Új hozzászólás Aktív témák

  • kameraman77

    aktív tag

    Még 1985 vége felé kezdtem el gépezni, Commodore 16 + kazetta meghajtó meg két Quickshot joy.(Jelzem mind a mai napig működőképes az egész cucc). A kétkazettás magnó jó barát volt abban az időben. ;) Sokan kérdezték milyen hülye ez a zene amit másolsz :D Ja nem is én másoltam, valaki más, sőt nem is ismertem olyat, aki ilyet csinált ;]

    Aztán persze floppy, nagy, mert ugye ált iskolában szerencsénk volt és már 87-88 környékén c64-esekkel csapattuk délutánonként szakkörön. Hiába no, iparvárosban még volt pénz támogatásra.Azok azért fogyóeszköz voltak, a prince of persia napi használata megette őket :D

    Kis floppy-t emlékszem egészen 2002-2003-ig használtam, de a munkám során bizony még 2007-2008 környékén is találkoztam olyan kistelepüléssel, ahol terepen ez volt az elfogadott formátum, mert a laptop-ban csak floppy drive volt :DD egyszer megvették a toshibát és azóta használták :) Soha nem felejtem el, hogy tutira nem volt nálad elég lemez, hogy elvigyél valami lezippelt szétdarabolt állományt. Viszont a nagyon sok flopy-m mind a mai napig működik, van egy régi gépem és azzal elég szokszor használom őket, mármint a gyáriakat is, van még gyári lemezes IBM Dos 4-esem is.

    Az első CD meghajtómra úgy vigyáztam, hogy minden adatot egyből a gépre másoltam, hogy ne pörgesse a lemezt, ne menjen tönkre hamar :D

    Nálam a DVD nagyon bejött, mint tároló, sokat fotózok, és tárolásra tökéletes volt abban az időben, sőt a videókra - házi, eskövők stb.. pedig még jobb. Olyan alacsony áron lehet már hozzájutni, hogy még mind a mai napig használom, dupla-tripla mentéssel, mondjuk nekem dvd még nem dobott el adatot. (Én még mind a mai napig max 4x-esen írom őket - 15 perc/dvd :) )

    Winyón is tárolok, azt használom felhőnek, saját gépet, mert a "gyári felhő" lenézem, miért bízzam idegenre az adataimat. Nem hiszem, hogy életemben bármikor is felhőt fogok használni, inkább saját felhő, saját gép elérése, az a tuti.

Új hozzászólás Aktív témák