Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz t72killer #8 üzenetére

    a támadó által még nem eléggé ismert titkosítási módokat bevezetni.
    Ismerik az amcsik is a kvantummechanikát annyira, mint a kínaiak. Arról van szó, hogy kvantumcsatolt részecskepárok hordozzák a kulcsot. Ezek a lehetséges állapotaik összességében vannak egyszerre (amit kvantumszuperpozíciónak hívunk). Ha az egyik részecskét megméred, választ magának egy állapotot, ám a csatolás miatt a másik egy a kivlasztottra merőleges állapotba ugrik be. Ezután már nincs többé szuperpozíció, az a méréskor összeomlik. Így csak egyszer mérhető, ha útközben valaki megméri, az a másik részecskén is kimutatható.
    A végpontokat persze lehet megkémkedni, szóval azt ki kell védeni.

    Amúgy hogy ehhez miért kell műhold, pláne 2016-ban 600 kilós, nem egészen értem, de ők tudják.
    Na most egy-egy részecskével akármi történhet, és törtéik is (pl. kiszóródik, azaz elveszik számunkra), ebből egy zaj jön be a rendszerbe. Ez a zaj annál nagyobb, minél nagyobb a fizikai távolság, valamint minél több optikai közeghatáron mennek keresztül a részecskék (felteszem fénnyel csinálják majd). Ezért kellhet műhold. Meg persze azért is, mert így tetszőleges helyek között megosztható a csatolt részecskepárokból álló két nyaláb.

    Kékes525: nem kell hozzá kvantumszámítógép. A kvantumszámítógép jól párhuzamosítható problémákra lenne jobb - mint már írták, a mai titkosítások feltörésére -, mert a sebessége a komplexitással lineárisan csökken, nem exponenciálisan, mint a mai gépeké; nincs sok köze ehhez a dologhoz.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák