Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz .mf #2651 üzenetére

    megalapozott lehet a véleményed, nyilván használtad már az összes lesajnált cuccot...

    akkor sokadjára is:
    - globálisan nézve, technikai/optikai szempontból a m43 obik jobbak mint a NEX obik.
    - kisebbek is, mivel kisebb képkört kell kirajzolniuk.
    - viszont mindegyik NEX obi jó (!) a maga nemében, ha neked bejön az a gyútáv ami rá van írva, egyik sem fogja korlátozni a kreatív énedet.

    ezek a tesztek, teszteredmények, a valóságban annyira nem számítanak... nem akarok itt elveszni a részletekben, de elég meglepő egyik-másik linkelt élesség eredmény. én azt mondom, mindenki magában döntse el, mit szeretne. és képzeld, van az a feltételrendszer, amelyben a NEX rendszer, sőt, a NEX obik jobban használhatóak mint a m43-osak.

    abban a szerencsétlens helyzetben vagyok, hogy használom mind a 16/2.8-at, mind a 16-50-et. a 16/2.8-at ráadásul előtéttel, így 50k-ből kijött (használtan) az ekv. 18mm. ja hogy életlenek a képsarkok f2.8-f4-en? ha majd poszter méretben akarok előhívni képeket, bizisten lerekeszelem f8-ra... a 16-50 pedig zseniális, a kis méret ellenére ekv. 24mm-em van aps-c-n, én megtapsolom a Sony mérnökeit (amikor éppen nem szívnak :D)

Új hozzászólás Aktív témák