Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    válasz tisn #15924 üzenetére

    Amióta a vírus elindult, egy percig sem rettegtem és most sem, semmit nem változtam és a védekezésem sem, amióta megkaptam a két oltást.
    Az irodai konfliktus nem történt meg, csak egy gondolat (kérdés) volt.

    Ha érted, akkor már elavult.

  • Vesa

    veterán

    válasz tisn #15924 üzenetére

    Ez nem túlrettegés. Aki annyit sem képes megtenni a közösségért, hogy oltatja magát -inkább bedől az ostoba konteóknak-, azt a társadalom felelős tagjai sem kötelesek megtűrni maguk mellett heti 40 órában egy munkahelyen!

    Egyebekben, ez a kérdés hamar meg fog oldódni. A munkaadók többsége nem akar oltás/vírustagadókat látni a dolgozók között, mert a járvány és a betegség irtózatos károkat okoz nekik azáltal, hogy a munkaerő kiesik. Vagyis ha az állam nem is teszi később sem kötelezővé az oltást, a munkáltató ez megteheti majd, abban egészen biztos vagyok. Meg fogják teremteni a jogi feltételeit -bár jelenleg is meg lehet ezt oldani, csak nem direkt erre hivatkozva-, mert így nem a kormánynak kell meghozni a népszerűtlen intézkedést, a cégeket viszont marhára nem zavarja az ilyesmi, őket a hatékonyság érdekli csak. Számos munkakörben már a Covid előtt is kötelező volt bizonyos oltások felvétele, pl. élelmiszeriparban, idegenvezetőknél ha olyan országokba utaztattak, ahol ez indokolt volt, vagy bizonyos ipari szinten állattenyésztést végző cégeknél. Ez tehát egy win-win helyzet lesz, mert a kormány lepattintja a problémát, a cégeknek viszont lesz jogi alapjuk arra, hogy az konteós oltáselleneseket kivágják a fenébe,

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák