Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tubi2
senior tag
válasz BenQhunria #10284 üzenetére
Az előzőekkel szemben, szerintem, arra gondoltál, meg fog-e csapni a feltöltődött kondenzátor. Igen, van rá esély, ámbár, itt tanították nekem, hogy kisütő ellenállással rendelkezik.
A nagy, henger alakú tárgyak alját nem kell taperolni.
- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen
-
Algol
senior tag
válasz BenQhunria #10284 üzenetére
Kérdésed elárulja, hogy több dologgal nem vagy tisztában. Megpróbálom elmagyarázni a lényeget.
A kóboráram az elektromos berendezések üzemszerűen nem áramvezetésre tervezett részeiben folyó áram, illetve fém tárgyakon nem rendeltetésszerűen folyó áram, valamint a vezetőkből a környezetbe, a talajba kilépő áram.
Lássunk néhány példát! Ha egy épület elektromos hálózatát hibásan tervezték meg vagy ha a kivitelezés volt hibás, akkor áram folyhat az épület fém szerkezeti elemein, a gáz- vagy a vízcsöveken. A villamos vasútnál vagy villamosnál áram léphet ki a sínekből a talajba és a talaj párhuzamosan vezetheti az áramot a sínekkel. Egy pince nedves betonpadlója is vezethet áramot szigetelési hiba esetén. Ezek a kóboráramok.
Védővezetős érintésvédelem: a konnektorban található zöld-sárga vezető, amit tévesen földelésnek szoktak mondani. Ez egyrészt az elektromos készülék érinthető fém részeivel van összekötve, másrészt pontosan meghatározott helyen a nulla vezetőhöz kapcsolódik. Feladata az, hogy ha hiba folytán a fázis az érinthető részekre jutna, akkor zárlatot okozzon, ezáltal a túláramvédő (pl. kismegszakító) leoldjon. Tápegységeknél a zavarvédelemben is szerepet kap. A védővezető a tápegységen belül a tápegység fém házához van rögzítve. Mivel a tápegység fém burkolatát a számítógépház fém oldalához szokták csavarozni, ezért a számítógépház is érintésvédett.
A tápegységből a gépbe vezető vezetékek galvanikusan le vannak választva az elektromos hálózat felől a tápegységbe vezető vezetékektől (nincs közöttük elektromosan vezető összeköttetés). Ezt a leválasztást a tápegység transzformátorai valósítják meg. A leválasztás átütési szilárdságát a gyártás végén mindig tesztelik.
Nagyjából ennyi a lényeg. A következtetéseket neked kell levonni! Ha valamit nem értesz nézz utána az interneten!
(#10283) fero02:
Nem teljesen értek egyet veled. Hogy nem mélyvíz, az nem vitás. No de hol kellett volna feltenni ezt a kérdést? (Netán az a válaszod, hogy sehol?)
Üdv: Algol
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest