Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Predator666

    aktív tag

    válasz cherockee #33 üzenetére

    Polllen Nos sajnos nem vagyok filozófus, de ha jól tudom a matematika egzakt tudomány. Milyen 'ténynek' minősülnek a mínusz számok? A gyökvonás? A komplex számok? A 'tények' axiómák, vagy axiómákon alapulnak. Az axióma 'by definition' általánosan elfogadott kijelentések (ha úgy tetszik tények). A matematika akadémikus szinten (ha jól tudom) valamilyen feltevésen alapul (egy axiómából indul ki), így lehet spekuláció alapján olyan valóságteret alkotni, ami tulajdonképpen nem materializálható, mégis teljesen következetes és látszólag létező.
    Amennyiben úgy döntünk, hogy az axiómákat semmisnek tekintjük, úgy az ezekre építkező rendszereket szintén.
    Habár ez már egy kicsit mély nekem, úgy hiszem az eddigi spekulációk alapján az, ha kiegészítjük a korábbi okoskodásunkat a 'tény' szóval, nem hoz semmilyen minőségi többletet.

    cherockee Részben igaz. Én azt állítom, hogy abszolút igazság és nem azt, hogy igazság nincs. Tudunk igazságot kreálni magunknak, de a kérdés az, hogy az én igazságom mennyire igazabb a tiédnél. Tehát mennyire vagy képes fenntartani a saját elképzeléseidet az enyéimekkel szemben. Ezért az én igazságom szintén nem abszolút. Ez végülis az érvelés menete azt hiszem, amivel az elménket pallérozzuk.

    Természetesen nem hiszek a mátrixban, meg hasonló dolgokban, de gondolkodni/spekulálni jó dolog.

    Kivettem, mert volt, kit zavart.

Új hozzászólás Aktív témák