Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1862 üzenetére

    Klári, csavarozás után lassabb a felépülés, úgy tudom. Sajnálom, hogy nem tud hamarabb fogadni az orvosod. Akkor csak a kitartás, meg a türelem van, hátha lassacskán javulni fog, lehúzódik az ödéma, vagy valami.
    Igen, az előző műtétem után is sokat segített a gyógytorna, főleg a 3 hónapos, ahol már elég kemény gyakorlatokat kellett csinálni. Eleinte nehezen is ment, jól elfáradtam, de pár hét után érezhető volt a javulás, jobban terhelhető voltam, az itt-ott jelentkező fájdalmak is elmúltak.
    Egy óra gyaloglás?! Most munkába járásnál az egyik szakaszon 1 km-t, a másikon 1,5 km-t kell kb. megtennem, de kikészít. A derekam bírná, csak a jobb lábam nem akarja, és emiatt a balt is túlterhelem a bicegéssel. A munka nem olyan megterhelő, ülőmunka ugyan, de szinte bármikor felállhatok, járkálhatok, stb.
    Ha keményebb fizikai lenne, akkor nem mentem volna még vissza. De ez, hogy nem tudok hosszabb távot gyalogolni, meglepett, mert még itthon voltam, akkor is mászkáltam, pl. hoztam-vittem a gyereket a suliba/suliból. S amit még nem értek, nagyon bevizesednek délutánra a lábaim, a bal kevésbé, de a jobb erősen, és így még jobban feszül. Megijeszt, mert nem tudom mire vélni.
    Nekem azt mondta most az orvosom, hogy kb. 10% az esélyem, hogy kiújul a sérvem. Persze, tudom, hogy ez a gerinc már sosem lesz olyan, mint rég, és előfordulhat, hogy idővel engem is össze kell csavarozni, de egyelőre ebből a mostaniból szeretnék felépülni.

Új hozzászólás Aktív témák