Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissgy1028

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ha van kedvetek látogassatok el erre a weboldalra:
    http://www.titoklevi.extra.hu
    Ezen a weboldalon találhatók azon filmek, amiket levi barátommal együtt készítettünk, bár meg kell jegyeznem, hogy a videók egy részét levi egyedül készítette. Én kifejezetten a poliestesia című kisfilmünkről szeretném a véleményeteket megkérdezni,és nem a színészi alakításunkkal kapcsolatban (mert az nagyon borzalmas), hanem inkább a vizuális megoldásokkal kapcsolatban. Egyébként a filmjeink Sony Vagas-szal lettek megszerkesztve. Esetleg ha valaki tud jó megoldásokat az általunk használt effektek megvalósítására, kérem hogy írja meg, mivel lehet hogy sokkal egyszeűbb megoldások is vannak azoknál, mint amiket mi használunk, mivel vannak olyan effektek amik megvalósítása igen hosszadalmas és körülményes volt számunkra. Hátha ezeket egyszerűbben is meg lehet valósítani.

    Az weboldal még csak Internet Explorer alatt működik, és még elég kezdetleges, de remélhatőleg nem marad ilyen sokáig.
    Üdv.

  • kissgy1028

    csendes tag

    válasz kissgy1028 #2843 üzenetére

    Lehet a Vegas-ban Stáblista szerű szövegbeúszást csinálni. A felirat helyzetét kell először beállítani, ami jelen esetben azt jelenti, hogy a látható képernyőn kívülre kell húzni a feliratot. Ez lesz az effekt első kulcspontja. Utána felveszünk egy újabb kulcspontot az effethez. Ehhez a kulcsponthoz beállítjuk a feliratunk végcélját, azaz, hogy a felirat mozgása hol érjen véget. A két kulcspont közötti távolságot kell még beállítani. Az idősávon egyszerűen akkora intervallumot kell kiválasztani a két kulcspont között, amennyi idő alatt szeretnénk hogy a feliratunk egyik pontból a másikba vándoroljon.

    Ha azt szeretnéd, elérni hogy a felirat vmilyen effektel jelenjen meg, akkor kiválasztod az adott effeket, és a feliratra ráhúzod, és ebben az esetben is kulcspontokat kell felvenni, amelyben eltárolod a kulcspotban lévő effekt tutlajdonságot, és két kulcspont között autómatikusan megcsinálja az alkalmazás az átmenetet egyik effektbeállításról a másikra. Így akár több kulcspontot is fel lehet venni. A kulcspont csak azt határozza meg végülis, hogy abban az adott pontban a hozzá tartozódó effekt milyen tulajdonsággal bír.

  • kissgy1028

    csendes tag

    válasz Lenry #2873 üzenetére

    Szia!

    Én a Sony Vegas 7-et tudom neked javasolni a probléma megoldására. Persze más alkalmazásokkal is megoldható, de én ezt ismerem jobban.
    Lehet hogy elég felületesen tudom csak elmondani, hogy mit is kéne csinálnod, mivel nem az otthoni számítógépem előtt ülök.
    Először beilleszted a szerkesztendő filmet a projektedbe. Csak simán bele kell húzni az adott fájlt a munkablakba. Itt történik a kép és hansávok szerkesztése.
    A képsávok sorrendje fontos, mivel a felül lévő lesz a felső, ami az alatta lévőt eltakarja.
    Én olyan megoldást tudok neked javasolni a felirat eltűntetésére, hogy készítesz egy fekete színű képfájt, amit beillesztesz a legfelső videósávba. Az alatta lévő videósávba pedig beteszed a filmet. A behelyezett kép helyzetét és méretét a képernyőn lehet változtatni. lehet, hogy nem emlékszem jól, de talán csak a szerkeszteni kívánt objektumra kell kattintani kétszer és megjelenik a méretező ablak. A beillesztett fekete képet, pedig oda tudod helyezni a képernyőn, ahová csak szeretnéd, az időtartamát pedig az egér segítségével tudod állítani, minél jobba széthúzod a projekt szerkesztő ablakában annál hosszabb időtartamig fog látszani. Ha a filmet megszerkeztetted , úgy ahogy azt te elképzelted, akkor már csak ki kell renderelni.
    A renderelési beállítások igen széleskörűek. Itt tudod megadni a fájlformátumot, hangminőséget, képminőséget, használt codec-et, képméretarányt, stb.
    Az ezek után a kirenderelt filmről el is fog tűnni a felirat.

    Üdv.!

  • kissgy1028

    csendes tag

    válasz Raharin #2896 üzenetére

    Ez a jelenség altalában codec-problémára miatt fordul elő.

  • kissgy1028

    csendes tag

    válasz BigBadPlaYeR #2899 üzenetére

    Én is sokáig így voltam ezzel, hogy csak a legszükségesebb codec-eket raktam fel. Viszont már egy ideje codec pack-et használok, mégpedig az Ace mega codec pack-et, melyhez dashboard is van. A legnagyobb előnye a dashboard-nak, hogy lehet vele engedélyezni és tiltani a használni kívánt codec-eket. Tehát feltelepít egy csomó codecet, de, hogy melyik legyen enfedélyezve azt te szabod meg. Ráadásul a codec-ekről rengeteg inforációt is képes adni.

  • kissgy1028

    csendes tag

    válasz Raharin #2903 üzenetére

    A hangerő beállítását még a renderelés előtt kéne elvégezni, mivel utána már körülményesebb és nem is lesz a végeredmény olyan tökéletes , és a hanerő beállítása után úgyis mégegyszer ki kell renderelni.
    A hangsávra felpakolt audio objektumok hagerejét egyenként kéne beállítani. Ezt egyszerüen megteheted a hangsávon az egér segítségével.

  • kissgy1028

    csendes tag

    válasz Skyhunter #2909 üzenetére

    Szia!
    A folyamatos sötétedést a film végén úgy lehet megoldani, hogy képsávon található videó jobb felső sarkát megfogod az egérnyillal és beljebb húzod. A folyamatos világosodás pedig úgy érhető el, hogy a bal felső sarokkal vézged el ugyanezt a műveletet. Ha beljebbhúztad, akkor megjelenik egy görbe, ami a sötétedés mértékét és hosszát jelzi. Minél jobban behúzod a görbét, annál hosszabb ideig tart a videó elsötétedése. Azt hiszem ilyenkor másodpercben is kijelzi az effekt időintervallumát. Egyébként ugyanezen az elven működik a hangsávon a hangerő szabályozása is. Ha a videó objektumod egészét szeretnéd sötétebre állítani, akkor csak annyi a teendő, hogy a videó tetejét kell megfognod (de nem a sarkoknál), és lejebb kell húznod a megjelenő vonalat.
    Üdv.!

  • kissgy1028

    csendes tag

    válasz tgyulai #2915 üzenetére

    Szia!
    Én már csináltam a Vegassal képstabilizálást,de mondhatom, hogy nem egy könnyű folyamat, elég időigényes, hosszabb videók esetében nem is nagyon ajánlom, mert rengeteg időbe telik. Sajnos a videót kicsit fel kell nagyítani, pont annyira, hogy fekete sávok ne lóghassanak be a képernyőbe, így lesznek részek amik, nem fognak a képernyőbe férni, és a nagyítás kisebb minőségromlást fog eredményezni. A kissé felnagyított videónak a képernyőben történő elhelyezését kell variálni, úgy, hogy a videóanyag helyzete (mozgása) pont ellentétes legyen a rezgések irányával. Vagyis fel kell venned keyframe-eket, melyekben tárolod a videóanyagod aktuális elhelyezkedéseit a képernyőben.
    Én egyébként már felhagytam az utólagos képstabilizálással, mivel nem éri meg azt a sok időbeni ráfordítást. Sok fáradságtól kíméled meg magad, ha a felvétel készítése közben már eleve figyelsz, hogy ne remegjen a kamera. Mi a barátommal rendszerint állványt és saját készítésű steadycam-et használunk a filmeink felvételénél.
    A stadycam készítése, nagyon egyszerű, szükség van hozzá két rúdra, meg három súlyosabb nehezékre, ez akár lehet három féltégla is. A steadycam felépíéséről rengeteg képet találsz az Interneten. A steadycam lényege, hogy a kamerázó ember mozgásából származó remegéseket csillapítja. A kamerával még futni is lehet, hogy a kép szinte nem is remeg be. Egyébként egy kameraállvány sem egy nagy összeg, álló felvételek készítéséhez nagyon praktikus.
    Üdv.!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés