Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• prmcsk

addikt

Furcsa látásmód megy itt.

Ha Béla bemegy a munkahelyére és jól végzi, amit csinál (hiszen azért maradt meg a melója a cégnél), de mégis közlik vele, holnaptól ki van rúgva. Az irodába való behívása és a tisztázás lehetősége helyett más módon "postázzák" számára a verdiktet. Ennyi történt, csakhogy:

Bélát nem a munkája miatt rúgják ki, hanem, mint kiderült egy céges buli alkalmával kiderülő politikai beállítottsága és annak nézetei miatt. Ettől fogva nincs igaza a cégnek.

Bármilyen hülye és költött indokkal kirúghatták volna, de nem...A cég is politikai, világnézeti álláspontot fejtett ki akkor, amikor erre hivatkozva teszi ki a neki nem tetszőt. Ugyanazt követi el, amit mástól számon kér ?

Kicsit zanzi az egész.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

• prmcsk

addikt

Az a baj, hogy nagyon sokan mindenből politikát csinálnak azok, akiknek nincs mondanivalójuk.

Az sem politikai kinyilatkozás volt, hanem véleménye valakinek, amiért ez a cécó elkezdődött. Sok vallás Istent is másképpen ítéli meg mégsem esünk egymásnak és csinálunk kirekesztősdit egymással.

Igen kiterjedt baráti és pincetársaságom van. Érdekes is lenne, ha ilyen véleménykülönbségekért már mindannyian utálnánk egymást, mert különbség köztünk, az van...Ilyenek után az lenne a normális valaki szerint, hogy a másikat ott lehetetlenítsem el és tartsak be neki, ahol tudok ? Tényekkel kell(ene) meggyőznünk egymást, mi ezt tesszük és, ha nem megy, akkor tolerálunk és tiszteletben tartjuk a másik véleményét.

Az egészben az az érdekes, hogy arról még senki nem beszélt amit és ahogy Ákos konkrétan mondott. Csak a kiforgatás, a kiragadás megy mindenhol. Olyanok meg mindig lesznek, akik rázuhannak az ilyen véleményekre, mint tyúk a takonyra.

El kéne olvasni a mai Bayer cikket erről (gyugyu1) a Magyar hírlap onlájnon és bele kéne abba is kötni, de ellen tényekkel ám...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

• prmcsk

addikt

válasz bambano #426 üzenetére

Bizonyára én fogalmazok érthetetlenül, ha csak ennyi jött le ? Mielőtt elítélnél a véleményemért, én kérek elnézést... :D

• prmcsk

addikt

Úgy látom el lesztek itt magatoknak, ehhez én nem kellek...Ha csakis egyféle vélemény formálódhat itt meg, akkor ki és minek nyitotta ezt a topikot ? Ez így komolytalan bohóckodás, vagy "feladatteljesítés" ?

Érdekesek itt is az arányok. Azt látom, hogy Európában bármiről is legyen szó, ha nem "píszí" azt a fősodratú véleményformálók, politikusok a véleménydiktatúrájukkal elintézik.

Ez megy Németországban, Ausztriában is, (persze történelmükből tudjuk, II. V.H., anschluss") hogy tőlük nem idegen ez, csak most átestek a ló farához... Közben azt sem akarják észre venni, hogy a saját társadalmaik döntő többsége, a "kisembere" 70%- ban nem ért egyet velük, csak ennek tudatosításához nincsenek médiáik.

Ui: Nem tudom ki mennyi idős itt ? Miben élt ahhoz, hogy mélyebbről lássa a világot az esetleges tankönyveknél, vagy a rendszerváltáskori gyerekkora hogyan telt (ha egyáltalán már megszületett) ahhoz, hogy bármiféle vélemény diktatúrát felismerjen ?

Már a topik címe sem oké, mert csak az okozatról sejtet. Ha leegyszerűsítjük és kisarkítjuk, akkor valahogy így tegyük:

A Telekom kirúgta Kovács Ákost, mert nekik nem tetsző véleménye volt a kormány meg a Telekomot, mert ez meg nekik nem tetszett. Prosztóságban egál van és ok, okozat, ez a sorrend.

Na, helo...

• prmcsk

addikt

A "műmájer telekom egyenjogúsági" listája. Dumálni, meg színházat csinálni ebből, az megy...

menedzsment...
    felügyelő bizottság...
    igazgatóság...
    germán telekom...
    supervisorok...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz #06658560 #435 üzenetére

És a számarányok ? Az tudod mi ?

Ne minősíts engem, mert szívesen összemérném veled az agyam...Azért vagy persze ennyire faék, mert tudod, hogy véd a virtuális háló így személyesen soha nem alázhatlak meg, fotelhuszár...

Indoklás helyett minősítés, ezek vagytok ti. Hány éves is vagy ?

Ui: Minősítésnél ez volt az okozati válasz, az okot te adtad.

Most nézem PH! nagyúr 3085 nap alatt 13609 szakmai hozzászólás ? Ez igen, minden szakmai topikba annyit ütöttél, hogy IQ ?

tatararpad: Nem gondolom úgy. Ha valakit ennyire zavar egy vélemény, ami állítólag az egyenlőtlenségről és a téves szerepekről szól az legalább tüntetőlegesen tegyen róla, hogy az ő arányai kikezdhetetlenek legyenek azok számára akiket megtalál vele.

Tudod te, hogy hány ország feministái teszik szinte kötelezővé az azonos számarányokat bármiben ?

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz bambano #439 üzenetére

Ugyanazt teszed, kiragadsz, de az előzmények és a sorrend nem zavar, csak a végkifejlet...Ebből a hozzáállásból kéne kimásznotok.

RoundRobin Már bocsánat, de lekulázom, hogy ki és mitől határolódik el, vagy tiltakozik. Ellenérvek és viták helyet csak a primkók tesznek azonnal így. Oly' mértékben devalválták az utóbbi idők ennek jelentőségét, hogy ennyi erővel be is kaphatja bármelyikük, (ha hagynám)...

26 éve élek boldog házasságban az általad titulált "nézeteim" ellenére és szokásos szereposztásban. Az asszonyon sem látom, hogy el lenne nyomva, maximum meg, de azt még most sem bánja. Ő itthon van a két kicsivel én meg alájuk teremtek mindent. Néha kikapcsolódunk, évente nyaralunk, szóval olyan avitt és közönséges módon élünk, de nekünk így jó...Ha liberós femen3,14csa lett volna, még a pöcsömnek se kellett volna. Én így vagyok bekötve.

Dolgozok ahogy tudok és nem csak ugatok, meg elégedetlenkedek sorra...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz RoundRobin #495 üzenetére

Hány gyerek és házasság után mondod te ezeket ? Mennyi gyakorlatod van abban az agyrémben, amit itt összehordasz ? (feleségem olvassa és itt röhög mellettem, bár bizonyára be van fenyítve szerinted).

Tudod, az élet elmélete és gyakorlata között annyi a különbség, hogy mindig annak gyakorlata dönti el, hogy az elmélete helyes e ?

• prmcsk

addikt

Más fórumban találtam, de ebben a témában is aktuális. :D

Megvannak a nemarányok, de a végén ott van az a racionális hülye is.

Mint a seregben anno: Ami gurult volna, azt cipelni kellett, ami meg szögletes, azt gurítani.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

Végletek...

1.) 444

2.) 888

Most akkor mi a középút, mi a normális ?

Valamelyik este, valamelyik LMP-s "emancipunci" beszélgetett egy "fityiszes" nővel erről a túlfingott kérdésről. A moderátor megkérdezte a végén kinek hány gyereke van. Az elempésnek három gyermeke van, erre megkérdezi a modi: Nem érzi azt, hogy micsoda boldogság, amikor találkozik velük ? Mire a trendi nő: Ez egy 19. századi kérdés...

Bravó...Az ilyet még a mentőben is ütném...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz RoundRobin #519 üzenetére

Sőt, irigyelik is az egykori "jelöltek"... :D

Másoknak:

Ha egy debil az idézett kérdésre nem képes azt mondani, hogy: igen, mindig örömmel tölt el a közelségük, az nem normális. Kérdezze meg az anyját, hogy mit válaszolt volna erre a kérdésre, ha tőle kérdik az ő megszületése után.

RoundRobin Megkérdezném tőled, hogy mikor is "veszett el" 5000 milliárd a nyugdíjkasszából ?

Az külön röhej, hogy anyagi szempontból és nem a gyarlóság oldaláról közelíted meg a gyerekhajlandóságot. Szerinted nem furcsa, hogy a világ legcsóróbbjai szaporodnak, mint a "csicsóka" ? Nem őket kéne inkább meggyőzni, hogy állj ! Bár azokra nem hat a média, mert sokan olvasni sem tudnak.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz dabadab #524 üzenetére

Úgy látom fenemód érdekel és meg is kérdőjelezed, hogy a be idézetem az pontosan így hangzott e el ?

Ugyanez az igényed viszont nem merül fel, amikor az egész téma kiindulópontját (Ákos magánvéleményét) vegzáljátok.

Ki beszél itt 15 évesekről ? Nem a purgyékról van szó, ahol 35 évesen már 6 unokás nagypapa lehetsz, hanem normális agyú és korú emberekről.

• prmcsk

addikt

válasz RoundRobin #528 üzenetére

Rémület téged olvasni... :DDD

Sokan gondolkodnak így, de vigyázzatok, mert veszélyeztetettek vagytok. Sok mai fiatal gyorsan meghalna, ha az egójuk, egoizmusuk szintjéről leugranának az IQ-juk szintjére.

Ezt írod:
    Én is feliratkoztam a távozók listájára, nem kivánom tovább finanszírozni a bűnöző, idióta politikusok játékait. Nem kivánom a lakás árát megkeresni azon rétegek számára, akik 3 gyereket vállalnak majd. A rávalót keressék meg ők, de ne az én zsebemben.

Arra kérlek téged is, mint a környezetemből sokakat, hogy a kinti munkához vigyétek ki azokat is, akiknek a nyugdíját itthon fizetik a családból és ott tartsátok el őket. Remélem érted, mert fáradt vagyok elmagyarázni...Minden keresményetek tisztán a tiétek, de minden itthon maradt "kiadást", a saját nyugdíjasaitokat tartsa el akárki ? Az a szerencsétek, hogy ezt még így lehet...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz RoundRobin #533 üzenetére

De sosem volt !!!

Mindig valós időben kapták meg a dolgozó befizetők pénzét a nyugdíjasok ! Addig volt jó és lett pozitív a nyugdíjkassza, amíg több volt a dolgozói bevétel, mint a nyugdíjasok kifizetése, mert ugye szaporodtunk és itthon dolgoztunk. Egyszerű ez, mint a faék.

A rendszer, módszerváltás környékén volt egy + 5000 milliárdos nyugdíjkassza, ami akkor érdekes módon"elprivatizálódott", mint az 50 tonna aranyunk és minden más.

• prmcsk

addikt

Az a baj, hogy ehhez túl fiatalok vagytok, ráadásul letojjátok a múltat, hogy miért is tartunk itt, pedig abból ered a jelen és a jövő. Egyéb fóbiáitokról most nem beszélek.

1. Vezéreitek maximum nektek lehetnek. Olyan ez, mint a birkanyáj. Ha a fiatalok (korukból adódóan) nem tudják az utat a jó legelők felé, akkor mennek a vezérkolomp után, különben éhen halnak. Már bocsika, de a múltról ne vitatkozzunk. Én 30 voltam a rendszerváltáskor, nekem már akkor sem kellett vezér, most meg főleg nem vagyok rászorulva. Én tudom miről beszélek.

2. 89-90-ben az átmenetben, a zavarosban tudjátok, hogy ki adta és vette át az országot, mikor ezek történtek ? Vagy nem számít, csak egy jót vezérezzetek, meg orbánozzatok ? A múlt ismerete és tudása nélkül nem vagytok vitapartnerek...Vágyálmokat kergettek.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Pikkolo^^ #546 üzenetére

Miazhogy ? Elvégre egyszer élünk... :D Elszívunk naponta egy doboz cigit meg két sört 50k-ért (és csak ezt számoltam) az előre gondoskodás meg mehet a 3,14csába...

Hogy mi lesz a mostaniak nyugdíjával 30 év múlva az öngondoskodás helyett ? kinemsz@rjale ? Majd akkor is csak sipákolunk és majd az akkori vezetés murvaanyját szidjuk.

Amatőröknek ajánlom: a kiszámolót. Tudom hosszú olvasmány és vissza is kéne, de jó alap.

• prmcsk

addikt

válasz Narxis #576 üzenetére

Csak hiszed, ez az örök mantra...A keveset, vagy a sokat beosztani, na azt nem tudtok. Számtalan portálon olvashatsz róla, én is linkeltem egyet.

A legnagyobb gond hogy a magyar rendre és folyamatosan többet költ, mint amit megkeres és nem a keresetéhez igazítja az életvitelét. Nem lehet mindenki liftkezelő, de bankelnök sem, tehát bele kéne nyugodni, hogy az ősember óta megvannak a vagyoni, így az élet színvonalbeli különbségek. Na, ez nem megy...

Saját ismeretségemben is van számtalan eset. Van, aki egy millát keres, de 40 millióval tartozik és van, aki százezret, az meg néggyel. Csak a lépték változik. A másik, az igények...A fiatal ugyanazt akarja 30 évesen, ami 30 évnyi munkával is nehezen jön össze. Az már csak hab a tortán, ha 15 éve tanul és a harmadik diplomáját szerzi, de pénzt még nem keresett vele. A diplomák megszerzésének tényétől nem lesz már másnap ugyan annyi pénze, mint az ennyi ideje dolgozónak...

Alattad is arról panaszkodnak, hogy 30 évesen nincs lakása. Saját erőből, ennyi idősen miből lenne és mikor volt ez így ? Régebben a szegénység összenyomott akár két- három generációt is egy lakásban, ami ma valakik szerint "tűrhetetlen".

Talán kádár mondta: nem a zsömle kicsi, a pofánk a nagy, meg az igényeink.

Tapsi: Ez meg a teljes áttekintés és már linkelték ide.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz RoundRobin #586 üzenetére

Az én IQ-m alacsony és te nem tudsz cáfolni ? Köhög a bolha...Ez mind cáfolata volt annak, amit leírtam ? :C Bravó jön a kioktatás, a virtuális bunkózás, ha elfogyott az ellenérv. Leborulok "nagyságod" előtt. :R

Vegyétek már észre: egy kis felhomályosítással értetek aggódom, nem ellenetek.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

Olvassatok és tanuljatok belőle:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

Nem árt elolvasni a véleményeket sem. Sokan "önmagatokkal" találkozhattok, amit sokan utálnak, de a tények attól még tények...

Tapsi: Há' hogyne lenne "hulladék", mivel nem te írtad... :D

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz bambano #603 üzenetére

Ó miszter tökéletes, aki még soha nem nézett be semmit sem. (eq-iq)

A kor ebben a kérdésben nagy dolog tudod ? Én ott tartok sőt el is hagytam azt, amire itt sokan vágynak. Ezért én, ellentétben veled tudom, hogy mit, mikor és hogyan értem el. Ezért látom azt is, hogy amit itt sokan elképzelnek az életről, de főleg a pénzről, abból fingfelfújt lesz. A lóvét azt nem helyetted és nem a hangyák hordják össze neked.

Hát hogyne. 400-500 évvel előrébb tartasz a gondolkodásban. Na ezt süsd majd ki magadnak, ha éhes leszel én meg addig eszem, amit akarok, élek, ahogy akarok és megveszem, amit akarok.

Ákost irigyelheted persze hozzád képest ő is csak egy múmia. Szerintem agyilag és anyagilag megvehetne téged is kilóra, csak olyan pindurka vagy, hogy nem is ismer.

Kicsit szerényebbnek kéne lenni, arcból visszavenni és az így felszabaduló energiákat a munkára, vagy az arról való gondolkodásra kéne pocsékolni, hogy hogyan kéne pénzt csinálni, ha már ilyen türelmetlenek vagytok...

Kopi31415: Na ezt nem fogjátok még fel. Nekem legalább lenne mire arcoskodnom. Én már nem csak okoskodni és pofázni tudok, de meg is tudom mutatni az "5-600 éves" felfogásom eredményét is.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

A legutóbbi pár hsz.-hoz.

Ez az a kritikai mondandó, amit itt is nehezen viselnek, a rápirítás. Ha valaki elmondja, hogy teljesen mindegy mennyit keresel, ha nem próbálsz meg spórolni, sosem lesz pénzed. Londonban és egyéb helyeken talán meg is tehetik, hogy elverik az utolsó vasig, mert talán stabilabbak a munkahelyek, mint nálunk, de ezt itthon nem lehet !

Általános és saját körömben is van számtalan, ha 100k-t keres elveri sőt kölcsönkér. Ha 500k-t azt is, csont nélkül...Minderre még el is várja (bár nem tudom kitől), hogy 30-40 éves korára saját háza, vagy bármije legyen. Ha nem jön össze, akkor mindenki genyó és, ha másnak van az csakis "lopta a vagyonát", csak ő nem...Ebben kéne változni.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Kékes525 #686 üzenetére

Ez így már megint csak mantra...

Feloldanád valahogy saját önellentmondásodat (és még százezrekét), mikor egyenlőségjelet teszel a pénz mennyisége és a gyermekvállalás hajlandósága közé ? Az élet, a jelen és semmi nem támasztja alá, ettől fogva lózung.

Miért van az, hogy a világ legszegényebb országai ontják magukból azt, amit a leggazdagabbak nem ?
    Helgának és Helmutnak ott Németországban bizonyára kevés pénze van, hogy gyereket szüljenek ? Ha németen kívül nem lenne ott más "etnikum" még 1,2 sem lenne a születési arány...

Igaz ez Magyarországra, a nagy britekre, az Usára, vagy bárkire

Minden olyan országra igaz ez, ahol az emberek a saját hedonizmusukat mindennél előbbre helyezik, közben kihalnak. Pontosabban nem kihalnak, csak "répainvázióval" átkerülnek más fennhatósága alá. :DDD

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Turbolada II #694 üzenetére

Igen, de "nekik" kéne, bár ezt nem reklámozzák a "trendi" oldalak. Az érdeklődésük és kíváncsiságuk viszont nem terjed odáig, hogy önmaguk érdeklődjenek, hogy az esetleg és állandóan eléjük tolt "babletyón" kívül is van e étel ?

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Turbolada II #696 üzenetére

• prmcsk

addikt

válasz Kékes525 #701 üzenetére

Na ez a másik tipikus mantra...

Úgy beszéltek mintha ez az ország a fidesszel jött volna létre és előtte nem volt senki, aki vezette, sokszor félre. Egy ország vezetése folyamatokban kell gondolkodjon, csak nem mindegy, hogy ciklusonként ráfizetéses, vagy gazdaságos céget vesznek e át egymástól.

1.) Persze, hogy nő a szegénység, ha a szegény népréteg szaporodik, mint a csicsóka !
    2.) Ki szüntette meg a gyárakat ezerszám és ezzel százezer szám a munkahelyeket ?
    3.) Kik strukturálták át a gazdaságot, no és a fejeket azzal, hogy majd a piacgazdaság beszabályoz mindent és lehet majd cukrászdád Bécsben ?
    4. Ki fog itthon dolgozni és ezáltal megteremteni azt a pénzt, amiből mindez megoldható lenne, ha 20 évig tanultok, majd kimentek nyugatra, többségében kontra produktív diplomákkal mosogatni és egyéb kulimunkát végezni ? Sokatok közben arra sem képes, hogy segítse, vagy eltartsa azokat, akiket itthon hagy nyugdíjasként az állam és az én terhemre ?
    5.) Már "el' kurcsány" is tudott valamit, hiszen ő mondta először:"ha nem teszik el lehet innen menni".

Tudod hány olyat ismerek, akik a mai napig úgy zsarolják, veszik le a szüleiket, vagy a nagyszüleiket, mint a kalapot ? Végzett autószerelőt, aki tüntetőleg kijelenti, hogy 120k-ért nem kezd el dolgozni. Ne kezdjen. Ez mindaddig a magánügye, amíg nem lóg emiatt mások nyakán és nem ugatja tele a világot, hogy milyen sz@r is ?

Közvetett rokonságomból 8 és 7 éve kiment két testvér. Szakmájuk volt, dolgoztak és hó végére nem volt egy vasuk se. Az itthon a szokásos "nem fizették meg őket" alapon kimentek Birmingham-be. Eleinte mosogattak, amit itthon soha nem tettek volna, olyan garzonban laktak négyen, amit itthon soha nem viseltek volna.

A lényeg: Néha hazajárnak, de csak óvatosan, mert pénzbe kerül, de legalább őszinték. Elmondják, hogy ott sincs semmijük, pedig sok év óta ott laknak. Nem tehetik meg azt, hogy annyiszor beülnek egy sörözőbe és nyakló nélkül ihatnak, mint itthon. A kávét sem a kávézóban isszák, mert a 3-5 fontokat hinthetnék értük, mint bolond pék a lisztet és az nem megy...Egyszóval: több lemondással ugyan úgy nincs egy vasuk se, mint ahogy itthon se lenne és bevallottan a "kalandvágy", a világlátás, a nyelv megismerése és a remény tartja kint őket, hátha valami angol "bárisnyát" találnak maguknak, ami tudjuk mit jelentene számukra.

És ne mondjátok nekem, hogy nem ez az általános. Az, hogy talán 5-10%-uk esetleg beletalál az elképzeléseibe, az csak statisztikai adat...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Dr. Akula #719 üzenetére

Hát hogyne, szerinted...Miért kéne megmagyarázni ? Bizonyára ő, nem az átlaghoz tartozik, hanem az említett 5-10%-hoz.

Ellenpéldákat én is tudok.

Egy Vecsési barátom 19 éves műszaki zseni fiát (még tanuló) egy járműipari kiállításról "rabolta el" a BMW. Olyan elektronikai cuccokat mutatott be, hogy kinti lakással és 5000 eurós fizetéssel kínálták meg, amit természetesen el is fogadott.

Most megyek éppen az (igen későn készült) unoka húgomhoz. Karácsonyra hazajött Oxfordból, ahol egy könyvtárban, vagy könyvüzletben kávét főz a diplomájával. Minő véletlen, hogy a diplomamunkáját a Pázmányon "FEMEN: A XXI. század feminizmusa"? címmel írta, ami abszolút témába vág itt, hiszen ebből indult az egész.

Vele legalább lehet "prokontra" vitázni és a hangnem is normális.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Kékes525 #721 üzenetére

Igen, de egy dolgot azért fogadj el.

Hiába a harmadik ciklus, nem mindegy kitől és milyen állapotban veszek át valamit. Az első ciklus után jött 8 év ámokfutás rengeteg már kiderült korrupcióval és felesleges építéssel (völgyhíd, a csomolungmát is megtámasztó támfalrendszer, az M6 és egyebek. Jött a PPP beruházások aranykora, amikor úgy építettek meg dolgokat, élj a mának alapon ingyé, hogy a következő generációk, az ország anyagi lehetőségeit be is határolták vele.

Mi a PPP ? Sok száz milliárdokat építenek be egy országba infrastruktúraként és jelenleg ingyen. Húsz évig nem kell fizetni (ez az eltolás), majd 20 év leteltével 25 éven keresztül lehet csengetni. 45 év múlva lesz kifizetve az, amit kurcsányék "építettek", mert ehhez valós időben egy vasuk sem volt...Ilyeneket akarsz helyrehozni 8 év alatt ?

Mondok egyszerűbbet. Rombolni és ártani mindig rövidebb idő kell, mint helyrehozni. Építs fel egy házat 1 év alatt, fogadjunk, hogy 2 nap alatt lerombolom. Ennyit az időarányokról.

Egy tény is a végére: PPP-ben valósult meg a Corvinus egyetem. Ki lett mutatva, ha ki tudták volna fizetni úgy 6 milliárdba került volna. Mivel egy vasuk sem volt rá kápráztatni viszont kellett a választóik előtt megépíttették PPP-ben . Mire egyszer kifizeti valaki 26 milliárdba fog kerülni. Ez persze nem korrupció, á dehogy, ez biznisz... :DDD

D1Rect Alattad, vagy feletted a válasz...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Kékes525 #729 üzenetére

A linked nem összevetés, hanem egyoldalúság. Ugyanezt kérném az előd kormányokról is (ja, hogy arról esetleg nem készült) ?

Ne viccelj. Paks2 az 10 milliárd juró, ha soha meg nem térül is, bár a rothschildoknak épp most van erről más véleménye. Persze tudjuk ,ők most hazudnak szerintetek, de maszop alatt ugyanezek igazat mondtak. :D Ettől az összegtől nagyságrendekkel több tűnt el a 3,14csába, a semmibe, vagy soha meg nem térülő beruházásokra, lásd M6, de az valószínűleg nem számít (már akiknek), mert unokáink fogják kifizetni.

gazdaság: Mit tudsz az irányelveken kívül 10-20 évre tervezni, amikor havi, évi szinten sz@rik valamit a világ, ami nekünk és mindenkinek 100 milliárdokba kerülhet. Elég, ha obama megfázik és esik a világtőzsde, vagy éppen saját pax amerikanaja jegyében egy újabb országot bombáz vissza a kőkorszakba, vagy a modern kori "sáskajárás" költségei, aminek időpontját csak azok tudhatják előre, akik rendezték.

oktatás: Mit reformálnál rajta ? Amit meg kéne, azt nem lehet, mert mit szólna hozzá a "pedagógus" nekem csak tanári) szakszervezet mind a 147 ezer tagja, meg a liberós média ? Most éppen a klik (munkáltatójuk) ellen lázadoznak. Te megteheted azt, hogy dolgozol egy cégnél, de azt követelhetnéd, hogy a neked nem tetsző vezetést cseréljék már ki egy általad választottra ? Vagy, hogy csak tanácsokat adnál a szerinted jó működésre ? Ufo sebességgel tosznának ki.

egészségügy: Van ok a szidásra, de homályosítson már fel engem egy Angliában dolgozó, mi van ott, ha mezei emberként elmegy a körorvoshoz ? Hogyan, milyen időpontokat kap meg ?

Dr. Akula Ez így megint egysíkú... Megint csak a kereset van előtérbe helyezve és beszorozva forintra, de az ottani élet kiadásai nincsenek levonva belőle, hogy a maradékról beszélnénk, ami sokszor ugyanolyan nulla, mintha itthon lenne diplomás mosogató.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz coyote55 #735 üzenetére

Ebben is koravén voltam, na meg "átlátó". :D

1994 óta előtakarékoskodom és nem kevéssel. És nem bankba, meg magánnyuggerbe, mert ezeket bárki "ellophassa". Már akkor én voltam a hülye sokak szemében, mikor erről és akkor beszéltem nekik, most meg én röhögök rajtuk, igaz kínosan, mert a barátaim, ismerőseim. Akiben munkál közülük némi belátás a tévedése felől az már sok éve belátja: "bémeg, igazad volt ebben is"...

A többire nem reagálnék. Minek, ha ezt írta neked az általad kedvelt média az meg csakis igazat ír. Ha ettől megnyugszol higgy...

Aki nálam gazdagabb, az mindenki lop. Ilyen baromságot én is ki tudok jelenteni, csak nem tudom bizonyítani. Én nem az ilyen megoldhatatlan fogalmakra recskázom...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz coyote55 #737 üzenetére

Meg lettek nevezve a "tolvajok" valakik által ? Valaki feljelentett konkrétan bárkit emiatt ? Ha senki nem volt olyan "tökös", hogy megtegye, így sem per, sem elmarasztaló ítélet nem született, nem történt lopás még akkor sem, ha loptak...Ezek után mindenki abban hisz, amiben akar.

Nem csak nekem "haverjaim", nem vetted volna észre, az utóbbi két választás eredményét. 2 x kétharmad. Megszoktuk persze, hogy mi a többség vagyunk a hülyék, ti meg fújjátok (fújnátok) a passzátszelet. Én elviseltem a lipótok és hiperaktívok 3 ciklusos tobzódását (a'la carte maszopszadesz), most viseljétek ti is.
    A tolerancián múlik minden...

sh4d0w Már akkor sem kellett hozzá nagy ész és most sem kéne. Egyszerűen el kellett gondolkodni azon, mire én nyugger lennék, ki fog itt dolgozni, ha már akkor emberek százezrei alól kilőtték a munkahelyeket, most meg senki nem akar itthon befizetni semmit a kasszába.

Nem önfényezés, puszta tények, meg józan ész lila színű fingfelhők nélkül. Józanul kell gondolkodni és még egyetem sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz coyote55 #741 üzenetére

Én dolgozom, nincs időm lopni. Azt viszont megtanultam, hogy nem dobálózom általános lózungokkal csak azért, mert valamivel elégedetlen vagyok az életemben. Engem ez nem vigasztal és boldogít.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz BiP #756 üzenetére

Privátban válaszoltam...

• prmcsk

addikt

válasz MichaelSD #790 üzenetére

Az rasszizmus lett volna, ha erről beszámoltak volna a germán médiák ? Tényszerű tájékoztatás helyett média(kuss)diktatúra, ez az...

Mod: Ja, és direkt a zindexről vettem, nehogy egyoldalúsággal vádoljanak.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

Egy kis frissítés a német "demokratiról".

Valószínűsítem, hogy ott is inkább Ákos nyilatkozata verte ki a femen biztosítékot... :DDD

• prmcsk

addikt

válasz MichaelSD #808 üzenetére

Hát hogyne számolt volna be, miután kitört a botrány és pár nappal később, nagy kínok között megtette.

Megpróbálták elkussolni, mint a cuculizmusban. "Amiről nem beszélünk az nincs is"...Akkor még szájhagyomány útján terjedtek a hírek, de az internet világában hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki megpróbálja. Hát sokan azok...

Már előre félek, mert számodra ez az oldal sem lesz autentikus. én meg 444-et nem olvasok. :DDD

Klikkelj bárhova, szó lesz róla.

Lehet vitatni...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

Szapuljátok még Ákost, hiszen ez most a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz Tapsi #816 üzenetére

Természetesen "semmi", csak amíg valaki beszél róla, más cselekszik...
    Az életben vannak fontossági, aktualitási és kitárgyalási sorrendek, (mármint a "hülyéknél") és ezt kéne betartani.

emvy Nofene: te tudsz valamit ? Mikor készülhetett vajon ? Én azt látom a képen, hogy egy nő "retteg a boldogságtól", elvégre "élete értelme" próbálja meg kifejezni a vonzódását.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz emvy #820 üzenetére

Erre vártam. Ennyire én is tudok "internetül". Nem teljesen mindegy mikor készült a kép ? Ez a kép nem a dátumától lényeges, hanem azért, mert már akkor ugyanazt a rettegést fejezte ki, amit most érezhettek azok a nők, akik most érintettek a több országot és várost átívelő megszervezett szemétségben.

Igen, meg volt szervezve, már ez is kiderült...Egyre inkább azt látom "ti" olyat akartok védelmezni, ami védhetetlen, főleg, hogy hegesztőszemüvegen át akarjátok látni a saját világotok.

Kenitek a szart. Jöttök itt a hülye púderral, hogy fehér/fehér, meg családon belüli erőszak, de ez a kép és a szilveszteri események nem erről szólnak.

Európa legalább ilyen idióta. Most akarják megtanítani az ázsiai és afrikanszki lényeket, hogy európában a nő az nem szabadon dugható préda. Holnaptól pedig a disznót kell megtanítani késsel, villával enni, még ha genetikailag képtelen is rá. Erről ennyit...

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz szupermacs #830 üzenetére

Nézve az avatarod, értem a "képi" problémádat... :D Neked is fejlődni kéne még, hogy az analógiákat megértsd.

• prmcsk

addikt

válasz Pikkolo^^ #908 üzenetére

Miért lenne beteg ? Beleillik a "trendbe"

Az a tragédia, hogy annyira korlátoltak észre sem veszik, hogy a saját primitívségüket reklámozzák. Ezzel csak magukat közösítik ki a "dugható" kategóriából.

• prmcsk

addikt

válasz bambano #980 üzenetére

Meg se kellett volna szüntetni. Ez hiányzik most is a sok "anyukedvenc" életéből. Itt jönne rá sok ficsúr, hogy a bab is hús...

Persze, aki nem élte fingja nem lesz, amiről beszélek és gyanítom neked sem.

[ Szerkesztve ]

• prmcsk

addikt

válasz bambano #984 üzenetére

A sorkatonaságban nem kell logikát és értelmet keresni.

Én is utáltam és lázadoztam ellene, mert 20 évesen én sem voltam másmilyen, mint ti.
    Letudtam és sok évvel később be kellett látnom, hogy egy fiú szocializálódásához, emberré válásához "kellett ez".

• prmcsk

addikt

válasz bambano #992 üzenetére

Csípem az ilyen "látnoki" képességgel rendelkezőket...

Fingod nincs, hogy ki vagyok, még csak alapjaiban sem ismersz, de verdiktként elmondod rólam a "frankót"...

A szocializálódáshoz pont az kellett, hogy olyanok szopassanak, amilyeneket írsz.
    A viszonylagos fegyelemhez való szokás.
    "Megtanulni, hogy ilyen "felettesek" ellenére pofa súlyba, mert nem mész haza, vagy fogda, ahol (ma már szempont) se térerő, se telefon sincs.
    Nem mehettél mindig haza büfikézni és zokogni anyuka vállán, hogy milyen szar is ott és még ombucman sem volt.
    És még sok más, ami a mostaniakra bőven ráférne, bár megnézném a maiak erőnlétét egy 10km-es erőltetett menetben. Nem tudom hány kilométer után húzná maga után a felszerelését, mint a ridikült...

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés