Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • czappa

    aktív tag

    válasz Sk8erPeter #208 üzenetére

    "Hát akkor ezek szerint a Windows írja ki rosszul, tehát annak a fájlkezelőjében kellene megváltoztatni a mértékegységeket... :U "
    Ha tényleg 149GB-t ír ki, akkor - lényegében - hibásan írja ki.

    A linked nem értem hol cáfolja meg amit írtam.
    idézet (dabadab)
    ""és a HDD dobozán sem GiB van..."
    Mondjuk pont ez osszhangban van a valosaggal meg a hivatalos mertekegysegekkel."

    Az ott fórumozó emberből ő és még egy ember érti.

    Egyébként nem az a baj, hogy GB-t használjuk, hiszen legal mértékegység, csupán a megfelelő szám után álljon.
    Másrészről pedig a ms-nél sem hülyék dolgoznak, tisztában vannak vele, hogy a köznyelvben ha számítástechnikáról van szó akkor a kiló az 1024 (holott valójában a kiló 1000), nyilván ezért ír neked 149 GB-t.

    "Magyarul talán nem én vagyok a hibás..."
    Hibás abban vagy, hogy megsértődsz és nem pedig utánajársz a dolgoknak, ill. keresel pár embert akik rosszul tudják és rájuk hivatkozva hangoztatod h te jól tudod.

    Amúgy szerintem ez túl van lihegve, még nem halottam senkiről, aki azért vágta volna fel az ereit mert valamelyik (bármelyik itt nem ez a lényeg) OS / szoftver nem pontosan írta volna ki a vinyója méretét.

    szerk.:
    Ráadásul a linked azért sem értem, mert ha jól látom (nincs kedvem az előzményeket végigolvasni), akkor a #197-ben Wolverine leírja a frankót:
    "Mert a vindóz hülyén írja ki, nem 698 GB, hanem 698 GiB :U Csak ezt magyarázd el valakinek érthetően."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák