Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17637 üzenetére

    "nincs harag vagy semmi ilyesmi"
    akkor oké

    "mindenről Isten tehet"
    hát mint tervező és kivitelező...legvégsősoron igen:)

    "inkább egymás bántásától mentette meg őket. A bűn terjedését korlátozta."
    ja, értem már
    ...kérdeztem volt legott, hogy miért nem tüntette el őket 1 csettintéssel, ha már mindenképpen el kellett?
    miért kellett kifejezetten kínlódva meghalniuk?
    (javaslom azt a lépést most hagyjuk ki, hogy honnan tudom hogy kínlódva fúltak vízbe...)

    "de belegondolhatnál, hogy milyen fájdalmat okozol ezzel a feleségednek, gyerekeidnek, stb..."
    nyugi nem teszem
    mármint nem okozok
    csak így meg nekem szar (és nem is kicsit - lásd a mellékelt ábrát), de az meg kit érdekel?

    " lehet a bűnöket cicomázni, szépíteni, a sátán is ezt teszi."
    meg lehet őket 1 kalap alá is venni mindenféle disztingválás nélkül, isten is ezt teszi
    (mármint a végső bünti mindegyik elkövetőinek ugyanaz lesz)

    "Lehetett volna a sátánnak is 21 különféle módja, hogy Jóbot eltérítse de ú ilyen, gyilkos, fájdalmakat okozó lény"
    azért meg kell jegyeznem, hogy nem mindig
    évához, vagy Jézushoz sztem jóval szofisztikáltabban közelített

    "ilyen kis apróságok jönnek elő ha végig olvasod Jób könyvét figyelmesen."
    még mindig tervben van

    "tehát annak ellenére hogy Jób istenfélő volt mégis a gazdagságba, jólétbe és az egészségben bízott és azok elvesztése volt a félelme és nem Isten... Istennek élve de mégis Istenről megfeledkezve élt. "
    végül is simán lehetséges
    csak akkor isten miért beszél úgy róla, hogy "Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő."?

    "A szenvedések sorozatának célja az az volt hogy Jób megismerje Istent. Felismerje gondoskodását, szeretetét."
    hát ez megint marhára csábít a megismerésére:)

    "De el tudom képzelni milyen szörnyű dolog lehet elveszíteni azt akit szeretek."
    nem akarok ezen lovagolni, de én ezt 1 kicsit kétlem
    mint ahogy azt is, hogy isten tudná milyen érzés embernek lenni
    vmi többé-kevésbé pontos elképzelésetek persze lehetne róla, de tudni sztem nem tudhatnátok

    "De ugyan úgy nem az én érdemem az Istentől kapott ajándékok... De mégis mindenki a maga érdemének tartja az egészségét, azt, hogy van ennivalója, innivalója, családja szerettei.
    ez is 1 kedvenc témám:
    tehát te is azt mondod, hogy istennek köszönhetők a "jól sikerült" gyerekek
    ...és akkor a rosszul sikerültek?
    (gondolok itt a betegen, testileg/szellemileg fogyatékosan, vagy a halva születettekre)

    "szavak, mondatok kiragadása, nem vet túl jó fényt az állításaid megalapozottságára"
    márpedig kénytelen vagyok ki-kiragadni a "lényeget", mert egész bekezdéseket csak nem idézhetek állandóan a bibliából
    természetesen minden ilyen "kiragadásommal" állok elébe annak a próbának, hogy nézzük meg őket az eredeti, tágabb szövegkörnyezetükben is
    (persze néha előfordulhat, hogy úgy esetleg tényleg másképp értendő és hogy ezt eddig én sem láttam jól
    de hogy mindig így lenne...azt azért kétlem)

    "Rendszeresed kevered az Isten nélküliség szörnyűségeit Isten gonoszságával"
    sztem meg itt most 2 dolog mosódik össze 1 picit
    isten esetleges gonoszságát alapvetően 1 másik elvi lehetőségnek tartom
    de igazából egyelőre csak annyit jelentenék ki teljes "bizonyossággal" (amit te is megpendítettél), hogy ezen isten nélkül élő gonoszok létezése is neki köszönhető ám
    (mert nyilván)
    azaz ebből következően vhol az általuk elkövetett gonoszságok is!
    értsd: ha eleve nem léteznének, akkor nyilván nem is gonoszkodhatnának
    ebben a gondolatmenetben hol a hiba?
    azért választotta ezt az utat, mert a teremtményei belátására/egyetértésére vágyik?
    hogy ők is azt mondják majd, hogy "igen, kipróbáltuk és isten nélkül valóban nem megy"?
    és EZÉRT kell kínlódnia az összes teremtményének?
    az engedelmeseknek is és az engedetleneknek is?
    tényleg ez volt a legjobb, amit ki tudott találni?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák