Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinkapeter

    tag

    Ezt kérdeztem egy másik topicban is, de csak utána vettem észre, hogy 2013 óta az enyémmel együtt 10 hozzászólás volt összesen. :)
    Egy TP-link 3220-at használtam Huawei E372 modemmel 3g-s hálózaton, nagyobb probléma nem volt vele. Most csomagot váltottam, amihez kaptam egy E3276-ost és mivel a router V1-es volt, vettem egy 3420-as TP-linket. A modemet felismerte, de nagyobb terhelésnél, főleg ha wifin keresztül próbáltam, a modemet is eldobta és a wifit is. Plusz a két másik gépnél gyengébb volt a jel, mint a régivel. Kapott erősebb tápot, próbáltam aktív USB hubot, több firmware-t, de nem változott a probléma. A boltban rendesek voltak, megbeszéltük, hogy visszaveszik, előtte este mérgemben a régi routerre is rádugtam a modemet, és annak ellenére hogy nem szabadna neki, azóta megy. Érdemes-e ezek után másik routert vennem, és ha igen, milyet? Igazából csak a netet osztom meg (Telenor Hipernet), gépek között nem nagyon másolgatunk, csak a nyomtató van megosztva.

  • Sinkapeter

    tag

    Sziasztok! Egy régebbi problémánk merült fel újra routercsere után a munkahelyemen. Ez már régóta fennáll, előtte volt már egy MIkrotik, aztán amikor azt tönkretette a villám, egy ASUS, most egy TP-Link ER605, de a hiba nem változik. Sőt állítólag a mi szervizeseink területén máshol is ilyen probléma van, ha a koaxon jön a vezetékes szolgáltatás.
    Arra lenne szükségünk, hogy a router normál esetben a vezetékes netet használja, de annak kiesésekor váltson át mobilnetre. Elvileg minden működik, a beállítások jók, de addig, amíg a szolgáltatói eszközhöz kapcsolódik a router, nem vált át a mobilstickre. Ha kihúzom a hálózati kábelt, áramtalanítom a szolgáltatói eszközt, akkor átkapcsol, de ha nincs net (vagy ezt azzal modellezem, hogy kihúzom a koaxot), akkor nem történik semmi. Pontosabban a TP-Linkben elvileg látszik, hogy észreveszi, kiírja, hogy a kapcsolat offline, aktiválja is a mobilnetet, de nincs internetelérés.
    Szerencsére egész megbízható a szolgáltatónk, ritkán van kiesés, akkor meg tudjuk oldani manuálisan is, de talán van valakinek valami ötlete.

Új hozzászólás Aktív témák