasználóhoz kötve, de nem is feltétlenül szeretném, ha az azon áthaladó adatfolyamot szkennelnék. Használhatok persze mobil netet is, az a legsimább, de nyilván költségesebb opció.
Erre a problémára megoldást jelentene valamilyen VPN szolgáltatás? Nem illegális vagy tiltott cuccokhoz, simán csak a magánszféra védelmére. A proton vpn-re gondoltam, az elvileg kifejezetten secure szolgáltató.
Vagy az otthoni routerem is tud olyan szolgáltatást, hogy vpn szerverként működik és biztosít biztonságos kapcsolatot akár nyílt wifi hálózaton is, csak annyira nem akartam forszírozni, hogy a routert kiengedjem a netre.Előre is köszönöm a tanácsokat.
-
westcoastog
veterán
Sziasztok! Használ valaki Zerotiert?
-
estét. technika kérdésem lenne openvpn témában.
windows openvpn servernél hogyan lehet megoldani, hogy láthassam a helyi hálózatomon lévő eszközöket, ha csatlakozok a vpnre?
van egy windows alapú hálózati megosztásom, ezt szeretném elérni win openvpn-el.
addig eljutottam, hogy megcsinálom a szervert és a csatlakozási konfigurációt, de csatlakozás után semmilyen eszközt nem érek el.
próbáltam a linuxos konfigurációból átmásolni a beállításokat, de nem megy, még kikapcsolt gépi tűzfal esetén sem.
linuxos openvpn server alatt ez gond nélkül működik.
csatlakozás után látom a windowsos megosztásom, a hálózati nyomtatóm stb... -
lenkei83
tag
válasz
4Grider #3416 üzenetére
Minden gépen azonos az ESET konfigja a hálózatok tekintetében, úgyhogy nem tudtam rájönni a konkrét hibára, de az megoldotta a problémát, hogy beraktam IP készletbe a VPN ip tartományát. Bár gépnévvel még így sem látok semmit. Megpróbálok valami normális DNS-t reszelni mögé.
-
ledgeri
nagyúr
Érzésre egyiket ilyen félére, másikat olyanfélére, böngészőszeparációra ráállás sütitörölgetéssel ublock origin/adguard/privátabb DNS használat a "ne lássa mindenki"-t jobban kiváltja, mint a "minden marad alap, minden oldalon bárki betölthet bármit nekem, csak vpn-en keresztül".
Sajnos a VPN átlag-marketing félre vitte azt amire az emberek gondolnak, hogy a VPN képes. A VPN-nel a "ne lássa mindeki"-ből csak a szolgáltatódat zárod ki.
-
4Grider
nagyúr
Ha bejelentkezel valahova, akkor tök mindegy, hogy honnan (vpn mögül vagy sem) jelentkeztél be, látni fogják, hogy mit csinálsz. Ha nem jelentkezel be, akkor meg azt fogják látni, hogy egy adott ip cím felől jöttél, ami mögött rajtad kívül esetleg még van több száz másik látogató, attól függően, hogy publikus ip címet vagy natoltat használsz.
A vpn maximum a helyszínt rejti el, hogy honnan jöttél. De a helyszín vpn nélkül sem szokott pontos lenni, én pl. most a tényleges helyemtől 60 km-el látszom távolabbról. Ha meg kliens oldalon nem vigyázol az adataidra, vpn mögül is simán kiderülhet a 10 m pontosságú hely, ahonnan netezel.
Szóval a vpn a saját butaságunk ellen nem véd. -
CP111
aktív tag
-
CP111
aktív tag
Melyik vpn ajánlott ami gyors, megbízható, nem drága és telón és pc-n is lehet egy előfizetéssel használni?
-
4Grider
nagyúr
válasz
lenkei83 #3415 üzenetére
Az internet forgalmát akkor szoktuk bebújtatni a vpn csatornába, ha szükség van rá valamiért kliens oldalon hogy a szerver ip címével jussunk ki a netre. Egyébként nincs rá szükség és csak tök feleslegesen lassítjuk vele mind a két oldalon a netet.
Ha eléred a távoli alhálót, csak egyetlen gépet nem, akkor az adott gép hálózati beállításainál, tűzfal szabályainál kell körülnézni, ez már nem vpn probléma lesz. -
lenkei83
tag
válasz
4Grider #3414 üzenetére
Nem is lehet azonos alhálóba rakni elvileg a kettőt. Legalábbis én még ilyennel nem találkoztam. Van a beállításokban csak helyi háló, vagy helyi háló és internet. Nekem a második beállítás van, ezért sem értem, hogy miért nem érem el.
És igazából most nézem, hogy csak 1 gépet nem értek, épp amin a shared drive-ok vannak. Minden mást igen. -
lenkei83
tag
Sziasztok!
Tp-link routert raktam be otthonra és belőttem rajta az OpenVPN-t, csatlakozik, működik. Ami a bajom, hogy a shared drive-okat nem látom. Nyilván más IP range-ben van a két hálózat emiatt nem működik,. viszont fogalmam sincs, hogy a tp-link routeren hogyan kell beállítani azt, hogy tudjanak beszélgetni egymással. Soserm használtam még VPN-hez korábban Tp-t.
Ha valaki tud valami hasznosat, megköszönöm.Üdv.:
P. -
#91658752
törölt tag
Üdv.
Ha jelenleg van aktív Surfshark VPN csomagom, ami 3 nap múlva lejár. Viszont 3 nap múlva 7 napos ingyenes próbával tudnám hosszabbítani. Ilyen esetben megmaradnak a Alternative ID-ben kreált email címek? -
-
4Grider
nagyúr
válasz
mokas_gizi #3404 üzenetére
A wifihez mi köze az internet szolgáltatónak? Nincs saját routered?
-
válasz
4Grider #3402 üzenetére
Szerintem amúgy a szolgáltatónál lehet valami, ma délelőtt pl nem volt WIFI
00:00 felé működött a VPN
Reggel már nem, most megint működik + a WIFI is működik.Ez a cég tényleg elég komoly, tényleg elég jó az ügyfélszolgálata.
Hibákra/hiba kódokra nagyon részletesen le van írva minden, hogy mit kell csinálni. -
-
4Grider
nagyúr
válasz
mokas_gizi #3401 üzenetére
Ha a net szolgáltatónál van valami, akkor egy böngészőben megnyitott oldal sem nyílik meg. Megnyílnak az oldalak, tudsz email-t küldeni/fogadni?
-
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A35 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 - i7-8G I 16GB I 512SSD I 15,6" FHD I HDMI I W11 I Cam I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T15 G1 - i5-10GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest