Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LK

    addikt

    válasz CPT.Pirk #1 üzenetére

    Sokan nem adják el a kártyájukat, mert arra számítanak, hogy most vagy néhány hónap pihenő után úgyis folytathatják a bányászatot ezen módszerrel. Sok friss VGA hirdetés van a HA-n és nőtt az eladás, de nem az a dömpingszerű. Sőt megnéztem az árfolyamokat és nem éri meg bányászni GPU-val, de kivárnak az emberek szerintem. Nehéz kiszállni valamiből na. Én is vártam a csodát, de kicsit tájékozódtam és rájöttem hogy bilibe lóg a kezem. (egyébként ha használtra esküszöl, van pár jó fogás a HA-n ha nem zavar hogy bányászkártyát veszel)
    Konkrétan megnéztem a merge utáni másnapot a HA-n és +- 3 eladás volt csak :DDD Mára ugrott meg kicsit. Figyelni kell.

    [ Szerkesztve ]

    "óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

  • anulu

    félisten

    válasz CPT.Pirk #3 üzenetére

    ebay-en kerülnek fel 3090-ek 7-800 euróért, 3090 Ti-ok 800-1k EUR között, és sok az új hírdetés.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Danex

    addikt

    válasz CPT.Pirk #1 üzenetére

    maradnak, de mivel 95% ethert bányászott emiatt az a nagy kapacitás fog szétoszlani a többi coinon.

    Ez most azt jelenti, hogy a merge után egy RTX 3090-es 1.5$-t termelt (áramot még le kell venni ebből) / nap, ez most kicsit több mint 1 nappal később már csak 0.6$, 40Ft-os árammal számolva ez már kb 0Ft profitot jelent.

    De a nagyobb értelmesebb coinok(amik nem szószerint shitcoinok) már csak 0.4$ körüli bevételt jelentenek, azaz ott már áram után közel -0.2$ veszteség /nap.

    Szóval fűteni még lehet megéri vele, de mire minden volt eth bányász átáll a többi coinra ezek az értékek még erősen esni fognak.

    És ezt nem érdemes összekeverni az előző bánya téllel, mikor mikor az ETH 2000$-ról leesett 80$-ra és amiatt nem volt profitáló bányászni, mivel itt most nem igazán arról beszélünk, hogy a crypto értéke miatt nem éri meg, hanem mert szimplán alig kapsz bármit, nem csak $-ba nézve.

  • D.Va

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #10 üzenetére

    A bányászok (legyen kis vagy nagy bányász cég/farm) szerintem kivárnak, nekik már rég sokszorosan visszahozta a befektetés árát, így nekik a vga-k eladása már nem égetően sürgős... Kíváncsi vagyok én is mi lesz vagy mit találnak ki pár hónapon belül...

  • tasiadam

    veterán

    válasz CPT.Pirk #1 üzenetére

    Ethereum classicra pl

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • S.Copperpot

    tag

    válasz CPT.Pirk #1 üzenetére

    Szerintem aki jó ütemben akart kiszállni, az még a májusi összeomlás előtt eladta a kártyáit... akkor még emlékeim szerint olyan fél-kétharmad áron (a tavaly májusi csúcshoz képest) el lehetett őket passzolni. Szóval a nagy dömping szerintem már lement, a piac szaturálódni látszik.
    Akinek kitermelte a kártyája a költségét, az szerintem nem feltétlenül siet eladni a kártyáit - hiszen már megkeresték az árukat, és még pár éven belül valószínűleg adódik lehetőség, hogy használják őket bányászatra, áram- és kripto-árfolyamtól függően (az RX570 8GB-os változatát szinte az utolsó pillanatig lehetett használni 28-30GHps teljesítménnyel). Most - akiknek nincs ingyen, vagy nagyon olcsón áram - nagy elhivatottság kell a bányászathoz, mert anyagilag jelenáron aligha éri meg, és rengeteg szabad bányászkapacitás keresi még a helyét. Ennek ellenére, ha valaki - tegyük fel - arra számít, hogy 3-5 év múlva az Ergo vagy Ravencoin (vagy bármi más, sehol sem jegyzett shitcoin) árfolyama a százszorosára fog kilőni, annak most is megérheti bányászni - persze VGA-val elsősorban csak olyan láncon, ami ASIC rezisztens (nem ethash, sha256, stb.). Ezt spekulatív bányászatnak hívják. Ha jól érzel rá egy jövőbeli trendre, korán beszállva a bányászatba még magas block rewardokban lehet reménykedni, és mire a tömeg rácsap a lehetőségre, te már jelentős mennyiséget betáraztál az adott coinból vagy tokenből.
    Az, hogy mit lehet, vagy mit érdemes (ami nem mindig ugyanaz) VGA-val bányászni, az nem az adott coin vagy token piaci kapitalizációja dönti el, hanem az, hogy a PoW konszenzus során használt algoritmus mennyire rezisztens az ASIC megoldásokra. Majdnem minden coint lehet majdnem mindennel bányászni, de az algoritmus lehet CPU-ra, VGA-ra, ASIC-ra vagy valami teljesen másra optimalizált, ezért a mérhető eredmény érdekében az adott coint a megfelelő hardver és szoftver kombinációval célszerű bányászni. Nekem egyelőre úgy tűnik amúgy, hogy az Ethereumon kívül egyetlen PoW konszenzus-alapú projekt sem tervez változtatást a jelenleg használt megoldásukhoz képest.

    We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

Új hozzászólás Aktív témák