Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Nagytoll #30931 üzenetére

    Annyira nem mágia, én mostanában vizsgálgatom, mi is sikerült igazából gyökér módon a telefonban. Eddig ott tartok, hogy nem a kijelző (legalábbis a felbontásától eltekintve), ugyanis 2 óra SOT után, 46%-os töltöttségnél beállítottam, hogy ne kapcsoljon ki a kijelző, beállítottam 50%-os fényerőre, majd letettem és nem nyúltam hozzá (kivéve, hogy néha benéztem a battery status-ba), 8 óra ~20 perc SOT-nál kapcsolt ki (azaz 6+ órát ment a kijelző 46%-nyi battery-vel). Tehát csak a kijelző miatt akár 14 órát is elketyegne. Most éppen azt tesztelem, hogy a GPU van visszafogva (powersave governor, ill. max. 180 MHz). Eddig úgy néz ki a helyzet, hogy 40 perc csevej, 1 óra SOT (ebből 26 perc Hearthstone) után 69%-on áll. A Hearthstone durván meríti és melegíti is, 100%-ról 1 óra SOT fölé már ajándék vele menni alapbeállításon (értve ezt úgy, hogy közben mást nem is igen csinálok a telefonnal, max. 1-2 hívás, és éjjel-nappal a mobilhálózatra van kapcsolódva). Persze így visszafogva a GPU-t, itt-ott akadozik (a Hearthstone jobban). A következő teszt az lesz, hogy kikapcsolok magokat a CPU-ban, aztán ehelyett visszafogom az órajelét, majd governort állítok.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák