Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz DonRazzino #7994 üzenetére

    Szerintem nem gond az off, ha kapcsolódik. Akit nem érdekel az gyorsan át tudja ugrani, mert szürke a szöveg.
    Pont azt próbáltam (tuk) leírni, hogy nincs értelme erőműben gondolkodni. Nekem elég jó gépem van (SSD, i7 6700, 16 GB RAM, kölcsön 1080 8 GB) és még ezzel sem volt minden UHD anyag röccenésmentesen effektezhető, színezhető. Az okát elég jól elmagyarázza a linkelt videó. Vegyél egy jó lapost, amelyik tetszik és használd proxival. Pár dologra azért érdemes figyelni ahogy említették: kimenet az UHD anyagokhoz (rendes 4K-t szerintem nem sokan rögzítenek a kontinensen), IPS panel, jó nagy SSD (500-as hogy ne kelljen küzdeni a swappal), 2x8 GB RAM, 4 magos Intel proci. Dedikált gyorsító nem kell szerintem. Annyira csótány darabokat tesznek a laptopokba, hogy az Intel QS még 3rd programmal is jobb választás. Ezzel pár évig elvagy.

    (#7996) Tuninger: Ezzel a RAM dologgal annyiban vitatkoznék, hogy nincs olyan, hogy elég. 128 GB is túlcsordult már a kezeim között :D Pl. Premier stabinál szépen felzabál mindent. Nem 20 másodperces cuccokkal kell tesztelni. Főleg mikor párhuzamosan elindítok 4-et, hogy elérjem a konstans 100%-os prociterhelést. Annyiban viszont tényleg felesleges 16 GB-nál több, hogy egy gyors SSD-n létrehozott fix 128 GB swap nem hoz érezhető hátrányt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák