Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Penge_4 #10 üzenetére

    Szerintem ide felesleges bekavarni a feminizmust, mert ez nem az a pont ahol jelen van.
    Inkább az az elgondolkoztató, hogy a nők miért jóval kisebb arányban érdeklődnek a műszaki területek iránt.

    Persze vannak szakmák amik inkább csak nő, vagy csak férfi, de pl. a tudomány területein, a különféle technológiai fejlesztések kiötlésében és megvalósításában simán elfér mindkét nem, egyik területnek sincs nemekkel szemben lévő specifikus követelménye.

    Arra gondolnék, hogy a gyerekekbe nevelt (téves) mentalitás ami ezt okozza, hogy pl. a nő otthon van és nyomja a háztartást (a férfi meg a kemény munkát), vagy legyen azért diplomája de az esetek nagy részében kimerül valami bölcsész témával a dolog, amit ugye valljuk be kevésé nehéz megszerezni, mint mondjuk egyéb, nagyobb szellemi képességet/kitartást igénylő területeken.

    Szóval valószínűleg a szemléleten kellene változtatni, még gyerekkorban, hogy ne azt neveljék beléjük már az elején hogy férfi szakmák meg női szakmák.

    Aztán ott van még az a jelenség is, hogy de ugye a gyerekvállalás, valakinek ott kell lennie a gyerekkel. De ez sem kizárólag a nő dolga lenne (hogy ezzel ki is mentse magát más feladatok alól), ezeket a dolgokat is meg lehetne oldani úgy, hogy ne menjen szembe a karrierrel.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #12 üzenetére

    "mert ott a baj, hogy alapból a többségét nem is érdekli annyira."

    Többek között pont erre írtam ezt hogy valszeg a nevelés miatt van.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bambano #14 üzenetére

    Legyünk őszinték, melyik a nehezebb: nyelvtanárnak, vagy fizikusnak tanulni? :U

    Én nem azt mondtam hogy mindenki aki nem rajong a reál tárgyakért az hülye, hanem hogy annak valamilyen benevelt oka van hogy már zsigerből nem hajlandó a műszakibb területekkel foglalkozni.

    A hátszéllel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy akit tényleg érdekel az a dolog, az úgyis megy és nem azért mert az erősebbik nemnél nem lévő képességeit használja ki (/él vissza :Y).

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz joysefke #16 üzenetére

    Az első bekezdésed nagyon vicces lett, rég nevettem ilyen jót, köszi :D

    "Eddig sem gátolta őket senki abban, hogy reáltudományok felé fordúljanak, ha nem tették az az ő döntésük volt és valószínűleg jó okuk volt rá. ..."

    Ezt nem tudhatod, ez önmagában még nem indokolja azt, hogy miért nem választja a női nem nagy része a bölcsészeten kívüli tárgyakat ;D

    "onnantól kezdve hogy mérnök vagy "mert átvetted a diplomádat" még nem vagy életed végéig sinen"

    Én ilyet nem is állítottam.

    "Elég nehezen fér be a mérnöklétbe az, hogy valaki a szellemi termékenysége csúcsán lelép három évre babázni"

    Miért kellene három évre lelépni? Ezt is meg lehet oldani, csak semmit sem tenni egyszerűbb :U

    "Szóval itt más, komolyabb okok is vannak, mint..."

    Ez egy akkora tévedés, hogy azt sem érdemli meg hogy teljesen beidézzem. Liberalizmus, mi? Tisztában vagy ennek a fogalmával? :F

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bambano #18 üzenetére

    "nem azt mondtad, hogy minden bölcsész hülye, csak azt, hogy a bölcsész diplomákhoz nem kell annyi ész.
    de legyél biztos benne, hogy ezt mindenki úgy fogja érteni, hogy "mindenki aki nem rajong a reál tárgyakért az hülye""

    Nem vagyok rosszindulatú, inkább gondolok arra, hogy akit érdekelne a bölcsészeten kívül más is, az azért sem megy, mert lusta vagy nem akar végigszívni X-szer X évet, de amúgy meglenne a képessége rá.

    Ugyanúgy a nőknek is meglenne a képességük (valszeg nagy részének) a reál tudományágakkal foglalkozni, de ahogy írtam, a felnőtté érésig mégis különválasztják a fejekben, az info, a fizika, matek stb. nem a nőknek való, hanem a ruhaipar meg barátai, aztán 30 éves korukra egy számítógépes hibaüzenettel is gondjuk van.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz bambano #21 üzenetére

    Ilyet egyáltalán nem állítottam. Én most csak azokra a nőkre gondoltam akik nem választanak bölcsészeten kívül más tárgyat, de egyébként érdekelnék.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák