Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz macii97 #23212 üzenetére

    Nem egészen, sőt, egyáltalán nem. Egyrészt, az általad említettek ellen lehet védekezni (nekem pl. semmiféle social media és egyéb accountom nincs). Másrészt, ezek a dolgok "ingyenes" szolgáltatások, tehát annak tudatában használod, hogy az adataiddal fizetsz és ezt közlik is veled az ÁSZF-ben (más kérdés, hogy senki nem olvassa el). Ha ennek ellenére használod akkor nincs ok felháborodni, mert megteheted, hogy ha ez így nem tetszik, akkor nem használod. A porszívót viszont megvetted és kifizetted, de nem az adataiddal, hanem a pénzeddel (az app ilyen értelemben szintén nem ingyenes, mert szerves része a terméknek, tehát anélkül kb. működésképtelen az eszköz). Így viszont elég gáz, hogy kötelező jelleggel terelik az adataimat egy szerverre, és ezt semmilyen módon nem tudom kizárni vagy elkerülni. Mindezt úgy, hogy jelen esetben az ég világon semmi értelme online kapcsolatot megkövetelni, vagy szerverekre tolni a térképeket. Egy ilyen térkép kb. 2MB helyet foglal, az appból minden vezérlés működtethető, tehát nincs szükség sem szerverekre, sem cloud-ra, sem online internet kapcsolatra. Ezt maximum lehetőségként szabadna felajánlani. Ha akarod akkor bekapcsolod. Mondjuk az alaprajzos verziók még hagyján -nekem már ez is átviszi az ingerküszöbömet-, de nézz csak utána a neten, mi történt az iRobot esetén.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák