- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- Egy hibás appfrissítés miatt távozott a vezérigazgató
- Csoportos keresetek tömegeit zúdítják a tech cégekre a britek, az Apple az első
- Kiderült, hogy miért nem viszik az NVIDIA új AI-chipjeit
- 300 százalékkal emelné meg az árait az Arm
- Vírusirtó topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- 300 százalékkal emelné meg az árait az Arm
- Kiderült, hogy miért nem viszik az NVIDIA új AI-chipjeit
- Tagadja az Apple, hogy eladta volna a Siri által begyűjtött adatokat
- Egy hibás appfrissítés miatt távozott a vezérigazgató
- Proxmox VE
- Volumio (minden verzió: RPi(ARM), x86/x64, bármi)
- Windows 11
Új hozzászólás Aktív témák
-
Azazael
aktív tag
Persze, hogy van benne marketing. Bár nem mellékesen az eszközök egy részét is a Vodafone fejleszti és a SIM-ekben is van különbség by design, mivel nem azonosak a körülmények, illetve az elvárt élettartam kb. 2 év vs 10.
És itt nem csak mobilnetről van szó, a setupja az eszközöknek a support stb. sem elhanyagolható tényező. Egy több országban működő megoldásnál pedig jelentős szerepe van a globális lefedettségnek, hiszen nem mindegy a költség amit generál.
Az IoT meg az M2M meg nem teljesen ugyanaz, az M2M mondjuk úgy az alap (végpontok közötti kommunikációval, beágyazott eszközöket használva, elsősorban távoli eléréshet, eszközmenedzsmenthez), után jött az IoT ahol már tisztán ip alapú a kommikáció, alacsonyabb az energiafogysztás, egyéb szenzorok is adnak adatot stb.
Persze buzzword, természetesen mint ahogy nagyon sok IT/telekom szolgáltatáshoz kapcsolódó kifejezés azzá válik. Nézzük az LTE-t, a smart eszközöket stb. Viszont van iparági definíció, ami tényleg a két szolgáltatás megkülönböztetését is szolgálja.
-
Stanlee
őstag
Pár M2M eszközt beüzemeltem már, igaz mindegyik helyhez kötött volt, soha nem az volt a mérvadó, hogy melyik szolgáltató mit tudott adni, a lényeg az volt, hogy kinek volt megfelelő lefedettsége az adott helyszínen. Mivel utána az egész kommunikáció egy VPN szerveren keresztül folyt a termelő egységekkel, a kutyát nem érdekelte hogy az most egy Vodafone, O2, Telefonica, 3 vagy T-Mobile hálózaton folyt. Jól is néznénk ki, hogy ha mondjuk UK-ben csak Vodafone hálón lehetett volna bármilyen M2M kapcsolatot megoldani, mert akkor nekem sok babér nem termett volna...
“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany
-
azbest
félisten
Ebben elég erősen benne van a marketing.
A tomtom navigáció, kindle olvasó, jármű és konténer nyomkövetés és a többi csak annyira vodafone, hogy velük szerződtek le mobilnetre. Ennyi erővel a telekom itthon a legnagyobb, mert a vezetékes és mobil hálózataikra biztosan nagyon sok eszköz van kötve a felhasználóknál (a riasztóktól kezdve a mobiltelefonokig). De ennyi erővel bármelyik netszolgáltató is az m2m éllovasa lehet, akkor is ha kizárólag csak hozzáférést adnak a nethez. Nem a vodafon gyártja, fejleszti az eszközöket, amiket a vodás netszolgáltatásal érnek el
A sim is legfeljebb abban különbözik, hogy már a gyárban beépítik a készülékbe. Ahogy a csak mobilnetre használható sim és a normál telefonos sim közt sincs fizikai különbség, hanem a szolgáltató oldalán engedélyezett szolgáltatás más.
Az M2M is csak egy buzzword, amit bármire rá lehet húzni... persze most meg IoT nével etetik vele a managereket.
Ha a cégek által köthető privát mobil adathálózatra gondolsz, az kb egy vpn szolgáltatásnak felel meg.
[ Szerkesztve ]
-
Azazael
aktív tag
válasz cinemazealot #4 üzenetére
Az m2m azért ennél lényegesen több. Itt utána lehet nézni bőven, ha érdeklődsz a téma iránt, de az egyszerűség kedvéért m2m az autókba épített simkártya amit említettek fentebb, a POS terminálokban lévő sim, konténeker követése, Cola autómatákban lévő készlet/hőmérséklet monitorozás stb. Szintén egy rövid összefoglaló videóban, igaz angolul.
Az m2m simek alapvetően eltérőek a sima simektől mivel nem telefonokba építik őket, adatkommunikációra tervezték, illetve adott körülmények elviselésére (pl.: a korábban említett konténerek ahol a pára jelentős tényező, egy mezei sim ezt nem bírja).
Ezen felül ez külön üzletág, hiszen egy világcég esetén (szállítmányozás a triviális) több országban is működnie kell, oda mindenhova kell lefedettség, szolgáltatás stb. így ezeket külön kezelik a hang alapú szolgáltatásoktól.
Ergó a China mobile külön kategória, hiszen nekik standard hang/adat előfizetőik vannak az említett cikkben, akik magánszemélyek, az okostelefon nem tartozik ide.
-
cinemazealot
addikt
Köszi, ez így világos is. De az Általad is említett információk javarészt a végfelhasználóktól származnak (ők jelentik be közvetlenül az alkalmazásokban vagy képezik a forgalmi adatokat (pl. sebesség az egyes útszakaszokon) közvetve), ők viszont több szolgáltatónál vannak jelen. E szerint világviszonylatban, pontosabban a felmérés által vizsgált szolgáltatók közül a Voda felhasználók képezik a legnagyobb olyan halmazt, akik kihasználják az M2M kommunikációt alkalmazó szolgáltatásokat.
Ügyfélszám viszonylatában is az elsők között vannak, ha pedig az M2M használatot az ügyfelek száma alapozza, miért az M2M kapcsán született ez a rangsorolás?
Mellesleg ha a fenti táblázatnak lehet hinni, a China Mobile aláz mindenkit. Furcsa, hogy pont ők nem szerepeltek a felmérésben, pedig a kínaiak híresek a kütyühasználatukról. De félreértés ne essék, nem vagyok Voda ellenes.
[ Szerkesztve ]
-
bdlackoo
tag
válasz cinemazealot #2 üzenetére
mondok egy peldat : vannak manapsag ezek az appok telefonra amik megmondjak neked masok informacio alapjan ,h az x utcaban dugo van vagy baleset vagy barmi... ez jelen esetben m2m kommunikacio. tehat nem azert tudja a jozsi ,h dugo van mert te elkuldted neki smsben hanem mert megmondta a kozos gepnek a telefonod ,h dugo van a jozsinak meg kiirta a telefonja. vagy pl egy egeszsegugyi erzekelo ami szol a mentoknek hogy baj van neked meg azert ,h ne mennyj arra mert epp egy mento elalja az utat az utcaban es meg ezt lehetne lancolni vegtelensegig.
azt ,hogy a voda ebbe mit ad azt nem tudomdinosaurs are jesus ponies
-
cinemazealot
addikt
Hogyan lett a Vodafone-ból kiemelt szolgáltató M2M területen? Azok a cégek, akik gépek közötti kommunikációt fejlesztenek, mind Vodás SIM kártyát tettek a kütyüikbe? Tehát ha én fejlesztek ilyen M2M rendszert, de Telekomos vagy Telenoros SIM-et teszek az eszközeimbe, akkor máris a Voda pozícióját ásom alá? Vagy valamilyen extra tennivalóm is van, ha M2M témában akarom igénybe venni valamelyik szolgáltató szolgáltatásait? Egyáltalán mobilneten zajlik az M2M kommunikáció?
Valószínűleg tök hülye vagyok a témához, ezért a kérdéseim komolyak.
-
bambano
titán
hogy néz ki az m2m szolgáltatások ügyfélszolgálata? három mosógép meg két hűtő ül a telefon előtt?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis