Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • graver40

    csendes tag

    válasz Lauda #1843 üzenetére

    Jó a székesfehérvári MR, akár online választhatsz időpontot a honlapjukon, vagy telefonon is adnak, hamar van lelet is. Viszonylag új a gépük, és ami szerintem számít, hogy nyitott gép. Ott helyben megkapod a felvételeket CD-n, a leletet pedig elküldik e-mailben. Viszont a kész felvételeket mindenképp nézesd meg szakorvossal (gerincgyógyász és/vagy idegsebész, stb.) mert nekem a Help MR-nél, véleményező orvos nem írta le egyértelműen a sérvet pedig az idegsebész szerint bizony az volt, olyannyira, hogy két hét múlva már a műtőasztalon voltam.
    Nem tudom, hogy a helyedben be merném-e vállalni a külföldet, de gondolom, muszáj. Mindenesetre vigyél magaddal mindenfélét, ami segíthet, pl. gyógyszerek sem ártanának a csomagban - fájdalomcsillapító + izomlazító.
    Első alkalommal én is tudtam ülni, feküdni (csak háton nem), egy helyben állni viszont nem, és a gyaloglás is nehezen ment. Másodjára jóformán csak ülni tudtam, felhúzott jobb térddel, állni egyáltalán nem, feküdni semmilyen pózban nem, és gyalogolni, kb. 10 métert a végén, mert fokozatosan romlott a helyzet.

    Én most voltam a körzeti dokinál, hétfőn megpróbálok már elmenni dolgozni. Kicsit parázok, mert 2 óra az út a melóhelyre, és ugyanannyi vissza, ebben elég sok gyaloglás is van, plusz 8 óra ülőmunka, amit szerencsére azért néha meg tudok szakítani, felállhatok, járkálhatok.
    Kell a lóvé, mert a hosszas táppénz katasztrófa, és az új törvények szerint ráadásul a szabadságot is csökkenti. Június óta vagyok itthon, és már 6 nappal kevesebb a szabim.
    Jobbulást mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák